Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Karpacz, Konstytucji 3 Maja 56A, Oberża

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Karpacz, Konstytucji 3 Maja 56A, Oberża

    lokal znajduje się prawie na przeciw toru saneczkowego
    wystrój trochę na wiejską chatę; zamawia się samemu, ale posiłek przynosi Pani zza baru; 2 stoliki na zewnątrz od ulicy i 4 od drugiej strony

    piwo lane:
    - jasne Skalaki 11 i 13 po 5zł (jeden nalewak był jednak zepsuty i przez większość czasu była jedynie 13-tka)

    jedzenie typu swojskie jadło + grill i trochę domowego i naśladującego Sfinksa; ogólnie bardzo dobre, w dużych lub nawet ogromnych porcjach za rozsądną cenę (Placek po Węgiersku za 22zł ledwo zjedliśmy we dwie osoby); chodziliśmy do tej knajpy prawie codziennie i jedynie ostatniego dniach trochę się rozczarowałem - podali mi ruskie bez okrasy za to z..... solą niemniej jednak same ruskie dobre były

    P.S. po drugiej stronie ulicy znajduje lokal Swojskie Jadło lub coś w tym stylu z lanym Śląskim 1209 ale nie wstąpiliśmy tam ani razu
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • dreads
    Basowy
    • 09-2009
    • 520

    #2
    W Oberży cały czas leją Skalaka za 5 zł. W zeszłym tygodniu była tylko 13%. Jedzenia nie zamawiałem, bo jest tam bardzo drogo.
    W środku bardzo przyjemnie oraz, co bardzo ważne o tej porze roku, ciepło.

    Nie da się tego powiedzieć o knajpie po drugiej stronie ulicy(Swojskie Jadło - jak dla mnie typowa przaśna karczma dla turystów, którzy przyjeżdżając na urlop myślą, że jedzą w góralskiej restauacji), która jednak ma jedną zaletę - lanego Krakonosza(7zł). Wszystko w szklankach lub pokalach z logo browaru, do tego wafle i szereg obrazków, zegarów i innych gadżetów wewnątrz i na zewnątrz restauracji. Nie da się nie zauważyć idąc główną ulicą, że leją tam to piwo Kilkaset metrów "niżej" jest podobna karczma - prawdopodobnie ten sam właściciel. Menu takie samo. Niestety adresów nie mam spisanych...

    Podobnie jak adresu kebaba kilka kroków "wyżej" za Oberżą. Ostatniego dnia, wracając do pensjonatu, przez szybę zauważyłem, że mają tam nalewaki Skalaka. Nie miałem już siły wchodzić jak ktoś lubi kebaba zapić niezłym piwem niech sprawdzi

    Comment

    • Maggyk
      Szara Adminiscjencja
      • 05-2004
      • 5615

      #3
      Proszę nie tworzyć wątków pobocznych w postach - ten temat dotyczy jedynie Oberży.
      Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
      Piwo domowe -
      Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

      Reklama w BROWARZE
      PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Z kija dostępny jedynie jasny skalak 13 - cena : 6 zł / 0,5l.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎