Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Trutnov, Barvířská 41/6, Pivovarska restaurace (Hotel Krakonoš)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    Czechy, Trutnov, Barvířská 41/6, Pivovarska restaurace (Hotel Krakonoš)

    Czechy 8-10.08.2008 - część IIa

    Idąc między prodejnou a trutnovskim rynkiem warto zatrzymać się w tej restauracji. Można zjeść dobry obiad (szeroki wybór dań m.in. z kuchni czeskiej). Ale przede wszystkim warto tu usiąść na Krakonosa kvasnicovego!


    Ceny piw rewelacyjne (0,5l/0,3l):
    12 svetle 16/12Kc;
    12 kvasnicove 16/12Kc;
    10 svetle 14/10Kc;
    10 tmave 14/10Kc.

    Latem bardzo wiele stołów w ogródku, każdy pod parasolem Krakonosa w barwach żóltej i zielonej.
    Polecam!
    Last edited by Jurandofil; 12-08-2008, 22:47.
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?
  • Jurandofil
    Senior
    • 10-2007
    • 976

    #2
    Czechy 8-10.08.2008 - część IIb

    Podaję jeszcze link do strony restauracji, na pewno warto zajrzeć w celu sprawdzenia godzin otwarcia oraz przykładowych pozycji z jadłospisu.
    Hotel Krakonoš-ubytování v centru města Trutnova. Ubytovat se můžete v jedno, dvou, tří nebo čtyřlůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou nebo…


    Z Trutnova wyruszyliśmy pociągiem o 11:25 - bezpośrednim do Vrchlabi. W tym mieście 9 sierpnia nie przypadkiem zaplanowalismy naszą wizytę, bowiem odbywały się Krkonosske Pivni Slavnosti.
    Znam osoby pijące koncerniaki, mimo że próbowały PIWA. Już nie potrafię im pomóc...

    Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
    Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?

    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      #3
      Tuż obok firmowego sklepu znajduje się hotel z restauracją i ogródkiem piwnym. Siedziałem ze względu na pogodę w środku. Wystrój to modelowy przykład jak można spieprzyć coś co niby spieprzyć się nie da. Klimatu zero, połowa stolików z krzesłami luzem na środku sali, reszta niby jakieś klimatyczne oddzielone stoliki, ale całość przypomina połączenie bezpłciowej restauracji ze stołówką. Z jedzenia zamówiłem knedle, gulaszu wołowego nie mieli, w zamian uraczyli mięsem wieprzowym z polewą. Było ok. A teraz piwo bo to najważniejsze. Jakiś Primator jeden pomijam. Z Krakonosza:

      - ciemna 10 - WYŚMIENITA !!!! To najlepsza ciemna 10 jaką piłem od lat. Narody klękają.
      - jasna 10 - WYŚMIENITA !!!! To najlepsza jasna 10 jaką piłem... no od roku powiedzmy na pewno. Narody znowu klękają.
      - jasna 12 - nie piłem, bo jest dostępna w każdej knajpie i postanowiłem zalać się dwoma pierwszymi pozycjami.
      - kvasnicowa 12 - wypiłem jedną. Podjarałem się tym piwem z początku bo pierwszy raz miałem okazję spróbować tego specjału, ale trochę się zawiodłem. Ledwo poprawne.
      Ceny bodajże 18 kc za duże kvasnicowe i chyba 16 za dziesiątki. Nie pamiętam dokładnie, kto by się przejmował dwiema koronami w jedną czy drugą...
      Ja tam jeszcze wrócę
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • Shedao
        Senior
        • 09-2007
        • 900

        #4
        Lokal odwiedziłem w sobotę. Piwa i ceny takie same jak podane przez babalumka, ich forma podobnie wysoka. Jasna desitka wręcz fenomenalna, faktycznie narody klękają

        Szczerze mówiąc, to Krakonosa dodałem do punktów naszej wycieczki w ostatniej chwili, na zasadzie "no skoro będziemy przejeżdżać niedaleko to można wpaść...", tymczasem okazało się, że napotkałem tam najsmaczniejsze piwo całej wycieczki. Do tego gulasz z knedlikami - pyszny, a wszystko to w bardzo korzystnych cenach. Gorąco polecam!

        Jeśli będziecie tam w godzinach, gdy przybrowarniany sklepik jest nieczynny (w soboty działa tylko do 11, podczas gdy restaurację otwierają właśnie o 11), to można piwo butelkowe zakupić w recepcji hotelu, na drugim piętrze w tym samym budynku.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Czechy, Trutnov, Barvířská 41/6, Pivovarska restaurace (Hotel Krakonoš)

          Hotel Krakonoš-ubytování v centru města Trutnova. Ubytovat se můžete v jedno, dvou, tří nebo čtyřlůžkových pokojích. Všechny pokoje jsou vybaveny sprchou nebo…


          Szukając z rozpaczą miejsca gdzie wypiję ostatnie piwo na czeskiej ziemi (podczas wykendowego pobytu) i mając niecałe 30 minut trafiłem na szczęście "na czuja" do tego miejsca.
          Przechodząc most widać plafon Krakonosza i hotel. W środku podział na dwa miejsca - Restaurace i Pivnice - oba w klasycznym stylu jaki uwielbiam. Oba tez odnowione i dla mnie jeszcze za "świeże". Szkoda, że nigdy nie trafiłem do tego miejsca w latach chociaż jeszcze 90.
          Na jedzenie nie miałem czasu (wziąłem na wynos utopenec - bardzo dobry) i zdążyłem walnąć dwa szybkie - kvasnicove za 18 k i ciemne za 16 koron. Oba świetne.
          i tylko żałowałem, że nie miałem chociaż ze dwóch godzin na to miejsce.

          ps. biorąc pod uwagę ceny piwa i jedzenia to opłaca się przyjeżdżać z Polski na bilecie podróżnika. Polska to jednak jest załamujące miejsce pod względem cen. W Czechach piwa mogą kosztować poniżej 3 złotych w lokalu i to lokalu hotelowym jakby nie było. Powiedzmy, że w innych miejscach piwa było po 25 koron czyli niewiele ponad 3 złote.
          A u nas jedyne co się potrafi to wyśmiewać "pilsa za 3 złote". A nie powinien to być temat do wyśmiewania ale do poważnej dyskusji o chciwości polskiego biznesu (i tego małego i tego średniego i dużego) bo nikt mi nie wmówi, że tam piwo może kosztować w lokalu 3-4 złote a u nas "musi" 10-12 (akcyza może powodować różnicę 20%,nie więcej, reszta kosztów jest pi razy drzwi podobna, podobne są też zarobki). (ps. zresztą trochę normalności pojawia sie w postaci piw czeskich za 6 zł w Piwnym Strychu czy Pod Kopytem - tu niestety tylko latem).
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • grodek
            Senior
            • 06-2015
            • 527

            #6
            Czy ktoś zna godziny otwarcia sklepiku znajdującego się przy browarze ?
            604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Masz na stronie browaru (podnikova prodejna)

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • dadek
                Senior
                • 09-2005
                • 4558

                #8
                Trutnov ponownie odwiedzony 20.08.2017 przy powrocie z imprezy w browarze Dobruška. U Krakonoša bez zmian - leją 4 piwa:
                - Světlé výčepní 10°, 17 kč
                - Tmavé výčepní 10°, 17 kč
                - Světlý ležák 12°, 20 kč
                - Kvasnicová 12°, 20 kč
                Piwa klasycznie dobre, a ceny jak widać wciąż rewelacyjne. Do jedzenia niezmiennie bardzo smaczne dania czeskiej kuchni w równie przyjemnych cenach - najeść się można od 89 do 114 kč. Oczywiście najmilej w obszernym ogródku na zewnątrz. Będąc w Trutnově ominąć nie wolno!

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎