Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy gramy w Typery - Ekspert olimpijski?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    Czy gramy w Typery - Ekspert olimpijski?

    Jutro wyjeżdżam na 3-tygodniowe wczasy.
    Mam pytanie:
    Chcecie się bawić w czasie igrzysk olimpijskich w typowanie narodowości medalistów?
    Jeśli po powrocie z urlopu będzie ok. 20 chętnych to moę poprowadzić zabawę.
    Chętnie poczytam też Waszych propozycji odnośnie typowania, punktowania itd.
    Ja swój pomysł już mam, ale chętnie zapoznam się z propozycjami innych.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • Promil03
    Senior
    • 10-2007
    • 2833

    #2
    Temat raczej ciężki. W skład zawodów na Igrzyskach Olimpijskich wchodzi wiele dyscyplin sportowych. O ile łatwo bawić się w w gry zespołowe (znany wcześniej terminarz, mecze w grupach) o tyle typowanie np. pływania czy gimnastyki jest bardzo trudne. W grę wchodziłoby praktycznie tylko typowanie medalistów w finałach danej dyscypliny (z rozbiciem np. na style w pływaniu).
    Jeśli jesteś w stanie zapanować nad ogłaszaniem list finałowych w danych dyscyplinach (codzienna żmudna i regularna praca) to ok.
    Ciężko również wytypować np. złotego medalistę w maratonie (stawiać na narodowość czy konkretnego zawodnika).
    Mimo wielu wątpliwości na tym etapie , deklaruję pełne zaangażowanie w zabawę.

    Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #3
      Ja myślę o typowaniu narodowości medalistów.
      I zgłaszaniu typów przed eliminacjami. Bez sensu jest typowanie w grach zespołowych później. Z kolei jest tych dyscyplin tyle, że dzielić typowania inaczej w takich dyscyplinach inaczej w innych zbyt skomplikowało by zabawę. Tym bardziej, że "obróbka" wyników wchodzi w rachubę tylko po południu.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Narodowości czy obywatelstwa?

        Taka formuła typowania jest chyba niezbyt dobra - i tak klasyfikację medalową wygrają Chińczycy, więc w każdej konkurencji można wytypować Z - ChRL, S - ChRL, B - ChRL i wygrać konkurs...

        Myślę, że wystarczyłoby się ograniczyć do typowania wyników w futbolu, no i może jeszcze w siatkówce (o ile to nie za łatwe, raptem 10 możliwych rozstrzygnięć...)
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • Ahumba
          Senior
          • 05-2001
          • 8962

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
          Narodowości czy obywatelstwa?
          Obywatelstwa, tj. państwa, które zawodnik reprezentuje

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
          Taka formuła typowania jest chyba niezbyt dobra - i tak klasyfikację medalową wygrają Chińczycy, więc w każdej konkurencji można wytypować Z - ChRL, S - ChRL, B - ChRL i wygrać konkurs...
          Też o tym myślę, jakby ograniczyć takie "bezmyślne" wstawianie. Może dodatkowe punkty za nazwisko medalisty. Ekspert to ekspert


          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
          Myślę, że wystarczyłoby się ograniczyć do typowania wyników w futbolu, no i może jeszcze w siatkówce (o ile to nie za łatwe, raptem 10 możliwych rozstrzygnięć...)
          Albo będą to wszystkie dyscypliny, albo żadne. Olimpiada ma trochę więcej dyscyplin. A ekspert sportowy zna się na wszystkim jak polityk
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

          Comment

          • remfire
            Senior
            • 03-2004
            • 1334

            #6
            Ekspertem sportowym jestem mniej więcej takim samym jak piłkarskim , a skoro w typerach ME2008 poszło mi nadspodziewanie dobrze , więc chętnie pobawię się w typery olimpijskie

            Podobnie jak Ahumba , uważam że typery powinny dotyczyć WSZYSTKICH dyscyplin.
            Inaczej nie będa to typery olimpijskie.
            Moja propozycja odnoście punktacji : za zgadnięcie jednego z medalistów 1 pkt, dwóch - 2 x po 1 pkt + 1 pkt ekstra , za odgadnięcie wszystkich trzech - 3x po 1pkt + 2 pkt ekstra - czyli można zdobyć 1 , 3 lub 5 pkt.
            A co do ograniczania bezmyślnego obstawiania to dałbym sobie spokój. Jeśli ktoś w ten sposób pojmuje zabawę to jego sprawa. Niech ma satysfakcję z takiej "zabawy" .

            Zastanawiam się natomiast jak ma wyglądać typowanie - czy będą wcześniej podawane finały dyscyplin rozgrywanych w danym dniu i na tej podstawie będzie się typowało ?
            No i ile wcześniej należy podać swoje typowania?

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) Może dodatkowe punkty za nazwisko medalisty. Ekspert to ekspert
              (...) Olimpiada ma trochę więcej dyscyplin. A ekspert sportowy zna się na wszystkim jak polityk
              Jak dla mnie tych dyscyplin jest za dużo, i w większości z nich nawet nie orientuję się, kto jest faworytem... Nie chciałbym sądzić po sobie, ale myślisz, że wielu ekspertów znajdziesz?

              Mam trochę inną propozycję: typujmy, które miejsce zajmą Polacy w swoich dyscyplinach - też będzie ciekawie.
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • Promil03
                Senior
                • 10-2007
                • 2833

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam trochę inną propozycję: typujmy, które miejsce zajmą Polacy w swoich dyscyplinach - też będzie ciekawie.
                Wydaje mi się, że to dobry pomysł.

                Moglibyśmy obstawiać w sposób następujący:
                - odgadnięcie miejsca medalowego Polaka (dodatkowy bonus za kolor medalu)
                - odgadnięcia miejsca od 3-6 w finale dyscypliny
                - odgadnięcie, że Polak zakwalifikuje się do finału dyscypliny
                - przewidzenie, że Polak odpadnie w eliminacjach.

                Podaję przykład:
                Polski sprinter startujący na 100 metrów. Ciężko założyć, że zdobędzie medal. Większość obstawi, że przepadnie w eliminacjach, ale będą tacy, którzy zaryzykują np. finał biegu.
                Można dawać dodatkowe punkty bonusowe dla gracza, który jako jedyny przewidzi np. miejsce medalowe.

                Typowanie odbywałoby się przed rozpoczęciem eliminacji w danej dyscyplinie.
                W/w można stosować oczywiście tylko do wybranych dyscyplin.

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Nie ma zainteresowania temat uważam więc za zamknięty.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎