Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o skokach: na bungee\ ze spadochronem

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zAjkA
    Senior
    • 12-2004
    • 1089

    Przy piwie o skokach: na bungee\ ze spadochronem

    W ostatni weekend wykonałem swój pierwszy skok na bungee. Tak się rozochociłem że mam zamiar skoczyć teraz z 90m a w przyszłym roku wykonać skok tandemowy ze spadochronem. Może ktoś z was ma podobne doświadczenia, lub jest w stanie z czystym sumieniem polecić miejsca gdzie takie skoki da radę bezpiecznie wykonywać?
    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Ja bym chętnie polatał na paralotni ale zawsze brak mi kasy na kurs.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      skakałem z 78 m na bungee w parku wodnym koło Barcelony, i w Warszawie z ok 40 metrów na juwenaliach - jak tylko mam okazję i fundusze - skaczę, czas na spadochron
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #4
        Proponuję zanim ktoś skoczy niech obejrzy ten film
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • piotry
          Oj tam, oj tam !
          • 08-2005
          • 761

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
          Proponuję zanim ktoś skoczy niech obejrzy ten film
          a co to ma wspólnego ze skokiem na bungee ??

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #6
            Niewiem czy doczytałeś, ten temat nie dotyczy tylko skoków na bungee ale wszelakich skoków.
            Last edited by abernacka; 27-08-2008, 14:10.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • pirackamuza
              Senior
              • 12-2004
              • 1903

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
              Ja bym chętnie polatał na paralotni ale zawsze brak mi kasy na kurs.
              O to chodzi, o to chodzi
              Toruń przeprasza za Radio Maryja
              www.bobofruty.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23791

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Niewiem czy doczytałeś, ten temat nie dotyczy tylko skoków na bungee ale wszelakich skoków.

                to samo tyczy się wsiadania do samochodu, chodzenia po mieście i innych
                Last edited by ART; 27-08-2008, 14:40.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Proponuję zanim ktoś skoczy niech obejrzy ten film
                  Tak naprawdę to nic nie jest do końca bezpieczne, można zginąć w aucie, w samolocie, w pociągu, na ulicy, na spadochronie, na wspinaczce, na rowerze czy deskorolce. Wszędzie. Nie znaczy to jednak, że trzeba siedzieć w domu i unikać tego co niesie najmniejsze ryzyko.
                  Panicznie boję sie latać samolotami, a jednak latam. Mam lęk wysokości, a jednak z prawie pełnymi gaciami i nogami jak z waty skoczyłem na bunjee nad ziemią (uczucie gorsze niż nad wodą). Uważam, że kto nie ryzykuje, ten nie zna życia. Przynajmniej cieszę się, że jestem w stanie pokonać swój strach, swoje słabości, a to już coś.
                  Zresztą lubię buzujacą we krwi adrenalinę, bo po czymś co ją podnosi nawet głupi papieros smakuje jak nigdy w życiu
                  A z drugiej strony to jestem ciekaw gdzie u nas, w Polsce są skoki nad jakąs wodą.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2867

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak naprawdę to nic nie jest do końca bezpieczne, można zginąć w aucie, w samolocie, w pociągu, na ulicy, na spadochronie, na wspinaczce, na rowerze czy deskorolce. Wszędzie. Nie znaczy to jednak, że trzeba siedzieć w domu i unikać tego co niesie najmniejsze ryzyko. [...]
                    A z drugiej strony to jestem ciekaw gdzie u nas, w Polsce są skoki nad jakąs wodą.
                    Ad 1. Swojego czasu w USA popełniono badania, w których wyszło, że dojazd w rejony wspinaczkowe jest statystycznie bardziej niebezpieczny niż samo wspinanie. W Polsce chyba jest jeszcze niebezpieczniej.

                    Ad 2. A ja jestem ciekawy gdzie w Polsce są stałe i polecane skoki bungee?
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • mgiełka26
                      Senior
                      • 09-2006
                      • 535

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                      .. bo po czymś co ją podnosi nawet głupi papieros smakuje jak nigdy w życiu
                      A ten przed skokiem jak ostatni?

                      A tak serio mówiąc mam nadzieję, że będę miała kiedyś okazję skoczyć..choć na samą myśl robi mi się gorąco. Bo tak jak napisałeś - kto nie ryzykuje nie zna smaku życia.

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #12
                        Znalazłem coś takiego w tym roku już nie zdążę ale w przyszłym jak najbardziej.

                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mgiełka26 Wyświetlenie odpowiedzi
                          1. A ten przed skokiem jak ostatni?

                          2. A tak serio mówiąc mam nadzieję, że będę miała kiedyś okazję skoczyć..choć na samą myśl robi mi się gorąco. Bo tak jak napisałeś - kto nie ryzykuje nie zna smaku życia.
                          ad. 1 nawet nie pytaj ile wypaliłem, bo nie pamiętam
                          ad. 2 warto spróbować, pamiętam tylko, że przed skokiem pomyślałem,żeby nie bolało jak walnę w glebę i fruuu, teraz przynajmniej mam co wspominać a co wspominać jak m.in takie chwile ?


                          Ktoś kiedyś zalozył temat o Czarciej Perci, uważam że szlak nią jest bardziej niebezpieczny niz skok na bunjee
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #14
                            Co do tego ryzyka to jest tak jak pisaliście. Szlag może człowieka trafić wszędzie i procent wypadków które wydarzyły się podczas uprawiania sportów powiedzmy ekstremalnych jest niski w porównaniu do ilości ludzi jacy takie sporty uprawiają. Jak czasem ktoś mi mówi że to co robię jest niebezpieczne i czy się nie boje to mu odpowiadam że szybciej mnie samochód na przejściu dla pieszych uderzy. Jak gdzieś kiedyś polecę na śmierć to trudno, zdarza się a jak bym o tym ciągle myślał to bym nawet na Kasprowy pewnie nigdy nie wszedł.
                            Ja jedyne z czego skakałem to jak miałem 8 lat z 4 metrowej szopy na piasek A ostatnio na moście, nad wodą na wahadle z liny. A spadochrony już od wielu lat w planach bo zawsze chciałem być w parasolach.
                            "Parasole lecą z góry, zamiast mózgu mają wióry"

                            Comment

                            • Pawelord2
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 133

                              #15
                              No ale z tego co czytam to nikomu z forumowiczów nic się nie stało - może jednak nie takie wielkie to ryzyko ;]
                              Tym bardziej że ja też miałem okazje skoczyć, w lublinie tak z rok temu, 40m.
                              Z dołu wyglądało to niewinnie, lekki niepokój zaczął się na górze, a masywne wyrzuty adrenaliny po otworzeniu bramki i krótkim "skacz na trzy" ;]
                              Skoczyłem i polecam każdemu - nie taki diabeł straszny, a wrażenia towarzyszące powolnemu przechylaniu się w stronę przepaści wręcz bezcenne.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎