Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kazbegi, Tbilisi Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Kazbegi, Tbilisi Beer

    Butelka 0,5.Alkohol 4,8%
    Piana dość obfita, ale niezbyt trwała.
    Barwa złocistobursztynowa.
    W smaku nieco słodowe, niemal bez goryczki.Niestety z wyrażną kwaśnawością o skisło stęchłym charakterze - może niezbyt silną ale mimo wszystko dominującą.
    Attached Files
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    Zmieniło wygląd, ale smak nadal kiepski, chociaż wydaje mi się, że jest wiecej goryczki(czy raczej gorzkawości).
    Last edited by sibarh; 09-07-2013, 21:03.

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Barwa jasno złocista, klarowna.
      Piana średnioteksturowa, głośno pracuje od nalania. Dość szybko się redukuje do dziurawej szumowiny.
      Zapach faktycznie lekko skisły, nieco warzywny, nieco kwaśny. W tle wyczuwalne słody.
      W smaku nieciekawe. Mocno metaliczne i kwaskowate. Lekka goryczka i słodkawe słody w klimatach mokrej tektury w posmaku. W osi czasu pojawiają się posmaki kojarzące się na przykład z... cebulą...
      Nagazowanie na średnio wysokim poziomie. Optycznie bąbelki mocno pracują.
      Opakowanie jak u klossa. Przyciąga wzrok liternictwem. Całkiem przyzwoite, w eleganckich barwach. Kapsel zrywka z wizerunkiem kaukaskiego szczytu Kazbek. Podany ekstrakt i alkohol (11,5% / 4,8%) Piwo z datą produkcji 05.12.12, więc jak najbardziej w terminie.

      Pierwsze spotkanie z piwem gruzińskim nie wypadło najlepiej. Poza estetycznym opakowaniem nie można liczyć na przyjemne niespodzianki. Choć pewnie za część profilu smakowo-zapachowego może odpowiadać specyficzna, zmineralizowana woda. Więcej jak 4,5 w skali 1-10 nie mogę dać.
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Toć to ja dziś zmęczyłem to piwo
        W smaku przypominało mi, nasze polskie strongi, a przeca wpadzio podaje całkiem skromne wartości ekstr. i alk.,bardzo utlenione piwo.
        Wrażenia podobne jak u przedpiścy, ale nowy kraj zaliczony
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Aromat jest niezły, owocowy, chmielowy i na tym koniec plusów.
          Etykieta, a szczególnie kontretykieta zawiera pismo zupełnie niepojętne dla Europejczyka.
          Kolor słomkowy, krystaliczny. Piany nie ma.
          W smaku wyczuwalna goryczka, źle zbilansowana ze słodem, kwasu nie ma.
          Typowe piwo unijne. Tylko, że Gruzja nie jest w Unii.

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Aktualne foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎