Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reczica, Berg Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Reczica, Berg Porter

    zawartość alk 6,5%, ekstraktu 17%
    zastanawiałem się czy ocenić to piwo w wątku założonym przez Nikitę ale zupełnie inne parametry moim zdaniem klasyfikują aby to piwo zaliczyć jako inne mimo, że browar w Reczycy zapewne warzy tylko jednego portera i ten jest kontynuacją poprzedniego. W razie czego admin działu połączy wątki
    Kolor - jasnomahoniowy, klarowne
    piana - bezowa, zwarta ale szybciutko opada
    zapach - slodowo-karmelow-owocowo-palony
    smak - dobrze wywazona wytrawnośc, kawowa z delikatnymi owocowymi nutkami, pełne, treściwe
    gaz - bez zarzutu

    Mi bardzo smakował choć do naszych porterów mu jeszcze daleko
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    #2
    Jest cała linia porterów Berg w zależności od zawartości alkoholu. Mam kilka z nich w domu i zamierzam zamieścić w niedługim czasie recenzję.

    Comment

    • nikita_banita
      Senior
      • 06-2003
      • 1363

      #3
      BergG Dark Porter

      Parametry identyczne jak u becika. Butelka 0,5l szkło.

      Kolor - ciemny, popadający delikatnie w rubinową czerwień, przejrzyste;
      Zapach - palono-słodowy, ale delikatny;
      Piana - słabiutka, bardzo szybko zredukowała się do zera;
      Nagazowanie - raczej słabe, chociaż przy porterze mi to nie przeszkadza;
      Smak - w pierwszym łyku nieco cierpkie, raczej owocowe, chociaż nut porterowych nie można mu odmówić, trochę "wodnista" 17', delikatna goryczka.


      Osobiście lubię bardziej treściwe portery, ale jako odmiana taki porterek też jest ok.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Gdzie koledzy zdobyli te portery? Są gdzieś do kupienia w kraju?
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ja swojego dostałem od kolekcjonera z Białorusi w Żywcu
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • nikita_banita
            Senior
            • 06-2003
            • 1363

            #6
            A moje egzemplarze to import zaprzyjaźnionym transportem z Białorusi.

            Comment

            • Hrustgurd
              Senior
              • 05-2007
              • 431

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
              Jest cała linia porterów Berg w zależności od zawartości alkoholu. Mam kilka z nich w domu i zamierzam zamieścić w niedługim czasie recenzję.
              Nie wszyscy z nich portery... tylko jeden. Sa jeszcze "Dark Lager" i "Dark Classic" w jednym wystroju.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎