Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poszukuję browaru do współpracy z nowym lokalem (woj. Kujawsko-Pomorskie)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • markus-hurt
    Junior
    • 09-2008
    • 4

    Poszukuję browaru do współpracy z nowym lokalem (woj. Kujawsko-Pomorskie)

    Witam,

    OTWIERAMY od listopada 2008 PIZERIE-PUB-RESTAURACJE W KUJ-POM W WIEZY CISNIEN 140m2 4 poziomową W CENTRUM MIASTA PRZY TRASIE E5 POZNAN-GDANSK POTRZEBUJEMY OGRODKA PIWNEGO.PROSZE O OFERTE BROWARÓW biuro@smyczek-sklep.pl
    mile widziane równiez opinie forumowiczow z jakim browarem warto sie zwiazac a ktorego unikac jak ognia.z gory dziekuje za pomoc
  • kangurpl
    Senior
    • 03-2002
    • 2660

    #2
    Fajnie, ale co to za miejscowość "KUJ-POM"
    Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
    "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

    "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

    Comment

    • kibi
      Senior
      • 07-2004
      • 1875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
      PROSZE O OFERTE BROWARÓW biuro@smyczek-sklep.pl
      mile widziane równiez opinie forumowiczow z jakim browarem warto sie zwiazac a ktorego unikac jak ognia.z gory dziekuje za pomoc
      Trochę się wbiłeś w niewłaściwe miejsce, na oferty z browarów trudno tu liczyć, ale trzeba sobie pomagać więc ci doradzę. Ja na twoim miejscu unikałbym jak ognia browarów z Żywca, Tychów, Poznania, Warki, Okocimia, Elbląga, Białegostoku itp. Natomiast polecam Ciechanów, Konstancin, Bielkówko, Czarnków, Miłosław, a jak jesteś z KUJ-POM, to może też byc Nakło.

      Comment

      • markus-hurt
        Junior
        • 09-2008
        • 4

        #4
        dzieki za podpowiedz,jednak nie wiem czy warto sie związać z małym browarem ponieważ wieza cisnień luksusowa pizzeria w centrum miasta przy głownej drodze E5 to jest jednak prestiż również dla browaru więc pewnie lepiej zapłacą i wyposażą tak mi się wydaję.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
          Trochę się wbiłeś w niewłaściwe miejsce, na oferty z browarów trudno tu liczyć, ale trzeba sobie pomagać więc ci doradzę. Ja na twoim miejscu unikałbym jak ognia browarów z Żywca, Tychów, Poznania, Warki, Okocimia, Elbląga, Białegostoku itp. Natomiast polecam Ciechanów, Konstancin, Bielkówko, Czarnków, Miłosław, a jak jesteś z KUJ-POM, to może też byc Nakło.
          Kolega nie pytał o piwo, tylko o ogródek, to raczej zostaje wielka trójka, względnie Royal UniBrew, czyli z jego regionu Brok.

          Gdyby chciał zainwestować w ogródek z własnych środków i chciał mieć ciekawe piwa, to możliwości jest naprawdę sporo. Po pierwsze Amber, może Czarnków, piwa czeskie.

          Może sprecyzuj swoje oczekiwania.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
            dzieki za podpowiedz,jednak nie wiem czy warto sie związać z małym browarem ponieważ wieza cisnień luksusowa pizzeria w centrum miasta przy głownej drodze E5 to jest jednak prestiż również dla browaru więc pewnie lepiej zapłacą i wyposażą tak mi się wydaję.

            jeszcze jeden sęp.

            Comment

            • markus-hurt
              Junior
              • 09-2008
              • 4

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
              jeszcze jeden sęp.
              o rany!!! chyba pomyliłem forum,ledwie dwa posty napisałem a juz od sepów mnie wyzywają!!!
              sory kolego ale ja chce robić biznes,a jak ci sie to nie podoba to dalej odbieraj sobie kuronia i nie obrażaj innych.

              Fajnie gdyby mi ktoś podpowiedział czy opłaca się podpisać umowe z jednym browarem i korzystać z ich dobrodziejstw czy na własny koszt i mieć różne piwa????

              a miejsce o zapytanie ofertowe uważam ze jest dobre bo w brew pozorom to browary tez czytają co sie dzieje na rynku piwa wiec zagladają tu czesciej niż ci sie wydaje

              Comment

              • Maggyk
                Szara Adminiscjencja
                • 05-2004
                • 5615

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                o rany!!! chyba pomyliłem forum,ledwie dwa posty napisałem a juz od sepów mnie wyzywają!!!
                sory kolego ale ja chce robić biznes,a jak ci sie to nie podoba to dalej odbieraj sobie kuronia i nie obrażaj innych.

                Fajnie gdyby mi ktoś podpowiedział czy opłaca się podpisać umowe z jednym browarem i korzystać z ich dobrodziejstw czy na własny koszt i mieć różne piwa????

                a miejsce o zapytanie ofertowe uważam ze jest dobre bo w brew pozorom to browary tez czytają co sie dzieje na rynku piwa wiec zagladają tu czesciej niż ci sie wydaje
                No to jak rozumiesz biznesmenów to z pewnością zgłosiłeś się do administratora tej strony, by uiścić opłatę za pośrednictwo w pozyskaniu kontrahenta - browaru?
                Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                Piwo domowe -
                Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                Reklama w BROWARZE
                PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                  o rany!!! chyba pomyliłem forum,ledwie dwa posty napisałem a juz od sepów mnie wyzywają!!!
                  sory kolego ale ja chce robić biznes,a jak ci sie to nie podoba to dalej odbieraj sobie kuronia i nie obrażaj innych.

                  Fajnie gdyby mi ktoś podpowiedział czy opłaca się podpisać umowe z jednym browarem i korzystać z ich dobrodziejstw czy na własny koszt i mieć różne piwa????

                  a miejsce o zapytanie ofertowe uważam ze jest dobre bo w brew pozorom to browary tez czytają co sie dzieje na rynku piwa wiec zagladają tu czesciej niż ci sie wydaje
                  nie podoba mi się twoje roszczeniowe podejście. znam kilku właścicieli, którzy mają zupełnie inne podejście i ich lokale pekają w szwach, mimo, że nie są w tak prestiżowych miejascach jak twoja.

                  Comment

                  • kibi
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 1875

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                    pewnie lepiej zapłacą i wyposażą tak mi się wydaję.
                    Z całą pewnością znacznie lepiej zapłacą i wyposażą!
                    Ale nie wszedłeś na stronę żadnego z obecnych w Polsce koncernów piwowarskich, tylko na forum "zrzeszające entuzjastów piwa z całej Polski i nie tylko i osoby, dla których piwo to coś więcej niż tylko alkoholowy napój orzeźwiający". I opinię członków tego forum chciałeś poznać. A nieskromnie uważam, że większa część z tych osób podziela moje zdanie, i właśnie do takiego lokalu by przychodziła.
                    Natomiast jak chodzi o trzepanie kasy i wyposażenie, to dużo lepsze rezultaty daje posiadanie kilku nalewaków z różnymi piwami, pochodzacymi z jednego koncernu, z których jedno ma zagraniczną nazwę, bo jest licencyjne, drugie jest ciągle reklamowane w telewizji, a wszystkie smakują tak samo. I nie widzę różnicy, do kogo z "wielkiej trójki"się obrócisz.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                    a miejsce o zapytanie ofertowe uważam ze jest dobre
                    Napisałem że miejsce jest nieodpowiednie, bo umieściłeś zapytanie w temacie "Nowe browary restauracyjne", czyli ni z gruchy ni z pietruchy. Na szczęście Adminiscencja czuwa .

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                      Fajnie gdyby mi ktoś podpowiedział czy opłaca się podpisać umowe z jednym browarem i korzystać z ich dobrodziejstw czy na własny koszt i mieć różne piwa????
                      Krótko: podpisanie umowy na wyłączność uprości ci sprawę, wszystko jedno, z jakim koncernem podpiszesz umowę.

                      Dłużej: dla mnie i wielu na tym forum umowy na wyłączność to zwykłe przekupstwo i powinno zostać zakazane. Stąd tekst o sępie. Wiadomo jednak, że nasz pogląd na ten temat możesz mieć gdzieś i chcesz skorzystać, póki można. Jeśli jednak chciałbyś się czymś wyróżnić (pisałeś o prestiżu), weź pod uwagę Ambera, który może zaoferować ciekawe piwo niepasteryzowane i/lub niefiltrowane. Ciekawy przekrój piw ma też Fortuna. Nie wiem, czy te browary są sensowne we współpracy, jestem tylko miłośnikiem piwa, nie właścicielem lokalu. Sam musisz ocenić, co dla ciebie lepsze, czymasz chęć pokombinować, czy wolisz pójść po mniejszej linii oporu.

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                        o rany!!! chyba pomyliłem forum,ledwie dwa posty napisałem a juz od sepów mnie wyzywają!!!
                        (..)
                        Masz racje pomyliłeś fora. To nie jest forum dla początkujących "biznesmenów" a forum skupiające ludzi kochających piwo a nie napój piwnopodobny.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • szefunio
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 481

                          #13
                          Do markus-hurt

                          Po pierwsze, skontaktuj się z przedstawicielami handlowymi czterech koncernów działających w naszym kraju i poproś ich o przedstawienie warunków współpracy. Wybierzesz najkorzystniejszą. A ponieważ smak ich produktów jest porównywalny, muszą płacić restauratorom za ich sprzedaż. Po drugie, skontaktuj się z browarami, które płacić nie muszą, zlokalizowanymi w bezpośrednim sąsiedztwie Twojego lokalu. One zaoferują Ci coś, czego Twoi konkurenci u siebie nie mają.

                          Następnie zdecyduj, czy chcesz mieć w ofercie to co inni i zarabiać na "dotacjach", czy mieć coś wyjątkowego i sprzedawać z wyższą marżą.

                          Podpowiem - jeżeli nie masz pieniędzy na otwarcie lokalu na takim poziomie, jaki sobie wymarzyłeś, wybierz pierwszą opcję. Jak się dorobisz, to sam zdecydujesz.
                          Pozdrawiam.
                          Robię to co lubię - produkuję piwo.

                          Comment

                          • arcy
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 7538

                            #14
                            Tak naprawdę to kluczowe jest pytanie, czy dla Twoich klientów to, jakie oferujesz piwo, będzie miało jakiekolwiek znaczenie? Czy nastawiasz się na przejezdnych (skoro tak podkreślasz położenie przy trasie), czy raczej na miejscowych? Czy klienci mają przyjść, zjeść, zapłacić i wyjść, czy też może posiedzieć dłużej przy dobrym piwie?

                            I jeszcze:

                            - czy w miejscowości, której nazwy nie chcesz podać, miałbyś jakąś konkurencję z niekoncernowymi piwami?

                            - czy w lokalnych sklepach można kupić coś innego niż Tyskie/Lecha/Żywiec itp.?

                            No i jeszcze jedna sprawa. Jeśli oczekujesz, że któryś z wielkich browarów zafunduje Ci kompletny ogródek, to będzie od Ciebie oczekiwał odpowiedniej wielkości zamówień. Czy jesteś pewien, że będziesz w stanie sprzedać tyle piwa? Pizzeria to w końcu nie jest najlepsze miejsce do jego sprzedaży, tam się raczej zagląda żeby coś zjeść.

                            Mój teść prowadzi niewielki bar i zaopatruje się w piwo w hurtowni. Bezpośrednia współpraca z browarem mu się nie opłaca właśnie ze względu na wielkość obowiązkowych zamówień. Piwo w beczkach i butelkach kupuje w hurtowni, ale przedstawiciele browarów i tak go odwiedzają i dostarczają np. szklanki. Zapewniają też regularne czyszczenie instalacji. Jakieś ławki i parasol też dostał.

                            Nie oszukujmy się, browary nie dają nic za darmo. Za ogródek będziesz musiał zapłacić, kupując od nich odpowiednią ilość piwa. Nawet, jeśli sam nie będziesz w stanie go sprzedać.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika markus-hurt Wyświetlenie odpowiedzi
                              o rany!!! chyba pomyliłem forum,ledwie dwa posty napisałem a juz od sepów mnie wyzywają!!!

                              Jeżeli chcesz aby doradzić ci, z którym koncernem się związać, to tak, pomyliłeś forum.


                              Jedynie możemy ci doradzić, które piwo w Polsce jest dobre i warto je mieć w knajpie.

                              Piwem koncernowym nie podniesiesz sobie prestiżu. Te czasy już się kończą.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎