Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

al. Komisji Edukacji Narodowej 53, Krawat Cafe (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9730

    al. Komisji Edukacji Narodowej 53, Krawat Cafe (zamknięte)

    Od jakiegoś czasu obserwuję nieduży lokal o w/w nazwie.
    Niestety, rano jest jeszcze zamknięty, a po południu ja biegnę z rozwianą resztką włosów do pojazdu mechanicznego. Jakby się nie obrócić, z tyłu zawsze... wiadomo .
    Piszę o nim, bo: na zewnątrz stoją parasole z logo "Tuchera", wystawiona tablica z ofertą ma logo "Tuchera", napisane jest na niej, że mają "Tuchera" pszenicznego i jasnego, wywieszka z menu ma logo "Tuchera", a - gdy podejrzałem przez okno - w środku zauważyłem nalewak z logo... (jak zgadliście???) "Tuchera". Są więc pewne dość ciekawe poszlaki.
    Może ktoś z natolińskich forumersów-zwiadowców zrobiłby rozpoznanie ogniem, ewent. inny risercz...?
    Istnieje szansa, że kiedyś tam zawinę wreszcie bez pojazdu...
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Proszę stosować się do zasad działu - najpierw ulica, następnie nazwa. Proszę też podawać pełną nazwę ulicy.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      #3
      O proszę. Czy to aby gdzieś obok jest salon z garniturami Roland? Ja w bloku obok auto parkuję W takim razie ja zbadam cóż to za przybytek
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        A jakie miasto?
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9730

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          A jakie miasto?
          ...stołeczne... Choć niektórzy twierdzą, że Natolin .

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Bardziej mi to wygląda na Imielin niż Natolin ale mniejsza o to. Wystrój zgodny z nazwą czyli krawaciarski. Ani tu z kumplem zasiąść bo jakieś takie eleganckie krzesła przy stołach ani z dziewczyną na sofce bo takich mebli tu nie ma. Trzy LCD-ki na ścianach zawieszone więć jakby co można jakiś sport obejrzeć. Do picia lany Tucher pils (7 pln) i jak najbardziej smaczna Tucher pszenica (9 pln). Z butelki Tucher bezalkoholowy (8 pln). Ciekaw jestem jak długo ten lany pszeniczniak się utrzyma...bo nalewak z Tyskim już zainstalowany chociaż go brak w karcie. Właściciel wspominał że w wawie są jeszcze 4 lokale z Tucherem. Z tego co kojarze to jeden jest na Bemowie, drugi na Grójeckiej a pozostałe?
            Last edited by docent; 02-10-2008, 21:35.
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Przyuważyłem dopiero teraz że na stronie www.tucher.pl w dziale gastronomia jest spis lokali oferujących Tuchera...
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                I mnie uprzedziłeś. Fajnie fajnie, nie piłem jeszcze lanego Tuchera, będzie trzeba to zbadać Może nawet dzisiaj uda mi się wpaść jak tankowiec zadokuję.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  Kurczę, przeszedłem się dzisiaj po 20 i nie zauważyłem tego lokalu. Gdzie on właściwie jest?
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9730

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kurczę, przeszedłem się dzisiaj po 20 i nie zauważyłem tego lokalu. Gdzie on właściwie jest?
                    Hm, to taki jasny (biały?) budynek mieszkalny przy Al. KEN (nie bedę rozwijał skrótu!), bedący jakby przedłużeniem osiedlowych parkingów, które ostatnio wykupił deweloper i robi dziury w ziemi.
                    Jadąc KEN w kierunku południowym to jest drugi zjazd w prawo w osiedle ZA światłami przy ul. Indiry G. (pierwszy jest na kolejnych światłach właśnie w te dziury w ziemi).
                    Na samym rogu budynku jest lokal do sprzedania, a Krawat Cafe jest nim przedzielony - tak, że ma wejście i od KEN, i od ś.p. parkingu. Może jest po zmroku nieoświetlony?
                    Od strony KEN ma dość prosty ciemnoczerwony szyld...

                    Comment

                    • Maidenowiec
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 2287

                      #11
                      A to to będzie po drugiej stronie KEN w takim razie. Dzięki
                      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                      Thou shallt not spilleth thy beer!

                      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #12
                        Byłem, wypiłem i w związku z tym opiszę

                        Zacznę może od tego, że potwierdzę obiegową opinię o znawstwie Docenta, ponieważ po prostu się nie zna Knajpa jest jak najbardziej w porządku, nie widziałbym problemu z tym, aby się wybrać z kumplem wypić parę dużych, a do wyjścia z Adelą do lokalu nie potrzebuję żadnych sofek/wersalek/puf/czegokolwiek do myzianek. Co więcej, jak się okazało lokal jest prowadzony przez przemiłą właścicielkę, którą znam z Cafe Melanż. Aczkolwiek przyznam Docentowi rację, że jest to Imielin a nie Natolin.

                        Na Zumi nie ma tego adresu, zresztą nie ma się co dziwić, bo numeracja jak się okazuje jest poroniona. Jadąc od strony centrum jest to nowy budynek po prawej stronie przed rondem Płaskowickiej-KEN. W sumie bardzo dogodne miejsce, szczególnie, że niedaleko jest Multikino. Sam lokal jest jeszcze urządzany i dokańczany, więc właściciele byli zdziwieni naszą szybkością I teraz najpiękniejsza sprawa: nie ma podpisanej lojalki w związku z Tyskaczem Sugeruję więc pytać o Konstancin Ot, taka moja drobna sugestia

                        Co do karty dań się na razie nie wypowiem, ponieważ w innym celu byłem. Na pewno z czasem i to zostanie sprawdzone organoleptycznie. W każdym razie jak najbardziej polecam. A i Pancernik, wiesz możesz sobie wskoczyć na jednego bezalkoholowego pszeniczniaka Sam z ciekawości kupię.
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9730

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                          A i Pancernik, wiesz możesz sobie wskoczyć na jednego bezalkoholowego pszeniczniaka Sam z ciekawości kupię.
                          Religia zabrania mi picia "piwa" bezalkoholowego .
                          Jak nie mogę pić piwa, piję wodę...
                          A sam lokal, prędzej czy później, spenetruję.

                          Comment

                          • Maidenowiec
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 2287

                            #14
                            Korzystając z dostępnego w lokalu wi-fi stwierdzam,że pszenica jeszcze nie dojechała. Ale pils też jest dobry
                            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                            Thou shallt not spilleth thy beer!

                            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                            Comment

                            • sodom
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 351

                              #15
                              Ale czy występuje w wersji beczkowej?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎