Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Gliwice, Piwna 1b, Stary Browar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Gliwice, Piwna 1b, Stary Browar

    Swego czasu ktoś wspominał o Starym Browarze w Gliwicach. Jako rodowity gliwiczanin (od 23 lat na "emigracji") postanowiłem zbadać temat.
    Stary Browar Pub; czynny codziennie 12-24, ul. Piwna 1b,
    tel. (0...32) 331-40-76.
    A teraz szczegóły. Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczy są rozmiary lokalu. Ok. minutę zajęło mi dojście do baru. Najpierw dłuuuuuuga sala na parterze, potem schody a potem równie dłuuuuga sala poniżej, i na jej końcu BAR. A w nim - kij przy kiju - Beamish, Hevelius, Guinness, Budejovicky Budvar. Ceny oscylujące pomiędzy 6 - 11 zł. Tyle w sali barowej. Obok w sali restauracyjnej: Pilsner Urquel i EB. Wystrój ogólny wspaniały, dużo przestrzeni, znakomita klimatyzacja. W skali 1-6: 6! Aż żal wychodzić. Jakby tego było mało, dosłownie za rogiem, przy Placu Piastów - London Pub. Tu wybór jeszcze większy. Zgodnie z nazwą - Newcastle Brown Ale i parę angielskich butelkowych. Niestety na obydwa lokale miałem jedynie 20 minut, stąd brak szczegółów, przede wszystkim cenowych. Po następnej wizycie obiecuję uzupełnienie. Na koniec najważniejsza informacja - oba lokale znajdują się na lekki rzut beretem od Dworca PKP. Jak komuś ucieknie pociąg (czego nie życzę) gorąco polecam!
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    #2
    W uzupełnieniu

    W obu lokalach każde bez wyjątku piwo (to z beczki) jest lane do oryginalnego szkła (co gdzie indziej nie zawsze jest regułą), pod które to firmowe szkło podkładany jest równie firmowy wafelek.

    Nie podałem niestety dokładnego cennika. Próbowałem namówić barmanki na jakiś wydruk albo co. Nie były do tego skłonne (aaa, może Pan pogada z szefem). Nie pozostaje mi nic innego jak wpaść tam jeszcze raz na dłużej i spisać z tzw. menu.
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Gliwice - patrol piwny - ściągnięty.

      W dodatku "co jest grane" Gazety Wyborczej w Katowicach recenzja pana Jarosława Gibasa z jego bytności w wyżej wymienionym lokalu. Pan Gibas nie zostawia suchej nitki na większości przedstawianych lokali. Tym razem właściwie nie wychodzi z zachwytu. Co prawda nie podszedł mu irlandzki Beamish (11 zł za 0,5l.). "Nasze luzem" czyli najprawdopodobniej jakiś pilsik (11zł za 1litr- takie tam mają pojemności kufli) już mu smakował. Dla nas najważniejsze jest jednak iż Stary Browar mieści się w budynkach stanowiących pozostałości Gliwickiego Browaru. Ja się tam wybieram.Wiem, że panu Gibasowi można zaufać.

      Restauracja Stary Browar Gliwice ul piwna 1, czynne 12-24, piątek – sobota: 12-4
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        widziałem ich stronę ale adresu nie przypomniałem sobie. jak mi przyjdzie do głowy do zamieszczę.

        i nie jest to http://www.starybrowar.biz/ ktory to jest w Poznaniu.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Proszę bardzo.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #6
            Czy to oznacza, iż opinia Pana Gibasa jest świętością?
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #7
              ???

              Pięć tematów niżej pisałem na temat Starego Browaru i nie tylko...
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #8
                A "Gazety Wyborczej" nie czytuję...
                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #9
                  A ja czytuję i się tego nie wstydzę. A twój post przeoczyłem, ot co, za co przepraszam. W końcu jest tych tematów już tyle, że można się zgubić. A co do opini pana Gibasa to pewnie święta nie jest, ale tak się składa, że znam kilka opisanych przez niego lokali i jak dotąd zgadzałem się zawsze z jego opiniami. Tylko tyle na ten temat.
                  Last edited by adam16; 22-10-2001, 12:29.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    No to już jutro odwiedzimy Gliwice.
                    Last edited by adam16; 23-08-2002, 19:12.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Jeszcze tylko małe info o Gliwickich pubach: http://gliwice.naszemiasto.pl/gastro.../lista/72.html
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #12
                        No i już po. O tym jak było można poczytać TUTAJ
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Stary Browar serwuje całkiem ciekawego strusia, np. z grilla. Do popicia Bażant (Złoty zresztą).Ot taka kurza ferma
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • celt_birofil
                            † 2017 Piwosz w Raju
                            • 09-2001
                            • 4469

                            #14
                            A czy podają jajecznicę albo jajo na twardo z tegoż?
                            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                            Comment

                            • celt_birofil
                              † 2017 Piwosz w Raju
                              • 09-2001
                              • 4469

                              #15
                              Stary Browar zotał niestety włączony do Imperium Heinekena. Aktualnie polewająjedynie tegoż, oraz Warkę i Żywiec. A było tak fajnie
                              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎