Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwów i okolice - co i gdzie warto ...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stolp
    Senior
    • 06-2002
    • 492

    Lwów i okolice - co i gdzie warto ...

    Witam, kolega wybiera się na kilka dni na wycieczkę do Lwowa i chciałby się dowiedzieć co warto zobaczyć oczywiście poza zabytkami. Czy są jakieś minibrowary i jakich piw warto spróbować?
    Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
    Szukam
    e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
    https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa
  • Cez
    Senior
    • 01-2003
    • 1789

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika belfer102 Wyświetlenie odpowiedzi
    Daj znać jak pojedziesz.
    Będziesz śledzić go?
    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

    Comment

    • calfik
      Junior
      • 12-2008
      • 1

      #3
      A mogl by mi ktos powiedziec jak najtaniej z Przemysla dostac sie do Lwowa, bo po ostatnich przejsciach nie wiem czy piesze przejscie graniczne w Medyce jest czynne, kolejna sprawa czy busy po stronie Ukrainskiej jezdza do Lwowa i za ile i o jakich godzinach i skad
      za Info z Gory dziekuje.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4309

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika calfik Wyświetlenie odpowiedzi
        A mogl by mi ktos powiedziec jak najtaniej z Przemysla dostac sie do Lwowa, bo po ostatnich przejsciach nie wiem czy piesze przejscie graniczne w Medyce jest czynne, kolejna sprawa czy busy po stronie Ukrainskiej jezdza do Lwowa i za ile i o jakich godzinach i skad
        za Info z Gory dziekuje.
        Busy jeżdżą z przystanku zaraz za przejściem granicznym dość często (przynajmniej jeszcze latem jeździły). Nie mogę powiedzieć nic na temat mnibrowarów we Lwowie, ale polecam knajpę "Piwny Sad" przy ul. Zielonej. A także lodówkę z piwem w sklepie przy ul. Halickiej (idąc od Rynku w stronę pl. Halickiego po lewej stronie). W obu tych miejscach znakomite piwo mikulinieckie (w sklepie w różnych odmianach: niepasteryzowane, pszeniczne, ciemne, miodowe). Ponadto piwo lwowskie miejscowe praktycznie w każdej knajpie. Piwo z Pierwszego Prywatnego Browaru np. w tramwaju-knajpie w okolicy pl. Halickiego. Można się też wybrać do browaru, na północ od Starego Miasta. Bierz plan Lwowa i wędruj, bo poza piwem wiele ciekawych rzeczy do zobaczenia.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          W miasteczku (wsi) Pustomyty leżącej we lwowskiej obłasti zaczął działać browar restauracyjny "Королевское на Козацкой" na ulicy Kozackiej 10.

          We Lwowie na placu Mitna (tym samym co i "Kumpel") w planach jest otwarcie kolejnego browaru restauracyjnego - "Старгород".
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            W miasteczku (wsi) Pustomyty leżącej we lwowskiej obłasti zaczął działać browar restauracyjny "Королевское на Козацкой" na ulicy Kozackiej 10.

            We Lwowie na placu Mitna (tym samym co i "Kumpel") w planach jest otwarcie kolejnego browaru restauracyjnego - "Старгород".
            W obecnej sytuacji ekonomicznej na Ukrainie ostatnią rzeczą jaką bym się spodziewał to otwieranie minibrowarów. Nie doszukałem się stronie Stargoroda jakiejś informacji o terminie otwarcia lokalu we Lwowie, kojarzysz może jakieś terminy?
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie doszukałem się stronie Stargoroda jakiejś informacji o terminie otwarcia lokalu we Lwowie, kojarzysz może jakieś terminy?
              Niestety nie znam żadnych terminów, a nawet jeśli bym znał to znając nasze krajowe "terminy otwarcia" to byłbym mocno ostrożny z nimi.
              Dzięki za info o stronie, nie wiedziałem, że "Старгород" ma już jeden browar restauracyjny w Charkowie. Widocznie będzie jakaś sieć
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4309

                #8
                Nie wiem, gdzie przy rynku we Lwowie można jeszcze coś "zbudować". Można co najwyżej otworzyć. Podobnie trudno sobie wyobrazić drugi minbrowar na pl. Celnym. Przecież nie w kościele klarysek...

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4309

                  #9
                  Wydawało mi się, że nic sie tam nie dzieje, wręcz przeciwnie, ale nie będę się spierał, może rzeczywiście... choć nadal wydaje mi się to mało prawdopodobne.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Na mieście zasłyszałem, że we Lwowie jest restauracja Brovaria z własnym piwem.
                    Ktoś może to potwierdzić? Może po prostu chodzi o restauracje prze browarze?
                    Last edited by leona; 01-09-2009, 14:18.

                    Comment

                    • abernacka
                      Senior
                      • 12-2003
                      • 10837

                      #11
                      Czyżby wyszukiwarka nie działała? Tutaj masz temat dotyczący browaru Kumpel: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=kumpel
                      Piwna turystyka według abernackiego

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czyżby wyszukiwarka nie działała? Tutaj masz temat dotyczący browaru Kumpel: http://www.browar.biz/forum/showthre...ghlight=kumpel

                        Działa, działa ale mnie zaintrygowała ta nazwa BROVARIA i dlatego zapytałem.
                        Na marginesie pochwalę się, że nawet czytam trochę po Ukraińsku i pewnie dlatego kumpel zabrzmiało mi jakoś odmiennie od browaria
                        Last edited by leona; 01-09-2009, 14:30.

                        Comment

                        • bastion
                          PremiumUżytkownik
                          • 10-2006
                          • 1117

                          #13
                          Otwarto następny minibrowar, praktycznie sąsiad ''Kumpla''.

                          Comment

                          • adi91dca
                            Junior
                            • 02-2011
                            • 7

                            #14
                            Jest możliwość kupienia we Lwowie białoruskiej Krynicy ?

                            Comment

                            • rostpyvo
                              Member
                              • 04-2011
                              • 31

                              #15
                              Ostatnio kilka gatunkow, obok estonskich ze Saku, mozna wylapac w sklepie sieci 'Temp' na ul. Melnyka, 50. Dostac sie tam mozna z centrum tramwajem linii 2 - w kierunku ul. Bandery, do przystanku znajdujacego sie na ul. Melnyka, tuz po skrecie z ul. Czuprynki.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎