Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

okres ważności słodu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jarekkol
    Junior
    • 02-2008
    • 13

    okres ważności słodu

    Witam,

    Jak długo mogę przechowywać ześrutowany, szczelnie zamknięty słód aby nadawał się do warzenia piwa? Mam kilka zestawów kupionych w Browamatorze 0.5 roku temu i zastanawiam się czy nie jest zbyt późno na wykorzystanie surowców.


    z góry dziękuję za pomoc
    Jarek
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jarekkol Wyświetlenie odpowiedzi
    Witam,

    Jak długo mogę przechowywać ześrutowany, szczelnie zamknięty słód aby nadawał się do warzenia piwa? Mam kilka zestawów kupionych w Browamatorze 0.5 roku temu i zastanawiam się czy nie jest zbyt późno na wykorzystanie surowców.


    z góry dziękuję za pomoc
    Jarek
    Spokojnie możesz używać

    Comment

    • bogdan62
      Senior
      • 10-2004
      • 173

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jarekkol Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam,

      Jak długo mogę przechowywać ześrutowany, szczelnie zamknięty słód aby nadawał się do warzenia piwa? Mam kilka zestawów kupionych w Browamatorze 0.5 roku temu i zastanawiam się czy nie jest zbyt późno na wykorzystanie surowców.


      z góry dziękuję za pomoc
      Jarek
      Z przechowywaniem ześrutowanego słodu to jest loteria, może być dobry lub nie - zależy od sposobu przechowywania i jak długo leżał ześrutowany w sklepie. Najlepiej sprawić sobie śrutownik i śrutować słód przed samym warzeniem. Zdarzyło mi się przechowywać nieśrutowany słód ponad 2 lata i był dobry - z przechowywaniem ześrutowanego mam przykre doświadczenia.

      Comment

      • DanielJakubowski
        Senior
        • 12-2005
        • 791

        #4
        Wczoraj przelałem na cichą piwko na które słody zostały ześrutowane w marcu. Przeleżały w szczelnie zamkniętym fermentatorze. Podczas warzenia wydajność w normie. Podczas przelewania na cichą baaardzo interesujący smak. To na pewno będzie bardzo udane piwko. Sporo moich niepodstawowych słodów leżakuje w wersji nieśrutowanej już 3ci rok. Używam je z powodzeniem.
        Pozdrawiam
        dj

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎