Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cyna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafi_4444
    Senior
    • 02-2008
    • 101

    Cyna

    kombinuje nad zrobieniem własnej autorskiej chłodnicy.
    I tutaj moje pytanie - czy cyna używana przy lutowaniu wydziela jakieś związki, smaki, itp. niekorzystne dla smaku piwa lub co gorsze szkodliwe dla zdrowia?
  • rafi_4444
    Senior
    • 02-2008
    • 101

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafi_4444 Wyświetlenie odpowiedzi
    kombinuje nad zrobieniem własnej autorskiej chłodnicy.
    I tutaj moje pytanie - czy cyna używana przy lutowaniu wydziela jakieś związki, smaki, itp. niekorzystne dla smaku piwa lub co gorsze szkodliwe dla zdrowia?
    Drugie pytanie nie czekając na odpowiedź. Jesli nie jest wskazana do łączenia alementów mających kontakt z gorącą brzeczką to jakiego innego spoiwa można użyc do łączenia elementów chłodnicy ( prawdopodobnie miedzianej)?

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafi_4444 Wyświetlenie odpowiedzi
      I tutaj moje pytanie - czy cyna używana przy lutowaniu wydziela jakieś związki, smaki, itp. niekorzystne dla smaku piwa lub co gorsze szkodliwe dla zdrowia?

      Zawiera małe ilości ołowiu. Kolega chemik gdy zobaczył polutowany mój filtr rurkowy odradził mi stosowanie go.
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • DanielJakubowski
        Senior
        • 12-2005
        • 791

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafi_4444 Wyświetlenie odpowiedzi
        Drugie pytanie nie czekając na odpowiedź. Jesli nie jest wskazana do łączenia alementów mających kontakt z gorącą brzeczką to jakiego innego spoiwa można użyc do łączenia elementów chłodnicy ( prawdopodobnie miedzianej)?
        Jeśli chodzi o chłodnicę to myślę, że można się obyć bez jakiegokolwiek lutowania. Zresztą nie bardzo rozumiem w którym miejscu chłodnicy, w którym miałaby mieć kontakt z brzeczką, chciałbyś coś lutować.
        Pozdrawiam
        dj

        Comment

        • bielok
          Senior
          • 10-2007
          • 338

          #5
          cześć

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rafi_4444 Wyświetlenie odpowiedzi
          kombinuje nad zrobieniem własnej autorskiej chłodnicy.
          I tutaj moje pytanie - czy cyna używana przy lutowaniu wydziela jakieś związki, smaki, itp. niekorzystne dla smaku piwa lub co gorsze szkodliwe dla zdrowia?
          Użyj cyny do lutowania instalacji miedzianych dla wody pitnej. Jest całkowicie bezołowiowa i nieszkodliwa dla zdrowia. Tak samo topnik do lutowania.
          Sporo kolegów z forum www.bimber.info ma lutowane kondensery lub chłodnice miedziane właśnie w ten sposób, a tam cyna ma stycznośc z wysokoprocentowym stężeniem o dość wysokiej temperaturze. Wiec można spokojnie lutować.
          anioły śmierdzą potem
          żrą kiełbasę
          mają w dupie żywych

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #6
            Właśnie czeka mnie naprawa chłodnicy miedzianej. Pękł lut na kolanku. A tu czytam o tym ołowiu. Że też wcześniej o tym nie pomyślałem. Niezły kwas bo i filtr też jest w 1 miejscu lutowany. Ciekaw jestem czy ma to jaki spory wpływ na zdrowie czy jest w normie. Zrobił się ktoś niebieski od ołowicy?

            Comment

            • skandal
              Senior
              • 05-2002
              • 1439

              #7
              I juz po sprawie. Lutowane było lutem Unitin3 który nie zawiera ołowiu z tego co zobaczyłem w necie.

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gladiator Wyświetlenie odpowiedzi
                jesli cyna bedzie zawierala 6 lub 8% srebra to jeszcze lepiej nadaje sie do uzytku alimentacyjnego bez problemow
                to ma coś wspólnego z alimentami ? I dla kogo ?
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • wogosz
                  Senior
                  • 12-2005
                  • 1007

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gladiator
                  tu chodzi oto ze mozna ja lutowac bez problemow. i moze miec zetkniecie razem z np. woda pitna a nadodatek taki lut wytrzymoje wiecej jak te inne ze wzgledu srebro.Nie sa tanie
                  Tu wypowiedź z innego wątku:
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gladiator
                  Czy mogl by mi ktos podac zchemat na fermentator, mam mozliwosci zrobic go sobie z nierdzewki, slyszalem o stozkowych, jak sie nie myle.PYTANIE jaki jest najleprzy do robienia browara? i ile powinien miec litrow?
                  Chłopie, musiałeś chyba wyjechać z Polski w dzieciństwie, tak na oko w III klasie szkoły podstawowej, bo Twój język polski jest tak kiepski, że trudno to czytać.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎