Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Pabianice, Toruńska 23, Nasze Browary [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    Pabianice, Toruńska 23, Nasze Browary [zamknięte]

    Pielęgnując w kończący się właśnie weekend swój lokalny patriotyzm, przeglądając zaległe numery lokalnej prasy (konkretnie "Życie Pabianic", nr 35 z 26.08.2008), znalazłem informację o tym sklepie.
    Notatka podaje, że na półkach sklepu stoi 70 rodzajów piw regionalnych, m.in. niepasteryzowanych, pszenicznych i miodowych. Konkretnie (kryptoreklama?) wymieniono Ciechan Miodowe, Heban (jako "pierwsze polskie czarne piwo" ), Kujawskie Żywe, Stouta ciechanowskiego oraz Żywe. Z piw zagraniczych notatka wymienia Budweisera, Staropramena i Felsenbrau.
    Gdy dotarłem tam w tempie alarmowym (nie było łatwo, wprawdzie tylko ok. 1 km, ale non-stop ograniczenie do 40 km/h ), odbiłem się od lustrzanych drzwi - w sobotę do 16.00 (w niedzielę nieczynne) . Przez drzwi wypatrzyłem jedynie jakieś reklamy Ciechana.
    Wg prasy jest jeszcze bliźniaczy sklep przy 20-go Stycznia 79 (byłem w niedzielę, wszystkie sklepy w okolicy pozamykane , nic nie wiem...).
    Generalnie, moje rodzinne miasto, ok. 65 tys. mieszk., a tu nagle dwa sklepy z prawdziwym piwem!
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Byłem wczoraj. Sklep prowadzą dwie panie, wg opinii jednej z nich interes się kręci coraz lepiej z miesiąca na miesiąc. To cieszy .
    Asortyment jest naprawdę niezły, m.in. wybór Konstancina, Krajana, Ciechana (w etykietach nowych i jeszcze nowszych ), Staropolskiego, Koreba, a nawet "końcówki" grudziądzkiej Dobrej Dziewiątki i Lekkiego.
    Pani zapytała mnie, czy znam (i szczególnie poleciła) piwa z Czarnkowa. Ponoć lokalni smakosze wykupują je (zwłaszcza ciemne) na pniu. Bardzo chwalą sobie także Zdrojowe, w obu wcieleniach, za to mocniejsze wyroby z Konstancina im ponoć nie podchodzą.
    Z piw zagranicznych zauważyłem m.in. asortyment rogacizny z Velkich Popovic, Zlatopramenów i Felsenów. O ile pamiętam, sklep jest czynny od 11 do 19, w soboty od 10 do 16.00. Ceny strawne, nawet w obliczu globalnego kryzysu.
    Poleciłem pani portal i życzyłem dalszego rozwoju .

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9732

      #3
      Jest dobrze. Sklep (chyba) się osadził w świadomości piwoszy. Asortyment przyzwoity, ceny także.
      Trafiłem tam (wreszcie!) po raz pierwszy "czerwony" Janów i kilka nieznanych mi piw niemieckich.
      Warta odnotowanie szeroka (choć chyba nie pełna ) paleta Primatorów i Felsenów.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Jakiś czas temu było pusto-pusto, a teraz jest dumny szyld "Odzież używana" . Temat do zamknięcia i zapomnienia.

        Comment

        • bartekpawel
          Senior
          • 08-2001
          • 138

          #5
          Przez krótki czas sklep istniał trochę dalej w kierunku miasta, przy Moniuszki, nieopodal ul. Powstańców Warszawy. Niestety tutaj też nie dali rady...
          www.kasperskysklep.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎