Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mołdawia, Kiszyniów, Negruzzi bd. 6/2, Beer House

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Mołdawia, Kiszyniów, Negruzzi bd. 6/2, Beer House

    Jedyny w Mołdawii na dzień dzisiejszy browar restauracyjny znajdujący się w centrum miasta. Wystrój bardzo przyjemny, kilka sal. Podczas mojej wizyty serwowano tam 4 gatunki piwa (opisane w dziale Piwo Konkretnie). Beer House nie należy do najtańszych lokali w mieście gdyż cena za obiad dla dwóch osób, 4 małe piwa i wino to był koszt o 50$ (ok. 500 leia). Piwa u nich są moim zdaniem zdecydowanie lepsze niż w naszych browarach restauracyjnych. Z potraw serwują kuchnię europejska ale też i mołdawską. Choć nauczony życiem to wiem, że identyczne jedzenie na ulicy smakuje o wiele lepiej niż w knajpie. (Podobny obiad ale bez piwa w lokalnym barku - koszt ok 100 leia (10$). Co do piw to oprócz standardowych pojemności, 0,25l, 0,5l można zamówić także 1l i 3l.
    Na zdjęciu bar w browarze.
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1415

    #2
    Mołdawia, Kiszyniów, Blvd Negruzzi 6/2, Beer House

    Jedyny w Mołdawii browar restauracyjny znajduje się w stolicy kraju - Kiszyniowie.
    Lokal znajduje się bardzo blisko centrum, a jeszcze bliżej dworca kolejowego. Odległość od dworca to około 400 metrów, można podjechać trolejbusem 1 przystanek. Vis a vis znajduje się duży plac z kilkunastopiętrowym hotelem "Cosmos", który też polecam.

    Minibrowar jest lokalem nad wyraz ekskluzywnym i bardzo drogim. Zarówno piwo jak i jedzenie jest wyśmienite, ale potrzebny będzie gruby portfel. Obsługa jest bardzo uprzejma i zna języki rosyjski i angielski. Do piwa dostaniemy firmowe podkładki i szkło.

    Do wyboru są cztery piwa:
    - BH Blonda nefiltrata (jasne, niefiltrowane)
    - BH Bruna nefiltrafa (ciemne, niefiltrowane)
    - BH Extra nefiltrata (mieszane, niefiltrowane)
    - BH Blonda filtrata (dziwne, bo wydawało się też niefiltrowane)

    Piwo podawane jest na życzenie w szkle o pojemności 0,25 / 0,5 / 1 / 2 / 3 litr.
    Kosztuje to odpowiednio:
    32/45/90/180/270 - blonda nefiltrata
    34/46/92/184/276 - bruna nefiltrata
    35/47/94/188/282 - extra nefiltrata
    36/48/96/192/288 - blonda filtrata

    Ceny w lejach Mołdawskich. W złotówkach z jasne niefiltrowane wychodzi: 7,36 / 10,35 / 20,70 / 41,40 / 62,10 PLN.

    W menu jest dużo przekąsek do piwa (na przykład talerz dużych krewetek czy deska serów), oraz dań głównych.
    Zupa kosztuje od 35 (cebulowa) do 300 (krewetkowa) Lei. Danie główne od 100 do 350 Lei.
    Attached Files

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10837

      #3
      Cieszy mnie to, że opisujesz interesujące browary ale dlaczego fotek z tych browarów nie wklejasz do galerii tego nie pojmuję.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        i dlaczego zakładasz drugi taki sam temat:
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)plac z kilkunastopiętrowym hotelem "Cosmos", który też polecam.
          Tak z ciekawości, co w tym hotelu polecasz? Wystrój jak za komuny z meblami z lat 70-tych czy 80-tych ub wieku (no chyba, że do tej pory coś się zmieniło. Do tego jeszcze burdel na którymś z ostatnich piętr hotelu...Spałem tam i nikomu nie polecam.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • pebejot
            Senior
            • 01-2010
            • 1415

            #6
            Wystrój jak za komuny to właśnie klimat hoteli w krajach post-sowieckich. Jak nie pasuje Ci taki klimat to sobie jeździj do Szwajcarii. W hotelu są pokoje różnego standardu i w różnych cenach, przynajmniej teraz tak jest. Sorry, nie zauważyłem, że temat był już założony. Nie wiem dlaczego, ale nie mogę dołączyć fotek do galerii, za każdym razem jest attacherror. Jestem na innych forach i fotki w takich samych formatach jak jpg, jpeg czy gif wchodzą bez problemu.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)Nie wiem dlaczego, ale nie mogę dołączyć fotek do galerii, za każdym razem jest attacherror. Jestem na innych forach i fotki w takich samych formatach jak jpg, jpeg czy gif wchodzą bez problemu.
              Zapewne wystarczyło by zapoznać się z zasadami wklejania fotek w galerii.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • pebejot
                Senior
                • 01-2010
                • 1415

                #8
                Bardzo mądrze napisane, ale nawet po dokładnym zapoznaniu się jest error.

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #9
                  Pozwole sobie zacytować Arta.
                  UWAGA!
                  dozwolone są tylko graficzne pliki JPG
                  maksymalny rozmiar pliku: 100KB
                  maksymalne wymiary pliku: szerokość - 600, wysokość - 600
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • pebejot
                    Senior
                    • 01-2010
                    • 1415

                    #10
                    Zgadza się i kilkukrotnie próbowałem włożyć pliki spełniające te kryteria. Dobra, poproszę o pomoc admina. Przy okazji jakie są zasady umieszczania zdjęć razem z postami, poza galerią ? Niektórzy użytkownicy cały czas dołączają takie zdjęcia, tylko może w mniejszych ilościach niż ja

                    Comment

                    • Maggyk
                      Szara Adminiscjencja
                      • 05-2004
                      • 5615

                      #11
                      To jest dział Knajpy / puby zagraniczne a nie poradnik jak wklejać zdjęcia. Proszę powrócić do tematu.
                      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                      Piwo domowe -
                      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                      Reklama w BROWARZE
                      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wystrój jak za komuny to właśnie klimat hoteli w krajach post-sowieckich. Jak nie pasuje Ci taki klimat to sobie jeździj do Szwajcarii. (...)
                        Nie muszę jeździć do Szwajcarii, żeby mieć nocleg w luksusowych warunkach jak nie w niższej to w takiej samej cenie. Nawet w Mołdawii, a tym bardziej w Kiszyniowie takie hoteliki są. Jeśli mam wybór (a w przypadku Mołdawii miałem) to chyba naturalne, że swojej kobiecie zapewnię odpowiedni komfort. Dlatego w Kosmosie spędziłem tylko jedną noc.

                        Co do Beer House to widzę nic się nie zmieniło, lokal jak był drogi tak jest. Tam warto tylko pójść na piwo, a jedzenie (lepsze) można sobie w innym miejscu zafundować.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Lokal mnie rozczarowuje jedynie pod względem cenowym. Jest to najdroższe miejsce w Mołdawii w jakim byłem choć ich piwa są naprawdę bardzo dobre i warto raz się szarpnąć, żeby ich skosztować. Jedzenie polecam w innych miejscach, taniej i smaczniej. Z zaobserwowanych gości wyraźnie widać, ze jest to miejsce wizyt kiszyniowskiej elity.
                          Zmiany jakie zauważyłem to piwa nalewane w 2 litrowe szklane butelki zamykane na krachle (etykiet nie zauważyłem).
                          Nie popłaca też uczciwość, zazwyczaj wszelkie szklo kupuję czy to w barze czy w knajpie czy w restauracji (zamiast niezauważenie schować do torby) choć w przypadku Beer House chyba nie miałbym więcej takich oporów. Mimo, że łaskawie zgodzili się sprzedać jedną szklankę do pszeniczniaka (nie chcieli), to zapłaciłem za nią całe 150MLD (czyli 10 euro).
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #14
                            Obecnie w ofercie. Jasne, Ciemne i Specjalne (Mocne). Wszystkie piwa okazały się mocno przeciętne, nadpsute.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • bastion
                              PremiumUżytkownik
                              • 10-2006
                              • 1117

                              #15
                              Czas w tym miejscu stanął na dobre, tak w ofercie jak i cenach.
                              Od wizyty Pebejota 6 lat temu, wszystko tak samo.
                              Chociaż z karty piw były dostępne tylko jasne i pszenica.
                              Piwa niczego nie urywają, ale całkiem pijalne.
                              Nie były nadpsute jak podczas wizyty abernackiej.
                              Dalej to ekskluzywne miejsce i gości niezbyt wielu było podczas mojej obecności.
                              Jest to jedyny browar restauracyjny na terenie Mołdawii.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎