Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browarnictwo.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BoguslawPasieka
    Junior
    • 07-2008
    • 7

    Browarnictwo.

    SFERA KOLEKCJONERA Witam Wszystkich bardzo serdecznie! Posiadam największą kolekcję długopisów w Polsce. Stan 20 000. Tematyka różna i w niej wyodrębniony temat - browarnictwo. Wszystkie Polskie browary i zagranicznych niemało. Od stycznia tego roku próbuję utworzyć kolekcję pinsów. Min. temat związany z browarnictwem. Liczę na pomoc profesjonalistów i osób o przychylnym nastawieniu do tego typu formy zbieractwa. Kolekcjonerstwo traktuję bardzo poważnie i dobitnym dowodem niech będzie www.bogdan-pasieka.blogspot.com Pozdrawiam i na zdrowie!!! Bogusław Pasieka.
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BoguslawPasieka Wyświetlenie odpowiedzi
    ...Posiadam największą kolekcję długopisów w Polsce. Stan 20 000. ...
    Witam i gratuluję entuzjazmu w tworzeniu kolekcji. Ale rozsądniej by było napisać: Mam największą ze znanych mi kolekcji długopisów. Według mojej wiedzy w Poznaniu mają większe.

    Comment

    • BoguslawPasieka
      Junior
      • 07-2008
      • 7

      #3
      Może???

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BoguslawPasieka Wyświetlenie odpowiedzi
      SFERA KOLEKCJONERA Witam Wszystkich bardzo serdecznie! Posiadam największą kolekcję długopisów w Polsce. Stan 20 000. Tematyka różna i w niej wyodrębniony temat - browarnictwo. Wszystkie Polskie browary i zagranicznych niemało. Od stycznia tego roku próbuję utworzyć kolekcję pinsów. Min. temat związany z browarnictwem. Liczę na pomoc profesjonalistów i osób o przychylnym nastawieniu do tego typu formy zbieractwa. Kolekcjonerstwo traktuję bardzo poważnie i dobitnym dowodem niech będzie www.bogdan-pasieka.blogspot.com Pozdrawiam i na zdrowie!!! Bogusław Pasieka.
      Przez 12 lat sprawdziłem i nie wydaje mi się. Sprawdzał Polsat i Gazeta Wyborcza. Lecz jako że nie uważam siebie za osobę nieomylną to chętnie bym się coś więcej o tych ludziach dowiedział.

      Comment

      • pieczarek
        zwykle cham i prostak
        • 06-2001
        • 5011

        #4
        No wiesz, jeśli Polsat i GazWyb są dla Ciebie wyrocznią, to może rzeczywiście masz największą kolekcję długopisów.
        Moja koleżanka i jej dwie siostry zbierają także długopisy. Mają po 4-8 tysięcy. Najmłodsza z nich mieszka w Poznaniu i zna jedną z tamtejszych kolekcjonerek, która ma mieć ich blisko 30 tysięcy. Nie znam bliższych szczegółów, nic mnie to nie interesowało, ale nie mam żadnych powodów do kwestionowania tej informacji, koleżankę mam bardzo wiarygodną. Może dowiem się czegoś bliższego, to dam Ci znać.
        Moja koleżanka (także jej siostry) zakończyły etap zbierania wszystkiego jak leci. Teraz gromadzą długopisy fikuśne (w kształcie strzykawki, termometru, rozkładanego parasola) i polityczne (partie, kandydaci w wyborach wszelkich możliwych szczebli). Widzę, że i u Ciebie zaczyna się krystalizować jakaś specjalizacja. Pochwal się chociaż ile sztuk liczy już/na_razie Twój zbiór piwnych długopisów.

        Comment

        • BoguslawPasieka
          Junior
          • 07-2008
          • 7

          #5
          Poznałem już wielu kolekcjonerów i na spotkaniach (wystawach) o czymś takim się mówi. Miałem już wielu informujących mnie o różnych kolekcjach lecz kiedy wspomniałem o spotkaniu, więzi oraz znajomości się urywały. Mam ranking kolekcjonerski i naprawdę cieszyło by mnie gdybym spotkał kogoś, kto wiedzie prym w tym temacie. Jakie możliwości wymiany! Liczę na Twoje słowo. Odnośnie długopisów z nadrukiem związanym z browarnictwem będzie tego dobra coś około 500 sztuk. Ilość podaje w przybliżeniu. Rozśmieszyło mnie stwierdzenie krystalizacji mojej kolekcji. Tematycznie wyodrębniona była już około 8 lat temu. Teraz tylko dokładam wzory gdyż nie zbieram na ilość lecz na jakość. Zapraszam do galerii. Pozdro! B.Pasieka.

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BoguslawPasieka Wyświetlenie odpowiedzi
            Odnośnie długopisów z nadrukiem związanym z browarnictwem będzie tego dobra coś około 500 sztuk.
            Gdyby były to tylko polskie długopisy, to byłbyś grubą rybą wśród kolekcjonerów z tego kręgu tematycznego.
            Jeśli zbierasz cały świat, to będzie Ci bardzo łatwo powiększyć zbiór. Z tego, co zdążyłem się zorientować, to w Polsce kolekcjonuje się polskie długopisy. Zagranica, z uwagi na swoją liczebność, brak możliwości stworzenia kompletnego zbioru, jest w niełasce, poważnie interesuje tylko nielicznych.
            Przyjedź kiedyś na jakąś giełdę, to będziesz miał w czym przebierać, ceny zaczynają się już od złotówki, dużo chętniej dokonywana jest wymiana.


            W 2002r. Trybuna Śląska pisała o giełdzie w Tychach:

            Krzysztof Głogowski z Tarnowskich Gór może poszczycić się największym chyba w Polsce zbiorem długopisów reklamowych polskich browarów.
            - Do giełdy tyskiej miałem ich prawie 430, ale tu zdobyłem 30 nowych - mówi. - Poza tym kolekcjonuję nalewaki do piwa, kapsle i podstawki zabrzańskich piw, nalepki na kegi i kufle bez napisów.
            Krzysztof Morawski ma dużo więcej długopisów, około 5.000, ale z całego świata.


            Masz więc jakiś poziom odniesienia, a od 2002r. kolekcje przecież urosły.

            Comment

            • BoguslawPasieka
              Junior
              • 07-2008
              • 7

              #7
              Polskie!!! Mam prawie wszystko z wersji wydanych od roku 1970. Z zagranicznych!!! Powiedzmy że mam kontakty i to wystarczy. Dostaję wartościowe przesyłki nawet do 1500 zł i to gratis. Pana z Tarnowskich Gór znam (pracuję w tym mieście) Artykuł mam ale z Gwarka. Zbiór ciekawy lecz ubogi tematycznie. Pozdrawiam!

              Comment

              • BoguslawPasieka
                Junior
                • 07-2008
                • 7

                #8
                I jeszcze. Jedne z największych kolekcji są: Drezdenko, Cedynia, Rybnik, Żyrardów.

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BoguslawPasieka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pana z Tarnowskich Gór znam .... Zbiór ciekawy lecz ubogi tematycznie.
                  Hmmm, można na to spojrzeć z innej strony. Ciekawa, ale uboga tematycznie, to jest Twoja kolekcja. Nic tylko długopisy i długopisy. A Krzysztof Głogowski, wg jego własnej deklaracji, zbiera jeszcze nalewaki do piwa, kapsle i podstawki zabrzańskich piw, nalepki na kegi i kufle bez napisów.
                  Dla nas, uczestników tego forum, kolekcjonerów birofiliów, zbiór Krzysztofa wydaje się być znacznie ciekawszy niż Twój.


                  Pytanie z innej beczki:
                  Twój zbiór liczy 20 tysięcy pozycji. Czy jeszcze wiesz co masz? Czy otrzymując od kogoś długopis od razu wiesz, czy masz już coś takiego w kolekcji?

                  Comment

                  • BoguslawPasieka
                    Junior
                    • 07-2008
                    • 7

                    #10
                    Pisząc uboga mam na myśli tylko i wyłącznie długopisy. Reszty nie widziałem więc się nie wypowiadam. Często trafiają mi się podwójne długopisy ale staram się je wymieniać. Część jedzie do misji w Kamerunie. Dom Dziecka i dwie szkoły. Na dzień dzisiejszy mam około 2000 podwójnych. We wrześniu będę na targach Gift Expo w Poznaniu i znowu będą nowości. Tam też mam spotkanie z dwoma kolekcjonerami i część podwójnych wymienię. Oprócz długopisów zbieram piny oraz reprinty na widokówkach a także wchodzę w rys historyczny browarów. Ostatni temat do zastanowienia. Dlatego tutaj jestem i poszukuję prawdziwych profesjonalistów od których mógłbym dostać kilka konkretnych porad jak się do sprawy zabrać. (Chodzi o materiały archiwalne oraz współczesne)

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎