PDA

Wersja pełna: : Nadchodzą Mistrzostwa Świata Korea - Japonia 2002.

Strony : [1] 2

adam16
26-05-2002, 11:05
Dzisiaj miały miejsce (w zasadzie jeden jeszcze trwa) mecze – sprawdziany, przed mistrzostwami. I na podstawie tego co już widziałem, słabo oceniam szanse Polaków. I jeszcze wydaje się że po tych mistrzostwach świat pijarski będzie wyglądał inaczej.
Wymęczone zwycięstwo naszych nad klubowa drużyną Korei, szczęśliwy remis Anglików z Kamerunem, czy trwający jeszcze mecz Francja – Korea (1-2). Ciekawie się to wszystko zapowiada.

Misiekk
26-05-2002, 11:15
Właśnie też teraz oglądam ten mecz ( ooooo gooool 2-2 Dugarry 53'). Gra jest bardzo szybka, obie drużyny nie oszczedzają się za bardzo. Będzie naprawdę ciekawie na tych MŚ. Już czekam z niecierpliwością.:D

grzech
26-05-2002, 11:59
Adamie16 !

Czy mógłbyś wyjaśnić nam jaki jest wpływ piłki nożnej na zakon Pijarów ?

paveuek
26-05-2002, 12:06
Właśnie Francja wygrała z Koreą 3:2, ale jak fartownie......
Nie mamy szans na wyjście z grupy....
Zobaczcie jak koreańczycy walczą o piłkę która juz miała wyjść na aut, w ogóle grają jakby nie wiedzieli że Francuzi są mistrzami świata. Mogli przegrać nawet 2:5, ale i tak pokazaliby że są drużyną znacznie lepszą od Polaków.

adam16
26-05-2002, 12:29
Originally posted by grzech
Adamie16 !

Czy mógłbyś wyjaśnić nam jaki jest wpływ piłki nożnej na zakon Pijarów ?
:D Literówka.:D A Pijarzy może modlą się o zwycięstwo naszych.

adam16
26-05-2002, 12:39
Za to na pewno rozwijają alternatywne formy działalności przyparafialnej: kluby sportowe , ogniska muzyczne, kawiarnie - Bolszewo, Warszawa, Kraków, Jelenia Góra
W tych klubach sportowych pewnie też grywa się w piłkę.:D
A jak kogoś interesują Pijarzy to niech zaglądnie na ich stronę:Polska Prowincja Zakonu Pijarów (http://www.pijarzy.pl/index.php)

żąleną
26-05-2002, 14:06
A ja powiem tak: Koreańczycy za długo już dobrze grają, żeby im to zostało na mistrzostwa. Problem w tym, ze pierwszy mecz grają z nami i wtedy jeszcze mogą być na fali.

Pamiętam, jak nasi grali przed eliminacjami i dlatego teraz jakoś się nie martwię. Ale pierwsze pół godziny na tych mistrzostwach będzie najcięższą próbą dla chłopaków-rodaków w całym turnieju.

Szczęście już jest blisko - całe mistrzostwa będą pokazane w UPC, żeby tylko Polsat z rozpędu zgadał się jeszcze z Aster City, to będę ustawiony! No i mam nadzieję, że w razie czego będzie się dało się oglądać na ARD/ZDF.

adam16
26-05-2002, 14:37
Ja na szczęscie mieszkam w zasięgu nadajników czeskich. Tam są wszytkie mecze niekodowane.

żąleną
26-05-2002, 15:04
Dobrze masz. W zasięgu piw czeskich również mieszkasz? :D

Słyszałem, że Polskie Radio chce zbić interes na mistrzostwach - w końcu pory meczów są takie, jakby to powiedzieć, biurowe...

adam16
26-05-2002, 15:58
Zdaje się, że radiowa Jedynka na nadawać transmisje. Ja na szczęście mam telewizor w pracy:)

żąleną
26-05-2002, 16:16
Co to za praca, że można w niej oglądać telewizję?? Jesteś stróżem? :)

adam16
27-05-2002, 06:22
:D
Prawie. A tak zupełnie serio to pracuję w systemie dyżurowym, pracy jest sporo ale potrafimy się zorganizować tak, by mieć jeszcze czas na TV.
A telewizor w pracy to przydatne urządzenie na Mistrzostwa.

zythum
27-05-2002, 08:36
Ja mam UPC więc ucieszyła mnie informacja, że będę miał Polsat Sport. Co prawda praca ale coś się wymyśli. Tylko coraz bardziej kiepsko grają Polacy ale furda rocum gdy serce gorące. Polska Mistrzem Świata.

żąleną
27-05-2002, 08:52
Mam nadzieję, że okażemy się drużyną turniejową - dwa wymęczone remisy, a potem 3:0 i z górki. Tak było w Hiszpanii w '82: dwa razy po 0:0, po czym 5:0 z Peru, 3:0 z Belgią....

Cyrkonia
27-05-2002, 13:52
A ja juz zaczynam załamywać łapki. Cały miesiąc męczarni. :( Tylko mecze i mecze. Przyznaję się że nie lubię piłki nożnej. Ale naszym i tak będę kibicować, choć oglądać ich nie będę. Do tego to mnie nikt nie zmusi.

Ahumba
27-05-2002, 13:56
Mimo, że lubię mecze piłkarskie na poziomie mistrzostw oglądać, nie mam dylematu, czy oglądać naszych kopaczy męczących się z jankesami czy jechać już w piątek 14.06 do Żywca.
Możecie być pewni - jadę do Żywca.:stout:

baklazanek
27-05-2002, 16:25
A ja tam uważam ze Polacy mają dużą szansę na wyjście z grupy i po walczenie nawet o coś więcej. Może Machowski zabrał ze sobą kilkadziesiąt litrów piwka z Polski które z pewnością pomoże naszym w wygraniu turnieju.:p

żąleną
27-05-2002, 18:35
Pomimo mojego intymnego stosunku do złotego trunku radziłbym naszym orłom dać sobie spokój z piwkiem do czasu powrotu do Polszy. :)

:stout:

marcopolok
27-05-2002, 18:52
skoro normalnie w piłkę trafić nie mogą to może po paru:stout: się im polepszy:)

---------------------------------------------------------------
piwo wspomaga kondycję i koordynację ruchową

baklazanek
27-05-2002, 22:18
Jeden dziennie jeszcze nikomu nie zaszkodził. No chyba ze któryś z polskich piłkarzy ma słaba główkę a raczej bardzo słabą. A tak przynamniej zażyją sobie dodatkową dawkę witaminy C.:cool:

żąleną
28-05-2002, 00:55
Polski piłkarz to nie jest gatunek, który charakteryzuje się słabą główką. Wiem co mówię - kiedyś na imprezie spotkałem Wojtka Kowalczyka. Zszedł może trochę szybko, ale ilość voltów, które mu do tego posłużyły, była imponująca, a może nawet śmiertelna. :D

pieczarek
28-05-2002, 04:57
A czy on upoważnił Cię do takich publicznych wspomnień? Zawsze myślałem, że takie informacje ze wspólnych balang można rozpowszechniać za zgodą imprezowiczów. No cóż, czasy się zmieniają.

Radegast
28-05-2002, 06:41
Pieczarku, wcześnie wstajesz;)

NoLeafClover
28-05-2002, 09:04
raczej zapytać wypada czy kładł się wogóle spać ??

A może jeszcze do tego pił piwo o tej piątej z groszami ??

pieczarek
28-05-2002, 10:24
Radegast napisal/a
Pieczarku, wcześnie wstajesz;)

Wstaję o 4.50. Spać chodzę gdzieś o 23.00.
Nie zawsze tak było ale teraz tak jest i chyba zostanie na dłużej.

baklazanek
28-05-2002, 11:37
Widocznie Pieczarek wstaje rano i trenuje piłkę nożną gdyż liczy że Engel powoła go do kadry w ostatniej chwili. To może ja też zacznę treningi hihi. Przydał by się im ekspert od piwka takim jaki jest Pieczarek:D

żąleną
28-05-2002, 13:17
pieczarek napisal/a
A czy on upoważnił Cię do takich publicznych wspomnień? Zawsze myślałem, że takie informacje ze wspólnych balang można rozpowszechniać za zgodą imprezowiczów. No cóż, czasy się zmieniają.

Jakoś nie wydaje mi się, żeby skłonność Wojciecha K. do napojów wyskokowych była tajemnicą. Zresztą wcale go za to nie potępiam.

Myślę tak: skoro odpowiadam za to, co robię, to nie wiem dlaczego miałbym się tego wypierać, albo bać się, że wyjdzie na światło dzienne. Nieraz zszedłem na imprezie w sposób podobny do omawianego i nic mnie nie obchodzi, czy ktoś to rozpowie, czy nie - faktem jest, że zrobiłem to, co zrobiłem. Jakbym nie chciał świadków, to bym chlał do lustra.

pieczarek
28-05-2002, 13:32
Po to się spotykamy w gronie znajomych (na małe lub duże picie) aby informacje o ewentualnych ekscesach nie wyszły poza to grono. Właśnie po to są koleżanki i koledzy, znajomi czy przyjaciele. Żarty i zachowania jakie uchodzą w takim gronie mogą być niezrozumiałe dla innych. I po to właśnie jest dyskrecja czy jak to zwał. Może w Twoim towarzystwie obowiązują inne zasady - ja jednak pozostanę przy starych, dobrze sprawdzonych. No cóż, czasy się zmieniają, a ja pewnie zostaję w tyle.

żąleną
28-05-2002, 14:13
Wojciech K. nie jest moim kolegą, ani tym bardziej przyjacielem. To był mój jedyny kontakt z tym człowiekiem. Jeżeli czułby się skrępowany obecnością nieznajomego, to by się nie schlał. Nie czuł problemu - to i ja nie czuję. Zresztą nie było to spotkanie w gronie znajomych, a impreza na trzydzieści osób, z których znała się może z połowa.

Dyskrecja dyskrecją, a fakt faktem, Albo ktoś coś robi, albo nie - jeżeli później ma się wstydzić, to niech tego nie robi. Albo niech jasno powie, że ma to pozostać "między nami" - wtedy mogą mnie żywcem wrzucić do kadzi i uwarzyć ze mnie jasne pełne, a nie powiem.

Żeby wrócić do tematu - grunt, że Engel nie wpadł na pomysł powołania Kowala do kadry. Niestety powołał za to Kucharskiego...

NoLeafClover
28-05-2002, 14:20
To On też chleje ????

żąleną
28-05-2002, 14:46
NoLeafClover napisal/a
To On też chleje ????

Wskazuje na to sposób, w jaki zachowuje się na polu karnym - jak tylko wbiegnie w obręb jedenastki, to jakby po paru głębszych był. Oby nie wyszła z tego jakaś czerwona kartka na mistrzostwach.

baklazanek
28-05-2002, 15:48
No rzeczywiście nie da się ukryć że ?Kowal? lubi sobie chlapnąć. Ale pomimo tego teraz jest w dobrej formie w końcu został królem strzelców na Cyprze. A Kucharski to dobry zawodnik i z pewnością przyda się Polsce.

Piwofil
28-05-2002, 17:01
Już w piątek ide z kolegami do kanjpki oglądać mecz Francja Senegal do knajpki, ciekawe tylko czy uda nam się przetrwać do końca, trzeba będzie ograniczyć spożycie.

A co do szans Polski to obstawiam trzecie miejsce w grupie, chyba że w pierwszym meczu uda się polaczyć z Koreą.

Nicolae
28-05-2002, 19:28
Życzę naszej drużynie, aby zaszli jak najdalej. Aby im się powiodło :stout:
Sądzę, że mają jakieś szanse, bo w przeciwnym wypadku nie jechaliby na te mistrzostwa.

żąleną
28-05-2002, 20:17
baklazanek napisal/a
A Kucharski to dobry zawodnik i z pewnością przyda się Polsce.

Moim zdaniem jest za kiepski technicznie, za mało walczy i za dużo udaje.

No ale obym się mylił. W sumie jak Engel zaczął powoływać tych Krzynówków i innych Żewłakowów, to myślałem, że coś z nim nie tak, a tu patrz...

baklazanek
28-05-2002, 20:33
Z tym że Kucharski jest mało waleczny nie mogę się zgodzić. Jest jednym z nielicznych zawodników którzy biegają przez cały mecz i nie boja się żadnych starć. A z tym udawaniem to rzeczywiście różnie bywa :rolleyes: Bądź co bądź nie jest taki kiepski ale jego przydatność będziemy mogli ocenić po mistrzostwach. O ile w ogóle wybiegnie na boisko w jakimś meczu:)

pieczarek
31-05-2002, 06:47
W prasie codziennie pojawia się mnóstwo dodatków związanych z MŚ. W dzisiejszej (tj. z 31.05.2002r) "Gazecie Wyborczej" znajdują się dwa takie piwno-futbolowe załączniki.

1. Płytka CD z filmikami pokazującymi bramki Polaków na poprzednich mistrzostwach i w ostatnich eliminacjach, komputerowe gry i tym podobna sieczka. Jakość filmów taka sama jak jakość ówczesnej telewizji. Ale powspominać warto.
Jednym ze sponsorów wydania płytki były Browary Warszawskie. Stąd też strzelone gole to "KRÓLEWSKIE bramki Polaków".
2. Jest też mały ale bardzo sprytny teminarz rozgrywek (z miejscami na wyniki) sponsorowany przez Lecha.

baklazanek
31-05-2002, 15:43
No i stało się, pierwszy mecz mamy już za sobą. Z rozstrzygnięcia jestem bardzo zadowolony czyli ze zwycięstwa Senegalu. Oby tylko Francja grała tak nadal a będę bardzo szczęśliwy.

dropun
31-05-2002, 16:14
Ciekawie się robi na tych mistrzostwach.Zaskoczony jestem tym wynikiem

żąleną
31-05-2002, 19:30
No to ich pojechali... W sumie Senegalczycy grali dość obleśny futbol, ale jak już wychodzili do przodu, to przyjemnie było popatrzeć. Myślę, że jak będziemy wygrywać na tych mistrzostwach, to właśnie w podobnym stylu.

Piwofil
31-05-2002, 20:46
Przegrałem piwo, obstawiałem 3:0, kumpel 2:0 dla Francji no i on był bliżej.
Ale to był przypadek ta bramka, za to Francuzi mieli kilka ładnych strzałów, słupki. Ogólnie mecz nie był porywający, ciekawiej się zrobiło dopiero w drugiej połowie.
Czekamy w napięciu na występ biało-czerwonych.

dropun
31-05-2002, 22:06
Właśnie wróciłem z powtórkowego meczu w pewnej knajpie .I muszę przyznać ze Francuzi przeważali .A Senegalczykom poszczęściło się .Dla wszystkich duży:stout:

baklazanek
31-05-2002, 22:38
Senegal może nie grał porywającej piłki ale trzeba przyznać że Francuzi też się nie popisali. Ale to dobrze:)Jak jeszcze Niemcy jutro przegrają to chyba pomyślę że to jakiś przepiękny sen.

dropun
31-05-2002, 22:49
Z byt piękny sen aby się zrealizował

żąleną
31-05-2002, 23:04
Belgowie już kiedyś od Saudyjczyków dostali...

Słuchajcie, a może pobawimy się w typowanie?

Urugwaj-Dania 1:2

Irlandia-Kamerun 0:2

Niemcy-Arabia Saudyjska 1:1

dropun
31-05-2002, 23:35
Urugwaj-Dania 3:1 Irlandia-Kamerun 1:1 Niemcy-Arabia Saudyjska 2:0

baklazanek
01-06-2002, 09:41
No ja już nie zdążę obstawić meczu Kamerun-Irlandia ale Dropunowi gratuluje zgadnięcia tego wyniku:) Natomiast co do pozostałych meczów to stawiam: Urugwaj-Dania 1:1 a Niemcy-Arabia 1:2
Mam nadzieje ze kącik obstawek na stałe tutaj zagości:)Idę na mecz.
A ha a tak w ogóle to za kim jesteście na tych mistrzostwach? Oczywiście oprócz Polski.
Ja za Słowenią i Rosją.

baklazanek
01-06-2002, 13:37
Żąleną zgadłeś wynik należy ci się :stout: A Niemcy prowadzą 4:0:( No to tylko ja nie zgadłem żadnego wyniku:) Jutro se odbije hehe.
A co do Arabii to trzeba przyznać że coś takiego jak taktyka i gra obronna u nich nie istnieje. Spadam na drugą połówkę.

żąleną
01-06-2002, 14:57
No nie, skąd mi wyszło, że Niemcy zremisują z Arabią Saudyjską.... :eek: Saudyjczycy byli chyba o głowę niżsi i wyraźnie się Niemców bali. Jak to Kołtoń powiedział, że na nich mówią - Dzieci Pustyni? :)

Ja jak zwykle jestem za Argentyną i drużynami afrykańskimi - kiedyż oni wreszcie zdobędą medal?!

P.S. Ależ ten Polsat to jest tandeciarska stacja! Ciągle coś im się w tym programie rypało, a fachowiec, którego zaprosili do szczegółowych analiz meczowych, czyli Jacek Gmoch... To po prostu trzeba usłyszeć, żeby zrozumieć. Jutro z kumplami będziemy nagrywać, więc spiszę Jacka i go tu zaprezentuję w pełnej krasie. Ludzie, język, którym ten człowiek mówi, to nie jest polski, to jakiś rozpaczliwy łamaniec, a analizę to pierwszy lepszy kibic sprzed telewizora zrobiłby sensowniej.

:stout: :stout:

baklazanek
01-06-2002, 15:26
Ja niestety albo stety nie mam polsatu sport. A co do prowadzących to się zgadzam bo jak oglądałem w pewnym lokalu mecz otwarcia i zobaczyłem tego faceta co prowadzi to studio to podziękowałem. On nie wie o co w piłce nożnej chodzi najwyżej mógłby się zająć mistrzostwami w bierki na piasku:) Chodź z tym pewnie tez by sobie nie poradził. O Arabach już nic nie napiszę bo szkoda słów na nich. No a jutro trzeba rano wstać bo mecze zaczynają się o 7.20:( Oh znowu będą oczka bolały:) A co do jutrzejszych wyników to tak:
Hiszpania-Słowenia 2:1, Paragwaj-RPA 0:0, Anglia-Szwecja 1:1, Argentyna-Nigeria 3:0

żąleną
01-06-2002, 15:59
Z prowadzących Polsatu to chyba jeden jest sensowny (znaczy się, wchodzi jak nijakie piwo, bez skutków ubocznych), ale reszta to przypomina mi Sitnickiego z Wizji Sport - to był dopiero znawca i postać telewizyjna! ;) :eek: Taki reporter z łapanki.

Ale przejdźmy do najważniejszego:

Hiszpania-Słowenia 3:1
Paragwaj-RPA 2:1
Anglia-Szwecja 2:0
Argentyna-Nigeria 2:2

pieczarek
01-06-2002, 16:02
Widzę, że przewidujecie historyczne wydarzenie. Hiszpania jeszcze nigdy dotychczas nie wygrała swojego pierwszego meczu na MŚ.

żąleną
01-06-2002, 16:13
Nie wiedziałem... Ale na tych mistrzostawch już parę rzeczy się zdarzyło, choć za nami dopiero cztery mecze. :)

dropun
01-06-2002, 16:55
A teraz moje typy:Anglia-Szwecja 1:2 Paragwaj-RPA 1:0 Argentyna-Nigeria 0:2 Hiszpania-Słowenia 1:1

baklazanek
01-06-2002, 17:08
A Korea jeszcze nigdy w ogóle nie wygrała na mistrzostwach a wszyscy mówią i piszą że z Polakami wygra:) Więc czemu Hiszpania miała by nie wygrać ze Słowenią? Chodź ja bym wolał żeby jednak Koreańczycy nie wyłamywali się z dotychczasowych osiągnięć:)
A tak na marginesie to Polska będzie w finale ze Słowenią;)

żąleną
01-06-2002, 17:41
Mój znajomy czasem skanduje sobie takie coś:

POLSKA MISTRZEM POLSKI! :D

baklazanek
01-06-2002, 18:21
No przecież to jest oczywiste jak mało co że Polska zostanie mistrzem świata:)W piłce nożnej oczywiście;)

talrasha
01-06-2002, 18:37
Ja tylko żałuje, że nie ma na tych mistrzostwach mich ukochanych holendrów. Co do składu Polaków to poza Kucharskim to mam jeszcze jedno zasrzeżenie - Sibik, jak dla mnie człowiek z nikąd. A gdzie miejsce dla Wichniarka??
Typy na jutro:
Hiszpania-Słowenia 1:1
Paragwaj-RPA 0:0
Anglia-Szwecja 1:0
Argentyna-Nigeria 3:1
No a mistrzem jak dla mnie będą POLACY ;)

Piwofil
01-06-2002, 22:12
Osiem do zera Trochę mnie to zaskoczyło. Niewiem czy to Arabia jest taka beznadziejna, czy Niemcy rewelacyjni, ale mogą chyba bez problemów aspirować do mistrzowskiego tutułu. A grali w barażach.

I jeszcze typy:
Hiszpania-Słowenia: 2:0
Paragwaj-RPA: 1:0 (strzeli Chilavert tak się pisze? ;-))
Anglia-Szwecja: 2:2
Argetyna-Nigeria: 4:2 (jak zaczną strzelać to nie przestaną)

pieczarek
01-06-2002, 22:18
Chilavert nie strzeli. To pewne. Za oplucie przeciwnika w eliminacjach ma szlaban na kilka meczów. Może wystąpić dopiero po zakończeniu rozgrywek grupowych. Czyli jak Paragwaj dalej nie przejdzie to Chilavert nie zagra w tych mistrzostwach.

Piwofil
01-06-2002, 22:25
Nie wiedziałem, dzięki za informacje.
Szkoda go, ubarwiał mecze swoimi wyjściami, do tego lubi się kłócić i zawsze był widoczny na boisku.
Życzę w takim razie Paragwajczykom wyjścia z grupy, aby mógł grać ich bramkarz.
Zmieniam typ:
Paragwaj-RPA: 7:0;)

żąleną
01-06-2002, 22:35
A mnie się coś wydaje, że Chilavert musi odpokutować tylko jeden mecz na mistrzostwach. Nie jestem pewien, ale tak mi się obiło o uszy.

No a Niemcy to mieli sparing... I teraz zależy, czy to im wyjdzie na dobre (nastrzelali, to będa pewniejsi siebie), czy na złe (jak zagrają z kimś na poziomie, to się zdziwią, a zanim się otrząsną, to już będzie po herbacie)

Chilavert jest naprawdę dobry, ale jest GŁUPI. Kiedyś się wypowiadał, że plucie na przeciwnika to normalny element gry - wyprowadzanie rywala z równowagi i takie tam. Jak dla mnie, to lekka przesada - są chyba pewne granice.

Nie wiem jak ja jutro wstanę na tę 7.30...

Piwofil
01-06-2002, 22:44
żąleną napisal/a

Nie wiem jak ja jutro wstanę na tę 7.30...

Ja nie będe się tak katował, zwłaszcza po dzisiejszym spożyciu.
No i nie mam Polsatu sport. Zawsze można zobaczyć powtórkę o 22 15.

żąleną
01-06-2002, 23:10
Na szczęście nie pracuję, więc te dwa dni w tygodniu, kiedy mój pracujący kumpel może udostępnić mistrzostwa na żywo, mogę poświęcić. :)

Te powtórki działają na nerwy - przerwa między połowami prawie półgodzinna, bo jakieś wiadomości trzeba zmieścić, komentator czasem chlapnie coś takiego, że wiadomo, jaki wynik drugiego/trzeciego meczu... Jakby zachciało ci się pokatować :), to próbuj złapać jakiś mecz na ARD/ADF albo szwedzkiej TV 4 - czasem coś na żywca puszczają. Jest też coś na Rai Uno (albo Due, nie pamiętam), ale oni tam mają zwyczaj kodowania.

Zauważyłem, że oglądanie piłki krwawym rankiem sprzyja odlotom - parę turniejów już z kumplami wspólnie obejrzeliśmy, ale takiej głupawki, jak wczoraj, to jeszcze chyba nie mieliśmy. :eek:
:) Dodam, że bez żadnych używek.

adam16
02-06-2002, 06:20
No i oglądam wszytkie mecze (chyba, że jestem w pracy to niestety nie oglądam) na czeskiej dwójce. A polski komentarz mam z radiowej jedynki. I tylko dźwięk wyprzedza obraz minimalnie, ale jednak wcześniej słyszę, że jest gol, a zaraz potem go widzę:D Co się ten facet z radia nagada, bez przerwy.

A dla Niemców trzelają gole Polacy - w ostatnim meczu dokładnie 50%.

talrasha
02-06-2002, 10:41
No i stało się mój faworyt wygrał - niezawodny bati gol znowu króluje w powietrzu. Teraz jestem spokojny o formę Argentyny.

kiszot
02-06-2002, 12:18
A Niemcy znowu wygrali.I to w jakim stylu.Co prawda przeciwnik słaby,ale było dobrze:stout:

żąleną
02-06-2002, 17:14
Z przyjemnością się patrzyło na grę Argentyńców... Hiszpanie mogliby się od nich uczyć - tak maniakalnie chcieli utrzymać się przy piłce, że rzadko kiedy docierali na pole karne Słowenii. Co za dużo, to niezdrowo.

żąleną
02-06-2002, 17:58
No i obiecane coś-niecoś z Jacka Gmocha. :D

[pierwsza bramka dla Paragwaju,]

"W każdym razie znowu...yyy...wyko...yyy...wyko...ale ustawienie obronne było dobre. Teraz tu jest bardzo istotna rzecz - za głęboko obrońcy dali się wypuścić napastnikom, szczególnie Santa Cruz. Po prostu odległość między murem a drużyną...yyy...tym...o, proszę [pokazuje]...jest bardzo daleka, a on jest bardzo blisko bramki. I tu jest brak doświadczenia...i brak...to jest brak oczywiście trenera, on powinien to przygotować, oni mu powinni szantażować...yyy...ofsajdem tę linię obrony...[kolejna sytuacja podbramkowa] ...i dlatego teraz z niemożliwych sytuacji jest centra i znowu ten atut [czyli Santa Cruz] - innego nie mają! I szczególnie w grze głową i to powinien również trener coś z tym zrobić, przecież to widać od pierwszej minuty, a nie, że...co on, pojechał tam, żeby film oglądać? Także chciałem powiedzieć, że wszystkie te rzeczy bardzo ważne są, wystarczy jedna nieuwaga, to są mistrzostwa świata i od razu z bohater...z bohatera staje się człowiek, że tak powiem, outsiderem i przegranym. Czyli [gestykulując ręką zaciśniętą w pięść] - mamy prawo wymagać od drużyn i trenerów, że te rzeczy podstawowe, co...yyy...w taktyce wszystkich...yyy...drużyn są znane, powinni to wykorzystywać i nauczyć, bo takich błędów na mistrzostwach świata nie można robić, bo wystarczy jeden błąd, który kosztuje [rozkłada ręce i robi wiatr trzymanymi w nich papierami] i to może być...właści...wmłogu...w ogóle po ptakach, jak to się mówi w języku polskim i w naszym żargonie piłkarskim."

To trzeba usłyszeć. :D Dzisiaj momentami gadał, jak człowiek, ale wczoraj...

baklazanek
02-06-2002, 18:02
Ja po tych 360 min. Gapienia się w telewizor już ledwie co mogę spoglądać na monitor:) No ale jutro tylko mecze więc nie będzie tak źle jak dzisiaj. Żąleną zgadł jeden wynik tak jak ja hihihi. No ale dobra bez przechwalania się. Co do poziomu dzisiejszych meczów to najbardziej mi się podobał Szwecja-Anglia. Szkoda że Szwedom już się nie chciało atakować pod koniec:(Mogli by sprowadzić Anglików do parteru. A mnie osobiście Argentyna nie zachwyciła. Widać było że nie chcą się wysilać i też tak grali no ale pomimo tego wygrali co bardzo dobrze o nich świadczy. Słowenia bardzo mnie rozczarowała :eek: To już nie była ta sama drużyna co na Mistrzostwach Europy. No ale cóż, tak bywa. O Hiszpanii mogę napisać to samo co o Argentynie. Myślałem ze Paragwaj przez cały mecz będzie się bronił ale zdziwiłem się gdy ujrzałem jak w 2 połowie ruszyli do ataku. Nie wiem czy ktoś się zemną zgodzi ale ten karny dla RPA chyba był tylko wymysłem sędziego. To tyle o dzisiejszych spotkaniach. Jutro kolejna dawka języka czeskiego:) A wyniki na jutro to: Brazylia-Turcja 2:1, Chorwacja-Meksyk 2:0, Włochy-Ekwador 1:0

marcopolok
02-06-2002, 18:09
adam16 napisał(a)
Dzisiaj miały miejsce (w zasadzie jeden jeszcze trwa) mecze – sprawdziany, przed mistrzostwami. I na podstawie tego co już widziałem, słabo oceniam szanse Polaków. I jeszcze wydaje się że po tych mistrzostwach świat pijarski będzie wyglądał inaczej.
Wymęczone zwycięstwo naszych nad klubowa drużyną Korei, szczęśliwy remis Anglików z Kamerunem, czy trwający jeszcze mecz Francja – Korea (1-2). Ciekawie się to wszystko zapowiada.

Jakie mistrzostwa

:confused:
Paraolimpiada jakaś czy co:rolleyes:

baklazanek
02-06-2002, 18:09
No Pan Jacek G. opanował język polski do perfekcji:) Nie ma co ukrywać że każda stacja telewizyjna oraz radiowa będzie się o niego biła. Zaproponują każda sumę pieniędzy żeby tylko mieć w swoich szeregach tak świetnego znawcę piłki nożnej i komentatora hihihi. A co do Chilaverta to wydaje mi się że będzie on mógł dopiero grać po fazie grupowej tak jak to napisał Pieczarek.

żąleną
02-06-2002, 18:29
Jeszcze raz, tym razem króciutko. :D

[o stałych fragmentach gry]

"Jednak ta drużyna ma poustawiane to i wie, jak to wykorzystać. Ma te rosłych obrońców świetnie grających głową i...to wszystko, że tak powiem...jest...na ich...yyy...eee...mmm...ten [koniec zdania]"

W ogóle pan G. dość często używa słówka "ten", czyli zdaje się skrótowej wersji frazy kontemplacyjnej "ten tego". :D :D

Typy:

Brazylia-Turcja 3:1

Chorwacja-Meksyk 0:0

Włochy-Ekwador 2:1

P.S. Bakłażanek - może jakiś minikonkurs na najlepszego typowacza forum? Do wygrania na przykład, co by tu - wiem: PIWO! :)

baklazanek
02-06-2002, 20:52
No tak, jedyne co umie robić Pan G. to chyba podniecać się piłką nożną:) Tylko szkoda ze nie wie o co w niej chodzi hihi. A co do konkursu na najlepszego typującego to jestem za. Tylko kto ufunduje to piwko :confused: No ale nad tym to jeszcze pomyślimy:)
Ps. Żałuje że nie mam polsatu sport i nie mogę słuchać naszego ulubionego komentatora:(

żąleną
02-06-2002, 21:20
Wyobrażam to sobie tak - po jednym funduje każdy z deklarujących się jako uczestnik konkursu, a całość zgarnia zwycięzca. :D

Jak znajdę kogoś, kto potrafi i ma jak zgrać z kasety wideo na kompjuter, to zarchiwizuję co lepsze kwiatki.

NoLeafClover
03-06-2002, 06:17
Jakby zachciało ci się pokatować :), to próbuj złapać jakiś mecz na ARD/ADF albo szwedzkiej TV 4 - czasem coś na żywca puszczają. Jest też coś na Rai Uno (albo Due, nie pamiętam), ale oni tam mają zwyczaj kodowania.

[B]można poszukać też francuskiego TF1- leci mecz za meczem na żywca !!! Komentarz francuski ale co tam, retransmisje to nie to

dropun
03-06-2002, 06:33
gdyby nie TF-1 to musiałbym oglądać te mecze w knajpie co jest dobre ale bez przesady lub powtórki co już nie jest takie emocjonujące.

talrasha
03-06-2002, 08:06
No to ja bawię się dalej w przepowiadanie wyników.
Wyniki na dziś
Brazylia - Turcja 2:0
Włochy - Ekwador 2:0
Chorwacja - Meksyk 0:0

celt_birofil
03-06-2002, 12:00
Przynajmniej w pierwszym przypadku przepowiedznia się nie sprawdziła: Turcy pyknęli brazylijczykom tzw. "gola do szatni", w 50 minucie Ronaldo wyrównał

talrasha
03-06-2002, 14:27
No to mi się jesen wynik sprawdził. Włoszi nie zawiedli no i 2 faworyt brazylia cudem wygrała - no a Turcy kończyli w 9!!!

celt_birofil
03-06-2002, 14:32
Coś mi się widzi, że qlega talrasha okupił zwycięstwo Brazylii kilkoma :stout: , bo mu się palce plączą na klawiaturze... :D

talrasha
03-06-2002, 14:53
Nie wypiłem ani jednego, tylko tylko się cały trzęsę ze strachu po kolokwium ze statystyki.:)

NoLeafClover
03-06-2002, 15:55
Ja bym się raczej trząsł przed. Nie po.

Argentyna mistrzem ??? Owszem technika bajeczka, gwazdy i gwiazdki są w tym zespole z Batim na czele ale czegoś brakowało w potyczce z Nigerią. Choć stawiam też na Argentynę

kiszot
03-06-2002, 18:38
A ja tam stawiam na Niemców:stout:

baklazanek
03-06-2002, 18:48
No to po trafionym wyniku odnotował Talrscha i ja:) Co do Batistu to uważam że daleko mu do statusu gwiazdy jaka był kilka sezonów temu. Wróciłem do dzisiaj do domku o 5 i martwiłem się czy uda mi się wytrzymać przed telewizorkiem:( No i okazało się że przegapiłem pierwszy mecz na tych mistrzostwach:mad: No ale zaraz jest powtórka więc odrobię zaległości. Brazylia dzisiaj zagrała przeciętnie ale po mimo tego wygrała z Turkami, z czego się nie cieszę. Najlepszym zawodnikiem tego meczu był dla mnie Basturk czy jak to się tam pisze jego nazwisko. Bawił się on z Brazylijczykami jak gdyby on pochodził z tego kraju a oni z San Marino:) Włochy o dziwo od razu rzuciły się do ataku a nie bronili się kurczowo jak zawsze. Pierwsza bramka Vieriego była bardzo ładna. A o to prognozy na jutro: Japonia-Belgia 2:0, Chiny-Kostaryka 1:1 no i najważniejszy mecz Polska-Korea 2:1.
Wierzmy głęboko w zwycięstwo naszych dzielnych piłkarzy:cool:

adam16
03-06-2002, 20:13
Na jutro obstawiam co następuje:
Japonia-Belgia 0:2,
Chiny-Kostaryka 2:1,
Polska-Korea 2:2 (choć wolałbym 2:1).

dropun
03-06-2002, 23:04
W takim razie ja też się zabawię .Oto moje typy:
Chiny-Kostaryka 0:1
Japonia-Belgia 1:2
Korea-Polska 0:2
Jestem chyba zbytnim optymistą ale raz kozie smierć

żąleną
03-06-2002, 23:51
Turcy zrobili naprawdę niesamowite postępy od czasów ME 2000... Byłem pod wrażeniem. Brazylijczycy - wielkich sukcesów im nie wróżę - chyba, że zaczną grać zespołowo i wywalą DeBilsona, który nie potrafi rozegrać akcji bez czterdziestu zwodów. :eek: A Rivaldo - no bez przesady... Wiadomo, Turek zagrał buracko, ale R. dostał piłką w korpus, a turlał się po murawie trzymając się za gębę. Nie lubię takich akcji.

Karny dla Meksyku to chyba jedyny zasadny karny na tych mistrzostwach. :(

No i to, co tygrysy lubią najbardziej:

Chiny-Kostaryka 1:2

Japonia-Belgia 2:2

Korea-Polska 1:2 [pewnie będzie 2:2, ale nie mogłem się powstrzymać :) ]

NERWYNERWYNERWYNERWYNERWYNERWY....

NoLeafClover
04-06-2002, 06:27
To i ja się zabawię ale optymistą co do naszych nie będę

Chiny-Kostaryka 2:1

Japonia-Belgia 1:1

Korea-Polska 2:1

Chociaż oczywiście w głębi ducha jestem za naszymi

Ahumba
04-06-2002, 06:36
oto moje optymistyczne typy:

Chiny - Kostaryka 2:0
Japonia - Belgia 1:0
Korea - Polska 3:1

NoLeafClover
04-06-2002, 08:30
Ahumba ! Stawiasz wszystkie mecze na "żółtych":D

Ahumba
04-06-2002, 08:39
Ahumba ! Stawiasz wszystkie mecze na "żółtych

stawiać stawiam, co nie znaczy, że im dopinguję.
z drugiej strony jest to bardzo sympatyczny kolor, kojarzący mi się z :stout: :D

Grzegorz_J_bie
04-06-2002, 08:48
Korea-Polska 1-2
Ja będe oglądał ten mecz przy Lechu nie wiem jak wy, ale polecam fajny klimat

Misiekk
04-06-2002, 09:48
Korea - Polska 1:1
Buteleczki NFulla już od wczoraj czekają niecierpliwie w loodóweczce. Jeszcze tylko narobić dużo popcornu i mogę zasiadać z kumplami przed telewizorem. :stout:

żąleną
04-06-2002, 10:17
NERWYNERWYNERWYNERWYNERWYNERWY....

celt_birofil
04-06-2002, 12:34
Właśnie nasi zaczęli, co zdecydowanie negatywnie wpłynęło na tempo wymiany poglądów na forum :(

slavoy
04-06-2002, 12:58
No i właśnie dostaliśmy pierwszą bramę......:(
Poska-Korea 0:1

celt_birofil
04-06-2002, 13:37
Jak widzę, nie tylko wolę monitor kompa niż telewizor...

slavoy
04-06-2002, 13:49
Hłe hłe
No to już mamy dwie gały w siatce.
Polska-Korea 0:2

Patałachy!

Ahumba
04-06-2002, 13:59
Patałachy!

a na co liczyłeś, jak się ma w kadrze JEDNEGO piłkarza DUDKA drugiego OLISADEBE i kilkunastu kopaczy-gwiazdorków, którym w główkach się poprzewracało już dawno to efekty widać.
I nie pomoże tu żaden trener dopuki ci kopacze nie zmienią swojego podejścia do wykonywanego zawodu
:(

djot
04-06-2002, 14:01
Zawodowe podejście do gry "widać" (bo słucham w radio) u Koreańczyków. Ich zdrowie

Nicolae
04-06-2002, 14:03
Przesadziłeś - Olisadebe jak na razie nic konkretnego nie zrobił dla naszej drużyny, stoi i czeka na gotowce. Dudek tez jakoś w reptrezentacji nie wykazał się. Może mu za mało płacą?

Zaznaczam nie jestem ekspertem i moja wypowiedź nie może być traktowana jako ekspercka.

celt_birofil
04-06-2002, 14:05
Jak założymy drużynę piłkarską - FC Browar, to im pokażemy, jak się gra !!!;) :D

Nicolae
04-06-2002, 14:06
To była odpowiedź do Ahumby. Wiem zrobiłem błędy.

Ahumba
04-06-2002, 14:18
Nicolae!
ja meczu nie oglądam i tylko co parę minut w RMF-ie coś tam słyszę.
Olisadebe nie wiem, czy dzisiaj stoi, czy nie, na pewno załatwił te mistrzostwa Polakom.
A Dudek, jak nie ma nikogo na obronie to choćbyś zamurował bramkę to przeciwnik i tak strzeli bramkę.

celt_birofil
04-06-2002, 14:20
Nie to miałem na myśli. Skoro dystutujemy o firmowych kuflach, t-shirtach, to czemu nie FC Browar, albo Piwny Klub Sportowy Browar (PKS Browar) ??

Nicolae
04-06-2002, 14:30
Ahumba napisal/a
Nicolae!
ja meczu nie oglądam i tylko co parę minut w RMF-ie coś tam słyszę.
Olisadebe nie wiem, czy dzisiaj stoi, czy nie, na pewno załatwił te mistrzostwa Polakom.
A Dudek, jak nie ma nikogo na obronie to choćbyś zamurował bramkę to przeciwnik i tak strzeli bramkę.

Olisadebe nie wywalczył chyba żadnej piłki, i gdyby nie reszta dużyny nie strzelił by ani jednego gola.
Dudek chyba potrafi dużo więcej, niż to co ostatnio pokazuje.

celt_birofil
04-06-2002, 14:44
I koniec meczu !!!!!!:(
Kto przewidział taki wynik ???:kac:

żąleną
04-06-2002, 14:51
Wstyd przed światem... To, co chłopaki pokazali, to była nasza piłka ligowa - na stojąco, zero szybkich akcji, zero gry z klepy, krycie na radar. I te crossy!!!!!!!! Ja nie wiem - normalny człowiek, jak widzi, że coś nie skutkuje, to próbuje innego wariantu, a ci się uparli: pierdut crossa - nie doszedł; pierdut następnego - porażka; to siek następnego - oczywiście nic z tego. Mają boisko równe jak stół, to nie, muszą górą. :mad: :mad: I dlaczego przegraliśmy 90% pojedynków główkowych?!

Bez dwóch zdań, zaprezentowaliśmy futbol z 19-go wieku. Zero ruchu, zero techniki, wszystko toporne. Wstyd przed światem - nawet Arabia Saudyjska grała lepiej, tyle, że się dali przepychać.

:mad:

Piwofil
04-06-2002, 15:43
Co za klęska, nic nie pokazali, obrona (jak obrona??), ogólnie brakuje im nie tyle szybkości co jakiegoś pomysłu na grę.

Przynajmniej imprezka mi się udałą, nie ma to jak siedzieć w 10 osób i popijać piaścika, szkoda że koniec nie był zbyt udany.

Aż strach się bać teraz Portugalii.

celt_birofil
04-06-2002, 15:48
Piwofil napisał(a)
że o USA nie wspomnę... Zapowiada się niezły western :D

żąleną
04-06-2002, 16:30
Piwofil napisal/a

E, może nie będzie źle. Narzucimy im swój styl gry, chłopaki zasną, a nasi wrzucą im dwucyfrówkę.

baklazanek
04-06-2002, 17:32
Gra naszej reprezentacji przeszła moje najśmielsze nie oczekiwania. Myślałem że jak wypije sobie trzy piwka i zakręci mi się troszkę w główce to gra będzie wyglądała lepiej. Ale się grubo pomyliłem. Wyglądała nadal beznadziejne żeby nie napisać tego brzydziej. Nie wiem czy jeszcze starczy mi siły i nerwów żeby oglądać ich kolejne mecze:( Nie będę się wypowiadał o grze poszczególnych graczy gdyż to co oni robili nie można było nazwać grą .
Za to Belgowie i Japończycy grali bardzo fajnie tak zresztą samo jak Kostaryka. A o to typy na jutro: USA-Portugalia 0:2, Niemcy-Irlandia 2:0, Rosja-Tunezja 3:0.

żąleną
04-06-2002, 18:02
Moi kumple przyszli dzisiaj do pracy na 6:00, żeby móc wyjść wcześniej, no i oprócz tego będa musieli jeszcze ze dwie godzinki odrobić. Zapowiedzieli, że to ostatni raz.

USA-Portugalia 1:2
Niemcy-Irlandia 1:1
Rosja-Tunezja 2:1

talrasha
04-06-2002, 18:41
Mimo, że nasi przegrali to ubawiłem się dzisaj przy piwku i dopingu przednio - choć jeszcze bardziej ubawiłbym się gdyby nasi strzelili choć jednego gola.
Moje typy na jutro:
USA-Portugalia 0:3
Niemcy-Irlandia 1:0
Rosja-Tunezja 1:1

celt_birofil
05-06-2002, 08:11
Podobno ominęła mnie uczta duchowa w postaci hymnu państwowego w wykonaniu Edzi Górniak. Będę wdzięczny za recenzję... ;)

celt_birofil
05-06-2002, 08:27
Efektem Jej "występu" była m.in. sonda na Onecie:

Co zaśpiewała Edyta Górniak przed meczem Polska-Korea?
Oto wyniki sprzed 10 minut:
Hymn Polski: 15%
Kolędę: 25%
Trudno powiedzieć: 60%

Głosowało 2541 osób

No comments:(

Komentarz PZPN http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,504507,ms_2002.html

Kemp
05-06-2002, 08:47
Ja tam wynikami naszych zuchów się nie przejmuję, bez względu na to co zawalczą jest okazja do siorbnięcia z kufla:stout:

Ahumba
05-06-2002, 09:10
chodzą plotki, że 15.06 na lotnisku witać ma naszą narodową zbieraninę kopaczy Danuta Rinn. Wykonać ma przebój:

Gdzie ci mężczyźni? orły, sokoły, bażanty.:D

marcopolok
05-06-2002, 09:12
Strata czasu
oczywiscie pani Danuty:kac:

celt_birofil
05-06-2002, 09:46
Ahumba napisał(a)
chodzą plotki, że 15.06 na lotnisku witać ma naszą narodową zbieraninę kopaczy Danuta Rinn. Wykonać ma przebój:

Gdzie ci mężczyźni? orły, sokoły, bażanty.:D
Jakieś inne propozycje hymnu powitalnego?

Ahumba
05-06-2002, 10:30
Jakieś inne propozycje hymnu powitalnego?

szkoda, że nie wracają w ten weekend (15-tegobędziemy w Żywcu), w ramach spotkania forumowiczów wybralibyśmy się na lotnisko i na nutę "bo mój chłopiec piłkę kopie" Marusia wraz z grupą "beer five :stout: "odśpiewałaby hymn :
bo my lepiej piłkę kopiem:D

Ahumba
05-06-2002, 11:07
:eek: zanosi się, że wracać do Europy będziemy w dobrym towarzystwie.

JANKESI w II połowie prowadzą 3:1 z Portugalią:p

celt_birofil
05-06-2002, 11:32
Operator sieci IDEA wprowadził z okazji MŚ nową taryfę i jako premię zapowiedział, że za każdy wygrany przez Polaków mecz, użytkownicy otrzymają dodatkowe 10 bezpłatnych minut. Obawiam się, że nikt się na taki bonus nie załapie... :(

baklazanek
05-06-2002, 12:09
Gdy zaczęli grać pierwszy hymn w meczu Korea-Polska to z początku myślałem że to jest hymn Korei. No ale pod koniec dotarło do mnie że jednak się pomyliłem.
No i Portugalia przegrała. Oj biedni będą Polacy w następnych meczach:( No ale nasz dawny wielki czerwony brat wygrał 2:0 z Tunezją:) No to piwka szykować bo zaczyna się kolejny mecz.

adam16
05-06-2002, 14:03
Nie będę więcej obstawiał. Nic z moich przepowiedni się nie sprawdza. Widać nie znam się;)
A naszych mi żal. Nas też. Apetyty były takie rozbuchane. Teraz pozostaje wiara w cud.

celt_birofil
05-06-2002, 14:27
Oj, chyba faktycznie będzie western - Kowboje wygrali z Portugalią 3:2:(

Piwofil
05-06-2002, 15:24
Skoro USA pokonało Portugalię to ja już we wszystko uwierze, nawet w finał Senegal - Kamerun.

No i naszej grupy miały wyjść Polska i Porugalia, a wyjdzie Korea i USA. Niby prosta grupa, tylko dla kogo?

Zobaczymy co w poniedziałek nasi pokażą bo zarówno my, jak i Portugalczycy będziemy chcieli zmazać hańbę porażki.

celt_birofil
05-06-2002, 15:33
A tymczasem cieszmy się z sukcesów innych - np. remisu Irlandii z Niemcami. Nie ma rady, trzeba będzie wychylić Guinnessa albo innego Kilkenny'ego :stout:
SLAINTE !!!

talrasha
05-06-2002, 16:21
Co do Edyty Górniak to powiem tylko, że w miejscu gdzie mecz oglądałem gdy edyta kończyła hymn, kibice śpiewali już "przejdziem wisłę, przejdziem wartę"
Jak dla mnie to ta wersja nadawała się na pogrzeb. Kolega mówił mi że koreańczycy myśleli, że Polska ma 2 hymny narodowe :)
No i co robi nasz Polak Klose 4 bramka na mistrzostwach!!!
Moje typy na jutro:
Dania - Senegal 1:1
Kamerun - Arabia :0
Francja - Urgugwaj 0:1
No i gratuluje Żołęną trafienia wyniku.

baklazanek
05-06-2002, 17:01
Talrasha lepiej obstaw jeszcze raz mecz Arabia-Kamerun:) Gdyż możemy tylko zgadywać o jaki wynik tobie chodziło. Remis Irlandii pozwolił mi na zachowanie nadziei że Niemcy nie wyjdą z grupy:) Dzisiejszy dzień obfitował w jedne z najładniejszych meczów na tych mistrzostwach. Po za meczem Rosji i Tunezji. Moje ?typki? na jutro: Arabia-Kamerun 0:2, Francja-Urugwaj 2:0, Dania-Senegal 1:1.

talrasha
05-06-2002, 18:25
Miało być 2:0 dla Kamerunu, ale mi 2 gdzieś wsiąknęła. Najlepsze z Edytką jest jeszcze to, że PZPN nic o tym nie wiedział. No, ale co organizacja to organizacja :)

żąleną
05-06-2002, 23:50
E tam, gadacie na Górniakową, a ona nic zdrożnego nie zrobiła - zaśpiewała po swojemu i już. Nie lubię jej muzykowania, ale fajniej zahymnowała, niż ten tenor.

Dzięki za gratulacje, Talrasha - trochę mnie Irlandczycy przetrzymali, ale radość z bramki była podwójna. :) Tak w ogóle, to był chyba jeden z najszybszych meczów na tych mistrzostwach.

Że też zapomniałem o Bahii, kiedy typowałem wynik USA- Portugalia! Ten bramkarz jest naszą jedyną szansą na sukces w meczu z Portugalczykami - odkąd pamiętam, to jest cienki.

Dania-Senegal 2:1

Kamerun-Arabia 3:1

Francja-Urugwaj 2:0

celt_birofil
06-06-2002, 06:15
http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,505140,ms_2002.html

Swoją drogą ciekawe, czy zrobiła sobie darmową reklamę, czy raczej antyreklamę?

marcopolok
06-06-2002, 07:52
no to się nie dziwię że po tej "kolędzie" nasi stracili zapał do gry:kac:

celt_birofil
06-06-2002, 10:05
http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,505270,ms_2002.html

marcopolok
06-06-2002, 10:11
.......Natomiast zrobiłam to najlepiej jak umiałam, z całą wrażliwością artystyczną........

bez komentarza:(

StaryKocur
06-06-2002, 10:16
Czepiacie się, Panowie.

Kobieta robiła, co mogła, a że niewiele mogła, to niewiele zrobiła.
A swoją drogą, myślałem, że już nie usłyszymy o tej MEGAGWIEŹDZIE, odkąd wyjechała uszczęśliwiać Brytyjczyków
swoim niezwykłym talentem.

A Tu :(

SK

Ahumba
06-06-2002, 10:55
też wolę na nią patrzeć przez:stout: niż słuchać bez:D

celt_birofil
06-06-2002, 13:32
Do przerwy: Remis, Francja w dziesiątkę!

baklazanek
06-06-2002, 17:05
Elegancko, Francja zremisowała chodź o niebo lepiej by było jak by przegrała hihi. Mecz z Urugwajem był bardzo ładny lecz te chamskie faule troszkę a nawet bardzo mnie wkurzały. Kamerun chyba nie chciał się zbytnio przemęczać albo po prostu są tacy ciency. Dania i Senegal podzielili się punktami i dobrze bo może w ten sposób wyko legują ?Żabojadów?. Do tej pory nie mogę odżałować że Recoba nie trafił na pustą bramkę:( No ale fakt ze było trudno no ale gdy ma się największy kontrakt w lidze włoskiej to takie okazje trzeba wykorzystywać! Tym razem były dwa trafienia wyników, gratulacje dla Talrashy. A o to przewidywania na jutro: Szwecja-Nigeria 1:0 (Szwedzi nie będą grali na maksa gdyz czeka ich mecz z Argentyną), Anglia-Argentyna 2:2, Hiszpania-Paragwaj 1:0.

żąleną
06-06-2002, 23:44
Toście się zgadali co do meczu Danii z Senegalem! :) Kongratulejszyns.

Senegal wyprowadził chyba najładniejszą kontrę mistrzostw - cztery podania, co jedno to dłuższe (oprócz ostatniego), a każde dokładne co do centymetra. Zostałem powalony na kolana. :eek:

Francja zupełnie straciła koncept. Nie wiem, czy zdąży go odzyskać na mecz z Duńczykami.

No i to co tygrysy...:

Szwecja-Nigeria 0:2

Anglia- Argentyna 1:2

Hiszpania-Paragwaj 1:1

celt_birofil
07-06-2002, 08:20
Taki oto "łańcuszek" krąży w sieci:

To jest łańcuszek szczęścia. Dzięki niemu nasza drużyna ma szansę wygrać Mundial.
Jeśli wyślesz tego maila do:
1000 osób - nasza reprezentacja wygra mistrzostwa,
500 osób - reprezentacja wyjdzie z grupy,
400 osób - reprezentacja wygra z Portugalią.

Nie ignoruj tego maila. Janek S. zignorował go i Koreanczycy strzelili nam gola. Witek W. wysłał go tylko do dwudziestu osób i straciliśmy drugą bramkę. Romek Sz. Natalia C. oraz Zbigniew D. w ogóle go nie dostali i hymn zaśpiewała Górniak.
Pamiętaj, przyszłość polskiej reprezentacji jest w Twoich rękach.

I już można zacząć się śmiać :D :D :D

marcopolok
07-06-2002, 08:30
to ja go wyślę do Stanów
może naszym lepiej będzie się wiodło w baseboolu:D

A trzeba wysłać do 500 osób czy wystarczy 500 emili?:D

celt_birofil
07-06-2002, 12:54
http://sport.onet.pl/1071785,0,0,wia,506015,ms_2002.html

celt_birofil
07-06-2002, 13:22
Argrentyna - Anglia 0:1 do przerwy

44' David Beckham z karnego

baklazanek
07-06-2002, 15:30
No i nikt nie zgadł żadnego wyniku:) Dzień był całkiem udany oprócz zwycięstwa Anglików:( No to teraz Szwecja musi wygrać bądź zremisować z Argentyną i wtedy będziemy machali im rączkami na pożegnanie:) Argentyńczycy grali tak kiepsko ze nie miałem siły wypić więcej niż jedno piwko. Przewidywania na jutro: Włochy-Chorwacja 1:0,Brazylia-Chiny 3:0, RPA-Słowenia 1:2.

żąleną
07-06-2002, 23:42
Anglicy strzelili karniacza, po czym przestali grać w piłkę... Gdyby nie Owen, to niewiele dobrego dałoby się powiedzieć o tej drużynie - zaczarował w polu karnym, dostał kosę, karny, bramka. I po sprawie. Argentyńczycy zupełnie nie wiedzieli, co z tym zrobić.

Szkoda mi Nigerii - zespołu może nie tworzyli, ale z takimi zawodnikami może by się rozkręcili. Ale Szwecja zrobiła niesamowite postępy od czasów Euro 2000 - gra z pierwszej piłki, technika... Ciężko nam będzie w eliminacjach. Szkoda, że wszyscy oprócz nas dotosowali sie do poziomu tych mistrzostw. :(

Włochy-Chorwacja 1:1

Brazylia-Chiny 3:0

RPA- Słowenia 2:1

żąleną
08-06-2002, 13:59
O jejciu, jak miło, Włosi dostali bęcki!!! Świetny sędzia był, Anglik zresztą, nie dawał się nabierać na italiańskie sztuczki. Chorwaci zupełnie się Włochów nie bali i opłaciło się. Jest szansa, że ci pseudofutboliści nie wyjdą z grupy - oszczędziłoby to wszystkim trochę męczarni.

baklazanek
08-06-2002, 16:31
Dla mnie mistrzostwa były by najbardziej udane jak by z grup nie wyszli: Anglicy, Francuzi, Brazylijczycy, Niemcy i Włosi:)No i szansa na to jest. No ale chyba turniej wiele by stracił na odpadnięciu tych drużyn no ale co mnie to obchodzi hih. Nikt nie zgadł wyniku. No a tak w ogóle to coraz mniej typujących jest:(Chyba nie maja zachety w postaci nagrody:rolleyes: No i jak zwykle przewidywania na jutro: Kostaryka-Turcja 1:2, Meksyk-Ekwador 2:0 i Japonia-Rosja 2:2

kiszot
09-06-2002, 14:24
Właśnie Japonia pokonała Rosję 1-0 Jestem pod wrażeniem.
To już nie ci sami azjaci co kiedyś.Razem z Koreańczykami zrobili olbrzymi skok naprzód.Ciekawe jak daleko zajdą w tych mistrzostwach?

adam16
09-06-2002, 18:45
Obraz światowej piłki ulega zmianie.

baklazanek
09-06-2002, 18:47
No i jutro dowiemy się czy zaczynamy się już pakować do domków czy może jeszcze nie musimy wkładać ubranek do walizek. Ostatnio jak wierzyłem w Polaków to dostali po tyłku to może teraz kibicować Portugalii :confused: Ale chyba takiego rozwiązania nie wybiorę. Wyniki jakie sądzę że padną: Polska-Portugalia 2:1,Tunezja-Belgia 0:3,Korea-USA 2:2.

żąleną
09-06-2002, 20:12
Cholera, zapomniałem zrobić typy na dzisiaj, miałbym jedno trafienie, bo bym postawił na 2:1 dla Meksyku. :mad:

Japonia rzeczywiście zrobiła niesamowite postępy. Wygrali, choć zagrali gorzej niż z Belgią. A kostarykańczycy sami są sobie winni, że nie wygrali 3:1

A jutro będą następujące wyniki ;) :

Polska-Portugalia 1:2 (niestety)

Tunezja-Belgia 0:2

Korea-USA 1:1

ART
09-06-2002, 20:36
oo, będziemy mieć honorowego gola?

żąleną
09-06-2002, 20:41
Tak, bo z tego co wiem na bramce stanie Bahia, a jemu nie da się choć jednej bramy nie wcisnąć. :) No i liczę na jakiegoś samobója. :D

kangurpl
09-06-2002, 21:38
kiszot napisal/a
Właśnie Japonia pokonała Rosję 1-0 ...

A rosjanie nie umieją przegrywać. Widzieliście w TV co ich kibice zrobili w Moskwie :eek:

adam16
10-06-2002, 04:59
No to dzisiaj dowiemy się czy nasi wracają do domu, czy może jeszcze będą mieli szansę. Więc piwko w dłoń... i życzmy im szczęścia. WYGRAMY JEDNĄ BRAMKĄ!!!:)

Ahumba
10-06-2002, 06:16
właśnie usłyszałem w RMF, że bramki portugalskiej bronić ma kto inny. 2:0 dla Portugalii
Polska do domu:ice:

celt_birofil
10-06-2002, 10:04
Polska gola,
Polska gola,
taka jest kibiców wola !!! :D

Ahumba
10-06-2002, 10:36
Polska gola,

Celcie nie za dużo wypiłeś dzisiaj piwa?

Czego Ty wymagasz od naszych "gwiazdorków"?:D

celt_birofil
10-06-2002, 10:39
Ja to wszystko na trzeźwo... :D

Ahumba
10-06-2002, 10:56
Ja to wszystko na trzeźwo

to weź się może napij to zaczniesz realnie patrzeć.:D

choć ja jestem dziś optymistą :)

i stawiam 3:1 dla Portugalii:(

celt_birofil
10-06-2002, 11:29
Jerzy Engel otrzymał nominację do przyszłorocznych Oskarów.
Za wystawienie "Dziadów" w Korei...

:D czy :( ???

marcopolok
10-06-2002, 12:07
.....krowy doić!!!..........:D :D

celt_birofil
10-06-2002, 12:52
0d 14 minuty jest 1:0 dla Portugalii :( :confused: :ice: :mad:

ART
10-06-2002, 13:24
łoj zacięty mecz...

jeszcze tylko Polacy zaczną sobie celniej podawać, to może coś z tego wyniknie :D

niezła ulewa tam się odbywa...

marcopolok
10-06-2002, 13:30
Sposób gry naszej reprezentacji przypomina mi trochę mój styl gry

Nie umiem podać, nie umiem przyjąć, nie umiem celnie kopnąć:(

Misiekk
10-06-2002, 13:31
Właśnie! Ciekawy mecz, nasi narazie coś grają, mogliby jeszcze tylko celniej rozgrywać piłkę. Zobaczymy co będzie dalej. :p

Ahumba
10-06-2002, 13:33
łoj zacięty mecz...

tak, tak, nasi kopacze zacięli się i uzgodnili, że nie wygrają żadnego meczu a jak dobrze pójdzie to nawet nie strzelą żadnej bramki:D :(

celt_birofil
10-06-2002, 13:56
56 min - Krzynówek potwierdził, że prawa noga służy u niego tylko do podpierania.
Koniec cytatu:(

celt_birofil
10-06-2002, 14:10
Ludziska, napiszcie wreszcie coś o piwie, bo zupełnie się załamię !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :ice: :ice: :ice:

marcopolok
10-06-2002, 14:16
tojest kur.... strata czasu 4:0
po jakiego hu... nasi tam pojechali:mad:

marcopolok
10-06-2002, 14:18
Polacy mistrzami świata w traceniu piłek. rewelacyjny mecz
brawa dla wszystkich zangazowanych w to przedsięwzięcie :ice:

Ahumba
10-06-2002, 14:20
Art!
wnoszę o natychmiastowe zamknięcie tematu lub chociaż zakaz wypowiadania się o polskiej reprezentacji szmaciarzy@##%@@*&!!!#:mad: :mad: :mad:

celt_birofil
10-06-2002, 14:23
marcopolok napisał(a)
żeby posłuchać koncertu Edytki G. na stadionie !!!:D :cool: :kac:

Misiekk
10-06-2002, 14:23
:mad: :( :mad: %$#$#%$

marcopolok
10-06-2002, 14:29
Polska gola polska gola polska gola
popieram inicjatywę kolegi Ahumby!!!!!!!!

Może za 16 lat poziom mistrzostw będzie aż tak niski że uda nam się zakwalifikować

Oczywiście jestem za natychmiastowym rozwiązaniem Pzpn
bo jest to bezsensowne wydawanie pieniędzy i marnowanie czasu Polskich kibiców.

Brawa dla Polsiej Reprezentacji za wspaniały popis swoich możliwości.

A jakim oni sposobem się tam dostali:confused:
chyba grali z inwalidami:mad:
_---------------------------------------------
i jeszcze na temat oficjalnego hymnu Polskiej reprezentacji
"........ Do boju Polsko...." ale kabaret
:eek:

Kemp
10-06-2002, 14:38
marcopolok napisał(a)

E... podobno Korea to ładny kraj, poza tym nasze "orły" mogą popatrzyć sobie jak się gra w piłkę kopaną, napewno spotkali kolegów z którymi mogli wymienić się doświadczeniami...
P.s.
hu... pisze się przez "ch":D

celt_birofil
10-06-2002, 14:38
Zaczynam się zastanawiać, czy nie pomyliłem adresów:
to jest www.browar.biz czy www.football.pl ??? :mad:

ART
10-06-2002, 15:07
przynajmniej polscy kibice byli świetnie widoczni i słyszalni,
pomimo że nie byli w dominującym składzie na trybunach.

celt_birofil
10-06-2002, 15:11
Co zrobił Engel, kiedy samolot wylądował w Korei?
Wszedł do kabiny, poklepał pilota i powiedział:
"Nawet nie gaś"... :( :D

Misiekk
10-06-2002, 15:24
Poprostu no comments .... :kwiatek:

Piwofil
10-06-2002, 15:58
Panowie spokojniej, nie wiem czy ktoś zauważył, ale wynik nie odzwierciedla gry naszych piłkarzy. Mieli incjatywę, coś tam wrzucali, nawet kilka strzałów im wyszło. Gdyby tak grali z Koreą to może i coś by zwojowali. Problem w tym że bardzo chcieli ale nie za bardzo umieli, kilka kontr i 4:0. Żadna bramka Portugalczyków nie padła z ataku pozycyjnego. Ja widziałem postęp w grze w porównaniu z pierwszym meczem, tylko że Porugalia to za dobra drużyna.
Szkoda że nie trafili chociażby raz, bo na to zasłużyli.
Mam nadzieję że meczem z USA godnie się pożegnają.

żąleną
10-06-2002, 16:15
Wreszcie głos rozsądku! Wcale nie graliśmy źle! Nie wiem, czy zauważyliście, że nasi do SAMEGO końca starali się strzelić bramkę? Chciałoby wam się, jakbyście cztery do jajka przegrywali? Krycie było katastrofalne, ale trudno - przynajmniej w środku pola nie dawaliśmy się objeżdżać, Portugalczykom chyba ani jeden atak pozycyjny nie wyszedł.

Gdybyśmy tak grali z Koreą, to byśmy im wklepali. Problem w tym, że dopiero w tym meczu mieliśmy normalnego sędziego, a nie aptekarza, co to byle popchnięcie gwiżdże.

Teraz wykorzystać to doświadczenie i awansować do mistrzostw Europy. Uważam, że jesteśmy w stanie.

P.S. Celcie - strona to browar.biz, ale temat "Nadchodzą mistrzostwa świata." Ktoś ci każe się w nim wypowiadać??? Masz dziesiątki innych tematów.

grzech
10-06-2002, 17:00
Żą - graliśmy już z Koreą i jakoś nie widziałem, abyśmy im wklepali (no może poza Hajtą, który z pomocą fulbolówki wklepał jednemu jądra do jamy brzusznej). Gdybym wybiegł na boisko, to też bym się STARAŁ. Tyle, że także bym niczego nie zwojował. Piłka nożna to jak wiadomo prosta dyscyplina sportu. Trzeba tylko: biegać szybciej od przeciwnika, umiejętnie przyjąć piłkę, celnie podać i strzelić w kierunku bramki, omijając przy tym bramkarza. No i nie pozwolić na w.w. przeciwnikowi. Nasi jak widac tego nie potrafią. Nie ma się co oszukiwać - nasza reprezentacja gra słabo.

baklazanek
10-06-2002, 18:03
No widzę że zainteresowanie mundialem wzrosło:)A ja tam dostrzegam pozytywne aspekty porażki Polaków. A mianowicie takie że przegrali tylko 4:0 a nie więcej. No ale teraz się zastanawiam czy w meczu z USA przegramy 6:0 czy 8:0? No a przy okazji pozdrawiam naszych dzielnych piłkarzy którzy godnie nas reprezentują na kontynencie azjatycki no i cały sztab szkoleniowy. A to że jesteśmy jak na razie najgorszą drużyną na mistrzostwach z Europy to chyba nie jest ważne;)

baklazanek
10-06-2002, 18:09
A co do pana Wałdocha to uważam że jeżeli ten człowiek ma chodź troszkę honoru to przyzna się że jest cieniutki i nie umie grać w piłkę nożną no i zdecydował że nie będzie już szkodził naszej reprezentacji i z niej rezygnuje. Wyniczki na jutro: Dania-Francja 2:2,Senegal-Urugwaj 1:1,Niemcy-Kamerun 2:1,Irlandia-Arabia 3:0.

żąleną
10-06-2002, 18:34
Grzechu - ano nie gramy koncertowo, ale dzisiaj wreszcie wykazaliśmy się grą w piłkę, jakimś pomysłem i zaangażowaniem. Może się trochę zagalopowałem z tym wklepaniem, ale z dzisiejszą grą zremisowalibyśmy z Koreą.

Generalnie - wyciągnijmy z tego wszystkiego wnioski i awansujmy do ME. A przedtem wygrajmy z USA. Myślę, że nasi wcale nie będą mniej zmotywowani niż Amerykanie, więc są szanse, a różnica umiejętności nie jest znacząca, o ile w ogóle jest (pod warunkiem, że nasi zagrają na miarę swoich możliwości, a to jeszcze się nie zdarzyło na tych mistrzostwach).

Bakłażanku - Chiny są od nas gorsze. :) Wiem, słaba to pociecha, ale zawsze. Zresztą powstrzymajmy się z oceną do ostatniej kolejki. Może będziemy wracać do Europy z Francją?

kiszot
10-06-2002, 21:07
A ja uważam że nasi GWIAZDORZY po prostu dali D...
no comments:( :mad: :ice: :kac: :stout:

żąleną
10-06-2002, 23:33
Byłbym zapomniał. :)

Dania-Francja 2:2

Senegal-Urugwaj 2:1

Niemcy-Kamerun 1:2

Irlandia-Arabia 3:1

Radegast
10-06-2002, 23:37
No cóż, jeżeli wejście do MŚ uznamy za sukces-a patrząc na ostatnie lata, to nie wąpliwie można to tak nazwać-to więcej wymagań nie powinniśmy mieć ;)
Może za 4 lata będzie lepiej.

żąleną
10-06-2002, 23:49
Niepotrzebnie chłopaki rozdmuchali atmosferę, że niby po medal jadą i takie tam.

celt_birofil
11-06-2002, 09:42
0:2 z Danią i do domu... Ale numer !!!

baklazanek
11-06-2002, 10:45
Żąleną Chiny są z Azji a nie z Europy:) A ja napisałem że jesteśmy najgorszą drużyną ze starego kontynentu a nie ze wszystkich drużyn na mundialu. No ale nie ważne;)Francja odpadła huraaaaaaaa. Jeszcze niech Niemcy pójdą jej śladem wtedy to nawet szampana sobie kupię hih.

celt_birofil
11-06-2002, 10:59
Czy trener polskiej reprezentacji piłkarskiej Jerzy Engel powinien podać się do dymisji?

Tak - 69%

Nie - 31%

żąleną
11-06-2002, 13:00
Ale Francuzi dali czadu... :eek: Niestety to już nie pierwszy mecz, w którym wygrywa ustawienie arcydefensywne. Mam nadzieję, że w następnym meczu Dania pokaże futbol sprzed meczu z Francją, bo jak zamierzają tak do końca grać, to niech spadają.

A Urugwaj sam jest sobie winien, że zaczął grać w piłkę w ostatnim meczu.

P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego forum Browaru wyświetla mi się z wielgachną czcionką??? :confused: :confused:

celt_birofil
11-06-2002, 13:16
Cudownie !!
Irlandia prowadzi 1:0
Niemcy już grają w "10"

pieczarek
11-06-2002, 14:43
żąleną napisal/a
P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego forum Browaru wyświetla mi się z wielgachną czcionką??? :confused: :confused:
Jeśli pracujesz w IE wejdź w "Widok" i wybierz "Rozmiar tekstu" jaki Ci potrzebny. Powinno zadziałać.

celt_birofil
11-06-2002, 14:47
Bez Guinnessa się nie obejdzie - "nasi wygrali" 3:0 :) :) :)

Za to sędzia z Hiszpanii to był istny "Szybki Lopez" - 16 żółtych i 2 czerwone - niezłe osiągnięcie;)

Nicolae
11-06-2002, 15:17
Jest jeszcze szansa :)

adam16
11-06-2002, 16:40
Jeszcze mamy szansę być lepsi od Francuzów.
Wierzący Adam.;)

celt_birofil
11-06-2002, 17:03
adam16 napisał(a)
Jeszcze mamy szansę być lepsi od Francuzów.
Wierzący Adam.;)
Odwróć tabelę, Polacy będą na czele !!!:D

baklazanek
11-06-2002, 18:09
Spoko jest na kolejnych mistrzostwach za 16 lat lepiej nam pójdzie:) Porażkę Polaków pokrzepiam sobie odpadnięiciem Żabojadów:) Jeszcze Angole odpadną to już w ogóle zapomnę o dokonaniach naszych dzielnych piłkarzy. A jutro mogą paść wyniki: RPA-Hiszpania 1:1, Słowenia-Paragwaj 0:2,Szwecja-Argentyna 2:2,Anlgia-Nigeria 2:0.

żąleną
11-06-2002, 23:40
Dzięki za wskazówkę, Pieczarku! Nie wiem, jak ja to przestawiłem, że tego nie zauważyłem... :confused:

Cholera jasna, czy ci Niemcy zawsze muszą wygrywać z fajnymi zespołami?! Miałem nadzieję, że Kamerun zdobędzie medal, zarąbistą piłkę grali. A ten sędzia to jakiś nagrzany był, torreador, albo co. :eek:

RPA-Hiszpania 1:2

Słowenia-Paragwaj 0:0

Szwecja-Argentyna 0:2

Anglia-Nigeria 2:2

P.S. Gratulacje, Bakłażanek. Liczyłeś może, kto prowadzi w typowaniu? :)

pieczarek
12-06-2002, 10:37
Argentyna zremisowała 1:1 ze Szwecją i odpadła. Wspaniale, lubię takie sensacje. Po Francji i Polsce;) kolejny faworyt pożegnał się z turniejem.

celt_birofil
12-06-2002, 10:46
pieczarek napisał(a)
Po Polsce;) kolejny faworyt pożegnał się z turniejem.

Polska ??? faworytem ??? buhahahaha !!!:D :D :D

StaryKocur
12-06-2002, 10:49
Szkoda, że organizatorzy nie pomysleli o meczu o 31 miejsce.
Nie twierdzę, że nasze orły od razu by wygrały z Arabią
Saudyjską, ale może mieliby szanse na honorowy wynik
po wyrównanej walce.

SK

pieczarek
12-06-2002, 10:52
celt_birofil napisal/a

Polska ??? faworytem ??? buhahahaha !!!:D :D :D
Celcik, widzę, że Ty niepisaty i nieczytaty. Wszędzie gadali a potem pisali, że:
1/ z Koreą nie przegramy
2/ z Portugalią powalczymy jak równy z równym
3/ półfinał dla Polski? Ależ nie ograniczajmy się. Mamy mocną pakę i możemy walczyć o finał. A dalej, któż to wie...
4/ itd itp
Naprawdę nic z tego nie czytałeś ani nawet nie obejrzałeś w telewizji. Byliśmy jednym z faworytów i Twoje chichy-śmichy tego nie zmienią.

baklazanek
12-06-2002, 12:57
Nie liczyłem:) Chodź to pretendentów to wygranej jest tylko dwóch. Bo tylko Żąleną i ja bawimy się w typowanie:)Kolejny dzień i kolejna satysfakcja, Argentyna wraca do domu hih. Dobrze im tak. Chyba już po pierwszym meczu uwierzyli że zdobędą ten tytuł i przestali się przemęczać. A za gratulacje dziękuje chodź nie wiem za co one były. Coś na razie widzę że Paragwaj nie kwapi się żeby wyjść z grupy. No to panowie wypijmy za odpadnięcie Francji i Argentyny:stout: na zdrowie:)

celt_birofil
12-06-2002, 12:59
Piwny fragment relacji on-line z meczu Paragwaj-Słowenia w onecie:

18 min - pokazał się Chilavert. Wyglądający bardziej na bywalca gospody piwnej niż sportowca, otyły bramkarz Paragwaju wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, z 35 metrów - obrońcy wybili piłkę na róg

Koniec cytatu :D

celt_birofil
12-06-2002, 15:15
http://www.payment.republika.pl/gorniak_hymn.htm

marcopolok
12-06-2002, 15:33
hi hi trans ballada live:kac:

ciekawe ile sobie łykła:stout: na odwagę

baklazanek
12-06-2002, 20:18
Ja widziałem wywiad z nią w telewizji jak żaliła się że to nie jej wina:)Tłumaczyła się że kompozytor z Polski nie mógł grać tylko musiał grać koreański. No i głos był z jakiejś płyty;)Ile kitu w nam nacisnęła?? Pewnie sporo. Wyniki na jutro(przewidywane): Kostaryka-Brazylia 1:2,Turcja-Chiny 3:0, Meksyk-Italia 2:2, Chorwacja-Ekwador 2:0.

Piwofil
12-06-2002, 22:34
Narzekacie że nikt nie typuje więc i ja podam wyniki.

Kostaryka Brazylia 0:2
Meksyk Włochy 1:2
Turcja Chiny 3:1
Chorwacja Ekwador 1:0

Może akurat coś trafię

:)

marcopolok
12-06-2002, 22:50
Piwofil napisał(a)
Narzekacie że nikt nie typuje więc i ja podam wyniki.

Kostaryka Brazylia 0:2
Meksyk Włochy 1:2
Turcja Chiny 3:1
Chorwacja Ekwador 1:0

Może akurat coś trafię

:)

To może ja się zabawię inaczej.
Wyniki na jutro
Marusia-Piwo 5:0
Slavoy -piwo 8:1
misiekk- piwo wynik trudny przewidzenia ale powiedzmy 5:0
Marcopolok 5:0

żąleną
12-06-2002, 23:51
baklazanek napisal/a
A za gratulacje dziękuje chodź nie wiem za co one były.

No jak to - trafiłeś wynik! Przynajmniej tak mi się wydawało.

Ano uwierzyli Argentyńce, że mistrza mają w kieszeni, ale szkoda, że odpadli. Grali tak, jak Francja, na posiadanie piłki - no i polegli... Widać idzie nowe, wszyscy będą grać z kontry.

No i typy:

Kostaryka-Brazylia 1:2

Meksyk-Włochy 1:1

Turcja-Chiny 3:1

Chorwacja-Ekwador 3:1

celt_birofil
13-06-2002, 07:35
Znalezione w onecie:

Ile zarobili polscy piłkarze?

"Rzeczpospolita": Polscy piłkarze nie stracili wiele przez to, że nie awansowali do drugiej rundy mistrzostw świata - ujawnia "Rz" w publikacji "Płatne z góry". Naszej ekipie pomogły w tym specyficzne zasady premiowania.

Jak pisze dziennik, premia za wyjście z grupy miała dla każdego wynieść 25 tys. dolarów. Już jednak za samo zakwalifikowanie się do mistrzostw futboliści zarobili po około 100 tys. dolarów. Za udział w nich dostaną od PZPN kolejnych 10 tys. "zielonych" dla każdego. Natomiast sztab szkoleniowy (9 osób) za sam tylko awans do mundialowego grona otrzymał 400 tys. dolarów do podziału.

Zdaniem "Rz", można się zastanawiać, ile by dodatkowo zarobili na reklamach, gdyby osiągnęli dobry wynik. Osoba, która świetnie zna ten rynek powiedziała, że za awans do ćwierćfinału (co uważane byłoby za dobry wynik) każdy z czołowych piłkarzy, jak Dudek, Wałdoch, Hajto, Koźmiński i Świerczewski - mógłby liczyć na prawie 50 tys. dolarów. Do tego trzeba dodać premię przewidzianą przez PZPN w razie awansu do ćwierćfinału, wynoszącą 60 tys. dolarów. Łącznie wychodzi po prawie 100 tys. USD dla każdego, czyli tyle samo ile za awans.

Wniosek nasuwa się sam: albo premie za znalezienie się na mistrzostwach były zbyt wysokie, albo za wyniki w Korei zbyt niskie -

Koniec cytatu. :mad:

żąleną
13-06-2002, 15:06
...

Już sie powkurzałem i wszedłem w stan osłabienia - Włosi zremisowali, a durni Chorwaci przechlapali z Kostaryką i Włosi przecisnęli się dalej.

Nie, jednak wciąż mnie trzęsie.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

baklazanek
13-06-2002, 15:53
Też byłem za awansem Chorwatów. No ale oni są sami sobie winni:( Zagrali tak wspaniale jak Polska więc wygrać nie mogli. No i w takim przypadku Ekwador mógł już wygrać 3:0 to by przynajmniej Włosi odpadli oczywiście gdyby przegrali z Meksykiem. No ale nic takiego się nie stało:( Teraz ja gratuluje Żąleną za zgadniecie wyniku. Należy nam się po :stout: A Piwofil je stawia bo nic nie zgadł heh;) Żartuje nie ma takich ostrych restrykcji.

baklazanek
13-06-2002, 18:38
Typiki na jutro: Rosja-Belgia 2:2, Japonia-Tunezja 1:0,Portugalia-Korea 3:2,Polska-USA 2:2(Czarek Kucharski zapakuje dwie;)

jerzy
13-06-2002, 22:12
Po fantastycznych popisach na mundialu (0:2, 0:4 i ?:?) piłkarze Jerzego "wydolność" Engela spędzają wakacje w Polsce. Tomasz Hajto
dzwoni do innego asa defensywy, Tomasza Waldocha:
- Słuchaj, Tomek mam problem. Boję się spojrzec ludziom w oczy, znów mnie pobiją... Nie mam nic do jedzenia, muszę pójść do sklepu, co mam zrobić?
- Nie martw się, wystarczy się przebrać - odpowiada Wałdoch. - najlepiej za zakonnicę.
Hajto myślący łepek, więc tak zrobił. Wchodzi do sklepu, rozgląda się, staje przy nabiale. Nagle słyszy:
- Siosto Hajto... Siostro Hajto...
Przerażony biegnie nie odwracając się do działu z makaronami. Staje przy półce i znów:
- Siostro Hajto... Siostro Hajto...
I znów ucieka! Biegnie, pędzi, zatrzymuje się przy RTV i jeszcze raz słyszy:
- Siostro Hajto...
- Kto mówi? - pyta Hajto drżącym głosem.
- To ja, siostra Wałdoch...

żąleną
13-06-2002, 23:09
baklazanek napisal/a
Teraz ja gratuluje Żąleną za zgadniecie wyniku. Należy nam się po :stout: A Piwofil je stawia bo nic nie zgadł heh;) Żartuje nie ma takich ostrych restrykcji.

Kontrgratulacje. :)

Piwofilu - teraz albo stawiasz beczułkie, albo tracisz twarz. ;)

Typki:

Rosja-Belgia 2:2

Japonia-Tunezja 2:1

Portugalia-Korea 2:1

Polska-Usa 1:1 (czy nie jestem zbyt optymistyczny?)

celt_birofil
14-06-2002, 07:48
jerzy napisał(a)
Po fantastycznych popisach na mundialu (0:2, 0:4 i ?:?) piłkarze Jerzego "wydolność" Engela spędzają wakacje w Polsce. Tomasz Hajto
dzwoni do innego asa defensywy, Tomasza Waldocha:
- Słuchaj, Tomek mam problem. Boję się spojrzec ludziom w oczy, znów mnie pobiją... Nie mam nic do jedzenia, muszę pójść do sklepu, co mam zrobić?
- Nie martw się, wystarczy się przebrać - odpowiada Wałdoch. - najlepiej za zakonnicę.

Swego czasu krążyła inna wersja. Po sukcesie na Wembley w tej roli byli Tomaszewski i Lato, podczas zwiedzania Londynu:D

pulas
14-06-2002, 08:35
A to słyszeliście:
"Polscy zawodnicy są tak zaangażowani w walkę, jak aktorki filmów porno w dialogi" - Jerzy Kulej - Wizja Sport

celt_birofil
14-06-2002, 08:39
A mieliśmy dotrzeć do finału :( :( :(

Czy wierzysz, że polska drużyna pilkarska wygra dziś z Amerykanami?

Tak - 16%

Nie - 84%

Ogółem głosów: 2890

celt_birofil
14-06-2002, 09:22
Temat na przyszłej maturze:

Rozwiń cytat :"nam strzelać nie kazano" - w oparciu o występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata 2002r.
>>
Uważam, że Polacy przegrali bo:
>>1.Trawa była zielona inaczej.
>>2.Rozproszyło ich zbyt szybkie tempo polskiego hymnu.
>>3.Jaskrawa koszulka sędziego ich oślepiała.
>>4.Engel nie miał urodzin.
>>5.Lepper nie został powołany i nie miał kto blokować bramki.
>>6.Była niekorzystna trajektoria lotu kropli deszczu.
>>7.Na boisku było ich tylko 11-tu, a Portugalczyków aż 11-tu.
>>8.Myśleli, że to są paramistrzostwa, a tu nagle wyskoczyli sprawni rywale.
>>9.Engel puścił Bąka w 15 minucie.
>>10.Ksiądz nie pokropił murawy.
>>11.Biometr był niekorzystny.
>>12.Merkury znalazł się w pobliżu Sło¨˝ca i był niewidoczny.
>>13.Bo zupa była za słona.
>>14.Mieli za długie narty

kiszot
14-06-2002, 14:14
Polska prowadzi 2:0.Chyba się stał jakiś CUD.W składzie jest 5 zawodników z rezerwy.Wychodzi na to że Engel miał rezerwy lepsze od 1 garnituru:) :) :D

celt_birofil
14-06-2002, 14:24
Faktycznie, cud się ziścił. Nasi dokopali USiA :D

StaryKocur
14-06-2002, 14:41
Za karę, że dokopaliśmy Wielkiemu Bratu
wyrzuca nas z NATO.
To było bardzo niepolityczne zagranie trenera Engela

SK

yendras
14-06-2002, 14:54
StaryKocur napisał(a)
Za karę, że dokopaliśmy Wielkiemu Bratu
wyrzuca nas z NATO.
To było bardzo niepolityczne zagranie trenera Engela
ale za to Osama nas oszczędzi ;)

baklazanek
14-06-2002, 15:24
:impreza: W końcu się udało. Panowie piwka w ręce i sto lat dla polskich piłkarzy:) Za tych którzy grali w tym meczu a nie dla tych cieci Kałużnych i Świerczewskich!!!!A przy okazji typy na jutro: Niemcy-Paragwaj 2:1(niestety Niemcy chyba wygrają:(,Dania-Anglia 2:2 karne 4:3.

Piwofil
14-06-2002, 16:08
No i na pozegnanie coś zagrali, lepiej poźno niż wcale.

Na jutro nic już nie typuje, ale przyjeżdzajcie chłopaki do Wrocławia na finał, obejżymy w **** i po piwie wam postawie.

Ale Żąleną beczka to to nie będzie :stout: :stout: :stout:

talrasha
14-06-2002, 16:36
PPPPPPPPPOOOOOOOOOLLLLLLLLLLSSSSSSSSSSSKKKKKKKKKKA AAAAAAAAAA GGGGGGGGGGOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAA
Stało się strzeliliśmy gole numer 40,41 i 42.
Było pięknie, cudownie.
W końcu zagraliśmy tak jak w eliminacjach.
Engel pogonił fan klub Iwana i chłopaki zagrali tak jak oczekiwała Polska.
Moje spostrzeżenia co do meczu.
Zaczynam od lini obrony:
Majdan - bronił pewnie szczególnie w jednej sytuacji mi zaimponował gdy szybko się podniósł i sparował silne uderzenie Amerykanina.
Tomek Kłos - dla mnie profesor, odnalazł się wspaniale, myślę, że powinno się na niego stawiać. Jest to zawodnik który lubi jak wie, że jest pewny miejsca w składzie.
Arek Głowacki - miał tylko jeden błąd, a grał na nie swojej pozycji, brawo dla tego młodego zawodnika.
Jacek Zieliński - profesor, 1 połowa znakomita, druga na dobrym poziomie.
Marek Kożmiński - nareszcie zgrał na lewej stronie i grał wspaniale - tak w ofensywie jak i defensywie. Miał kilka kluczowych zagrań. Cieszy mnie fakt, że ma godnego następcę na lewej stronie w osobię Rząsy.
Maciek Murawski odwalał czarną robotę w lini pomocy.
Czarek Kucharski - trochę powolny, ale w obornie nie można mieć wielkich zastrzeżeń
Żurawski - znakomity w ofensywie, szkoda tego kanego, no ale bramkarz Usa bronił już wcześniej karnego w meczu z Koreą.
Krzynówek - dla mnie as w Polskiej rep. tak w tym meczu jak i w tych przegranych grał dobrze. Dziś brakowało mu tylko bramki.
Paweł Kryszałowicz - znakomicie walczył no i piękna bramka.
Oli - no comment, perfect robił to co wymaga się od napastnika walczył, strzelał.
M. Żewłakow - piękna bramka.
Paweł Sibik grał trochę za krótko
Tomek Wałdoch - nic szczególnego, no ale grał tylko 5 min.

baklazanek
14-06-2002, 16:46
I całe szczęście że Wałdoch grał tak krótko bo w przeciwnym razie stracili byśmy kilka bramek więcej. No ale to szczegół.
Ps. Pozdrawiam wszystkich fanów Wałdocha hih.

żąleną
14-06-2002, 18:24
Po cichu liczyłem na to, że zechcą się zrehabilitować... Wszystko jedno, że niczego to nie zmieniło - bramki reprezentacji i to na mistrzostwach zawsze będą mnie cieszyć. Kontry były trochę chaotyczne, ale z przyjemnością patrzyłem na wszystkie trzy bramy. Może zwojujemy coś w eliminacjach do ME.

No i typy (spod ciemnej gwiazdy ;) )

Niemcy-Paragwaj 1:1 (w karnych Niemcy przerżną - jeśli jest to możliwe, to tylko na tych mistrzostwach)

Dania-Anglia 1:2

żąleną
14-06-2002, 18:27
Byłbym zapomniał:

Dwie muchy grają w piłkę nożną w filiżance
Po jakimś czasie jedna mówi do drugiej:
- Staraj się, bo za tydzień gramy w pucharze.

dropun
14-06-2002, 20:12
A teraz moje typki Niemcy-Paragwaj 1:1(w rzutach karnych 4:2 niestety dla Niemców).Dania-Anglia 2:0

talrasha
14-06-2002, 20:29
A mam jeszcze jedną małą refleksję co do meczu z usa - graliśmy w sposób bardzo podobny do stylu jaki prezentuje na tych mistrzostwach Senegal - presing w początkowej fazie meczu i szybkie kontry. Poza tym udało nam się to co wcześniej nie miało miejsca - szybko strzeliliśmy bramki, a to ustawia mecz.
Moje typy na jutro to:
Niemcy - Paragwaj 2:0 - można nie przepadać za Niecami, ale to klasowa drużyna i na turniejach zawsze trzeba się z nią liczyć.
Dania - Anglia 0:2 - a to z powodu tego, że ma nie grać as Dani Tomason w przypadku jego gry daję 1:1 i w karnych przechodzi Dania.

Qbric
14-06-2002, 22:30
Dziś dostałem taki oto dowcip na skrzynke:

- Słyszałeś, że ostatnio przyznano Engelowi nobla ?
- Nie, za co ?
- Za to że wystawił "Dziadów" w Korei :)

Szkoda, że nie padł gol z karnego:/ Od początku byłem za naszą drużyną i dzielnie znosiłem i ripostwoałem docinki moich kolegów odnośnie reprezentacji. Cieszę się, że strzelili wkońcu jakieś gole. Przynajmnie nie skompromitowali sie do końca. A swoją drogą fajny ostatnio artykuł czytałem w "Rz" odnośnie nagród i premii dla naszej kadry...

talrasha
15-06-2002, 10:23
No i Niemcy pokazali chrakterer z którego są znani już od dawna.
Sprawdziło się to co powiedział kiedyś Gary Lineker "Wszyscy grają w piłkę, a i tak wygrywają Niemcy"
Swoją solidnością wygrali z wydawałoby się dobrze grającym Paragwiajem, gol Neuwila w 87 min. to nie było szczęście tylko konsekwencja w grze Niemców. Jak zwykle kontrolowali całe spotkanie, nie rzucali się na siłę do ataku, gra ich może się nie bardzo mi podobała, ale była znakomita taktycznie.
Sądzę, że Niemcy oprócz Brazylii i Hiszpani toteraz główni faworyci do złota.

żąleną
15-06-2002, 16:34
talrasha napisal/a
Sądzę, że Niemcy oprócz Brazylii i Hiszpani toteraz główni faworyci do złota.

Rany boskie, mam nadzieję, że nie. :kac: Za nami dwa mecze 1/8, a jeszcze nie zobaczyliśmy gry w piłkę: Niemcy i Paragwajczycy grali tak, że zaczęliśmy się z kumplami zastanawiać, po co tak wcześnie wstaliśmy, a Anglia jak zwykle strzeliła, co miała strzelić i rozstawiła namioty na swoim polu karnym. Ja wiem, że to jest turniej i trzeba gospodarować siłami, ale cholera jasna nie pszeszkadzało to drużynom w Stanach w '94 grać ekstra futbol, chociaż warunki pogodowe mieli gorsze.

No cóż - chociaż nudno by było, jakby Brazylia zdobyła mistrza po raz piąty, to jak na razie tylko oni na ten tytuł zasługują pomimo żenady w meczu z Turcją. Zobaczymy jeszcze, co z Hiszpanią - w grupie strasznie się męczyli, ale może będzie coraz lepiej.

baklazanek
15-06-2002, 17:50
Ja po dzisiejszych wynikach mam dosyć mistrzostw:( Niemcy i Paragwaj zagrali tak pięknie że prawie zasnąłem. No ale to mały szczegół. Jak zobaczyłem grę Sanda z Dani to pomyślałem sobie że chłopak musi nosić szkła kontaktowe których zapomniał założyć na mecz. Piłka po jego strzałach leciała wszędzie oprócz bramki. Szkoda mi Dani no ale sami są sobie winni naważyli piwka to muszą je teraz wypić hihi:) Ciekawe czy Tuborga czy Carlsberga?? Przewidywania na jutro: Szwecja-Senegal 2:1(Niech lepiej Szwedzi wygrają bo inaczej zostanie mi już tylko Meksyk) Hiszpania-Irlandia 2:1.

żąleną
15-06-2002, 23:14
Oprócz bramki Niemcy strzelali, jak nasi w dwóch pierwszych meczach, czyli na poziomie drugoligowym. Mecz był OB-LEŚ-NY.

Szwecja-Senegal 2:1

Hiszpania-Irlandia 2:2 (w karnych przechodzi Irlandia)

dropun
16-06-2002, 06:06
A teraz moje typki:Szwecja-Senegal 1:1(Senegal wygra w karnych),Hiszpania-Irlandia 3:2.

kiszot
16-06-2002, 11:29
żąleną napisał(a)
Oprócz bramki Niemcy strzelali, jak nasi w dwóch pierwszych meczach, czyli na poziomie drugoligowym. Mecz był OB-LEŚ-NY.

Kiedyś ktoś powiedział że nie liczy się gra,liczy się wynik.A na takiej imprezie właśnie oto chodzi.Chociaż zawsze trochę szkoda widowiska.
NIEMCY na Majstra!!!

żąleną
16-06-2002, 19:19
Ten, kto to powiedział, był pewnie trenerem, a ja jestem normalnym człowiekiem, który dla wyniku może co najwyżej obejrzeć mecz swojej reprezentacji, a i to nie zawsze. Gra się przede wszystkim dla kibiców. Jakby ważny był sam wynik, to nikt by tego nie transmitował, tylko zawodnicy wychodziliby na boisko, żeby rzucić monetą albo kośćmi, po czym mecz by się kończył.

Ale się zdenerwowałem... ;)

No to Senegal dał czadu... Ale Szwedzi bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli, że w dogrywce grali na całego - ten koleś, który trafił w słupek zagrał jak Brazylijczyk. Szczerze mówiąc, myślałem, że w dogrywce Szwedzi będą snuli się po boisku, a tu proszę...

A Hiszpanie to chyba nie widzieli meczu Irlandii z Niemcami - pod koniec meczu trener wyluzował się i ściągnął wszystkich tych Raulów i Morientesów, a tu bęc, wyrównanie i Hiszpanom nie ma kto bramek strzelać. No ale w karnych mieli farta... :)

zythum
16-06-2002, 21:45
Bardzo mi bardzo żal Irlandczyków, kibicowałem im bo podba mi się sposób kibicowania.

żąleną
16-06-2002, 22:10
Szkoda, że jeden z tych dwóch zespołów musiał odpaść. Irlandczycy i Hiszpanie na tych mistrzostwach grali w piłkę bez obcyndalania się, w przeciwieństwie do co poniektórych drużyn.

A jutro będzie tak:

Brazylia-Belgia 3:2

Meksyk-Usa 2:1

baklazanek
17-06-2002, 12:57
No i pierwszy raz ominęło mnie obstawianie wyników:(A wszystko przez to że internet chodził jak żółw. Ja już nie mam komu kibicować, wczoraj Szwecja popłynęła a dzisiaj Meksyk. Irlandia mogła rospykać wczoraj Niemców tylko niektóry zawodnicy zamiast podawać piłkę do partnerów to próbowali sami zaczarować Hiszpanów:( Szwedzi jak zawsze nie umieli trafić w bramkę no i dla tego dostali w tyłek. Teraz trzymam kciuki za Belgów którzy mam nadzieje rozwalą Brazylię. Ja obstawiałem wynik meczu Meksyk-USA na 2:1 ale nie zgadłem:) A ha i jeszcze jedno, ja też uważam że nie wynik jest zawsze ważny tylko ładna gra a nie stanie na własnym polu karnym i wybijanie piłki na oślep:( No ale dzisiaj w piłce najważniejsze są pieniądze więc nie dziwne że gra się zachowawczo:(