Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Synsepal - cudowny owoc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maidenowiec
    Senior
    • 07-2004
    • 2287

    Synsepal - cudowny owoc

    Na innym forum (paintball'woym ) został poruszony temat wspomnianego owocu. Ktoś może z nim eksperymentował? Nie powiem, że mocno mnie zainteresował w kwestii ostrych potraw czy ciemnych piw. Dwa linkacze:


    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

    Thou shallt not spilleth thy beer!

    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Było o tym owocu w jakimś programie na TRAVEL. Pokazywali japońską kawiarnię specjalizującą się w nieznośnie kwaśnych ciastach, które stają słodkie po 2 minutowym żuciu tego owocu. Efekt ponoć utrzymuje się przed godzinę (cytryny można jeść jak pomarańcze) .
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Doodeck
      Senior
      • 05-2003
      • 1612

      #3
      Adam, nie wylewaj kwasiżurów...
      Będą jeszcze smakować
      Dalekosiężny
      Obserwator
      Obiektów
      Dynamicznie
      Epatujących
      Ciekawymi
      Koncepcjami

      Comment

      • Maidenowiec
        Senior
        • 07-2004
        • 2287

        #4
        Ha! A to może być ciekawy eksperyment
        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

        Thou shallt not spilleth thy beer!

        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19166

          #5
          zwłaszcza dla żołądka

          Comment

          • Lukanio
            Junior
            • 04-2009
            • 4

            #6
            można już kupić

            na Allegro jest z tym aukcja... trzeba tam szukać Synsepal, Miracle Fruit albo Magiczny Owoc... przeszukałem neta i najtaniej jest tutaj:

            [Admin: usunięto odnośnik do aukcji, post trąci autoreklamą]

            próbowałem tego i musze powiedzieć że wrażenia są mega, a zabawa jeszcze lepsza;]

            pozdro

            ------------------------------
            syknij banie zmienisz zdanie!
            Last edited by ART; 06-04-2009, 23:54.
            pije dużo, ale za to często...

            Comment

            • Lukanio
              Junior
              • 04-2009
              • 4

              #7
              ...

              to nie reklama, poprostu tam jest najtaniej.. sam przeszukaj internet ;]
              pije dużo, ale za to często...

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                Wybacz ograniczone zaufanie, to nic osobistego, taki już mam stosunek do pierwszopostowców, jeśli zamieszczają od razu odnośniki do sklepów, aukcji, czy też innych witryn. Proponuję najpierw wypełnić profil, przedstawić się, poudzielać się w tematach piwnych (tak, to temat przewodni BrowarBizu ) a potem polecać różne sprawy.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Lukanio
                  Junior
                  • 04-2009
                  • 4

                  #9
                  ;]

                  nie mam ci nic za złe.. zasady to zasady ;]

                  pozdrawiam!
                  pije dużo, ale za to często...

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Było o tym owocu w jakimś programie na TRAVEL. Pokazywali japońską kawiarnię specjalizującą się w nieznośnie kwaśnych ciastach, które stają słodkie po 2 minutowym żuciu tego owocu. Efekt ponoć utrzymuje się przed godzinę (cytryny można jeść jak pomarańcze) .
                    Prawie genialne, ale tylko prawie. Właściwie idiotyczne. Jeśli mam zjeść cytrynę i zakąszać tym g..., żeby się wydawało, że to pomarańcza, to wolę zjeść pomarańczę.

                    Dajcie znać, jak znajdziecie owoc, po którym wczorajsze kartofle będą smakowały jak golonka z chrzanem.

                    Comment

                    • sopista
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 1747

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dajcie znać, jak znajdziecie owoc, po którym wczorajsze kartofle będą smakowały jak golonka z chrzanem.
                      Podlana obficie piwem...

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Dajcie znać, jak znajdziecie owoc, po którym wczorajsze kartofle będą smakowały jak golonka z chrzanem.
                        sądzę że to będzie durian, może niekoniecznie jak golonka ale...

                        Last edited by becik; 07-04-2009, 20:30.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • angasc
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 977

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                          sądzę że to będzie durian, może niekoniecznie jak golonka ale...

                          http://www.antoranz.net/CURIOSA/ZBIO...018_durian.HTM
                          A tak serio: widziałeś gdzieś w polskim sklepie duriana? Chętnie bym spróbował.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika angasc Wyświetlenie odpowiedzi
                            A tak serio: widziałeś gdzieś w polskim sklepie duriana? Chętnie bym spróbował.
                            Z durianem miałem "styczność" jedynie na programie discovery, gdzie prowadzący o mało nie zwymiotował przy próbie jego zjedzenia
                            Ponoć to niezły afrodyzjak. W Polsce jeszcze nie spotkałem.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • angasc
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 977

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z durianem miałem "styczność" jedynie na programie discovery, gdzie prowadzący o mało nie zwymiotował przy próbie jego zjedzenia
                              Ponoć to niezły afrodyzjak. W Polsce jeszcze nie spotkałem.
                              To podobnie jak ja
                              Ponoś duriany bardzo szybko się psują, więc ich eksport jest znacząco utrudniony. Ale z drugiej strony, podobno w Niemczech czasami bywają. Tak słyszałem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎