Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piotrków Trybunalski, Słowackiego 8/10, Pub Starówka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    Piotrków Trybunalski, Słowackiego 8/10, Pub Starówka

    Jeden z ciekawszych lokali piwnych odwiedzonych ostatnio przeze mnie, szczególnie jeśli chodzi o piwa butelkowe. Króluje tu czeski Primator, chyba we wszystkich możliwych mutacjach. Ale jest także np. fyzyjski Jever (choć nie zawsze), znakomity goryczkowy pils, są piwa belgijskie, inne czeskie, niemieckie, polskie. Wybór - jak na nasze warunki - oszałamiający. Chłodna piwnica, ładny wystrój, muzyka, która nie ma nic wspólnego z katowanymi przez radia "przebojami", uprzejma barmanka. Pani mówi, że lokal funkcjonuje dwa lata, a ludzie zaczynają się powoli przekonywać do "dziwnych" piw. Co ciekawe, tuż za rogiem, konkurencja w postaci słynnego "Szwejka".
  • cap-n-go
    Senior
    • 05-2005
    • 273

    #2
    "Dobrze poinformowani" twierdzą,że Starówkę,która była pierwszym lokalem tego typu w Piotrkowie (działa już około 2 lat)otworzyli wspólnie obecny właściciel tego lokalu oraz właściciel Szwejka.Potem ich drogi się rozeszły,i drugi ruszył ze Szwejkiem a rozwijająca się Starówka znalazła większą siedzibę. Czy jest to prawda,głowy nie dam. W każdym razie lokale te sąsiadują ze sobą a o taki urodzaj w polskich realiach niezwykle ciężko.

    Dodam tylko jeszcze że z czasów mojej wizyty w tym lokalu (jakies 3 miesiące temu) - z kija dostepne było Żywe, Irlandzkie i jeszcze jakieś 3 piwo,którego niestety nie pamiętam. W lodówce szeroki wybór butelkowanych,piwa czeskie,niemieckie, z polskich zapamiętałem Ciechany oraz piwa Ambera.
    Last edited by cap-n-go; 07-10-2008, 22:18.

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Świetna knajpa. Typowo piwne stoły, ceglane wnętrza aż zachęcają do dłuższych posiedzień. Pyszny amberek z beczki i niezły wybór piw butelkowych (Primatory, Janów itp). Jedna mała uwaga - o ile Primator za 6PLN jestem w miarę wstanie strawić (rozumie, że import kosztuje) to jednak Janów za 6 to trochę przesada. No ale ogólnie bardzo pozytywne wrażenia.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
        Świetna knajpa. Typowo piwne stoły, ceglane wnętrza aż zachęcają do dłuższych posiedzień. Pyszny amberek z beczki i niezły wybór piw butelkowych (Primatory, Janów itp). Jedna mała uwaga - o ile Primator za 6PLN jestem w miarę wstanie strawić (rozumie, że import kosztuje) to jednak Janów za 6 to trochę przesada. No ale ogólnie bardzo pozytywne wrażenia.
        6 złotych za piwo w lokalu to chyba nic niezwykłego - według mnie jest to dosyć standardowa cena i wielkiego znaczenie nie ma czy piwo jest z Czech czy z Polski, wbrew pozorom koszt jego sprowadzenia nie ma wielkiego wpływu na cenę.

        Comment

        • VanPurRz
          Senior
          • 09-2008
          • 4229

          #5
          Ja uważam inaczej. Sprzedawać piwo po 6 PLN które w sklepie kosztuje ok. 2 PLn a w knajpie w Lublinie (mieście jakby nie było dużo większym i chyba zamożniejszym niż Piotrków) ok 3 PLN (Janów) to dla mnie duża przesada. Po prostu za normalne uważam marże do 25/30 procent a nie 300.
          O ile w piwach z imprtu rozumie, że koszt ich sprowadzenia jest wiekszy i więcej wymaga zachodu to jakoś mogę (choć z bólem) zaakceptować taką cenę o tyle za polskie piwo NIE.
          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ważna informacja: w niedziele nieczynne. W pozostałe dni otwarte od 16.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • olie
              Senior
              • 06-2011
              • 777

              #7
              Ten lokal jest dowodem, że rewolucja piwna dociera już do Piotrkowa. Teraz nieczynne jest w poniedziałki. Otwarte w pozostałe dni od 17.

              piwa lane:
              - Królewskie - 5 zł
              - Skalák 12 - 6 zł
              - Skalák 13 - 6 zł

              Tym co wyróżnia ten pub jest oferta piw butelkowych, której nie powstydziłby się dobry sklep. Są różne Pinty, Primátory, Ciechany (6/7 zł). Pojawiają się nowości takie jak SzałPiw (Kejter, Śrup), AleBrowar, Bojanowo, Grand Champion, ale te najciekawsze szybko schodzą. Widać, że właściciel interesuje się ciekawym piwem, co przekłada się na ofertę pubu.

              Profil na fb

              Comment

              • wsaczuk
                Senior
                • 09-2009
                • 182

                #8
                lokal nie jest już na ulicy Łaziennej - znajduje się na Słowackiego 8/10 - w budynku kina Hawana. W poniedziałki nadal nieczynne.

                Comment

                • zeko
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 708

                  #9
                  Lokal godny polecenia, pokazała się Imperial Ipa z Cieszyna
                  Polakom gratulujemy BRACKIEGO
                  "Jest jedna zasadnicza rzecz określająca wyjątkowość człowieka - pasja"
                  http://picasaweb.google.com/d.jochman

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎