Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Serbia, Kragujevac, Daničićeva 21, Gnezdo Špijuna [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Serbia, Kragujevac, Daničićeva 21, Gnezdo Špijuna [zamknięte]

    Kragujevac to średniej wielkości miasto trochę ponad 100 km na południe od Belgradu, niecałe 30km od autostrady. Miasto skrywa niezłą perełkę. Mieści się tu rewelacyjny browar restauracyjny. Serwują 3 rodzaje piwa: jasne, czerwone i ciemne. Wszystkie super smaczne, niefiltrowane.
    Pogadaliśmy zarówno z piwowarem jaki i właścicielem. Obydwaj bardzo przyjaźni, byli dumni, że ktoś specjalnie przyjechał napić się ich piwa. Ten drugi postawił nam nawet po domowej rakiji . Piwowar twierdzi, że robi piwo według receptury z 15 wieku. Sam "hoduje" drożdże i ma mała swój własny mały punkt poboru i uzdatniania wody, która podobno jest kluczem do zrobienia tak dobrego piwa.
    Cena 0.5L piwa to około 4,5zł.
    Jedzenie też mają wyśmienite, ale porcje zbyt duże .
    Miejsce z cyklu "must see" czy może raczej "must drink" .
    Niedługo jakieś zdjęcia w galerii powinny się pojawić, ale to już działka Ady13.
  • ada13
    Senior
    • 03-2004
    • 128

    #2
    Fotki z galerii:




    A jakby ktoś miał ochotę na odwiedziny,tu są godziny otwarcia :
    Attached Files

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      I dzięki Bogu udało Wam się odkryć taką perełkę. Pomysleć, że byłem w Kragujevacu w kwietniu br tylko nic nie wiedziałem o tym browarze. Cóż, nic nie stoi na przeszkodze wybrać się po raz czwarty do zachwycającej mnie Serbii
      Zresztą juz tak mam wielkokrotnie, że jak wrócę skądś to dopiero po przyjeździe dowiaduję się o tym czy owym.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Obecnie to miejsce nazywa się Pivnica Allectus.
        Otwierają w południe.



        facebook
        Last edited by Pendragon; 07-07-2014, 21:11.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • raven77
          Member
          • 01-2010
          • 73

          #5
          Niestety, listopadowa wizyta w tym wspaniałym, gościnnym mieście potwierdziła wcześniejsze info od znajomych Serbów - lokal został zamknięty
          London Stouts & Splendid Old Ales
          Косово је Србија!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎