Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svaneke, Double Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Svaneke, Double Brown Ale

    0,5 l, 5,7%
    podwójnie fermentowane: najpierw górną fermentacją, po przerwaniu tejże dolną. Na szczęście wyszło to zdecydowanie piwu na zdrowie
    Piana: mnóstwo, b. gęsta i raczej trwała
    gaz: może ciut dużo,
    kolor: brąz, powiedzmy klasycznej butelki do piwa, do czerni jeszcze daleko, ale zdecydowanie ciemny i mało czerwony
    zapach: kwaskowato-ziołowo-słodowy
    smak: raczej łagodne, czuć nuty karmelowe na początku, ale też takie przypalono-ziołowo-kwaskowate
    Zdjęcia nie ma, problemy z bateriami.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    No i przy drugim podejściu powstałow zdjecie.
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach żywiczno-cytrusowo-marmoladowy.
      Piana jak śmietana - imponująca: wysoka, gęsta, trwała, jaśniutkie ecru.
      Wysycenie wystarczająco niskie.
      Kolor mocnej herbaty.
      Smak to słód z owocami i kwaskiem, ale chmiel (któraś z typowo ale'owych odmian) od początku jest i z czasem rośnie, aż wreszcie dominuje.
      Dobre.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #4
        Drugie (i niestety ostatnie...) z piw, niespodziewanie otrzymanych od kolegi na Dzień Dziecka .
        Piwo jest mocnoherbaciane, mętne (wg ety - niefiltrowane). Piana brudnobiała, niezbyt wysoka, w sumie nietrwała.
        Na kontrze chyba się doczytałem, że pachnie bergamotką (bergamotka, WTF?!), ale ja się dowąchałem ziół, a w tle karmelu, a właściwie krówek. W smaku łagodna goryczka, nieco ściągająca w paszczy, rozbudowane klimaty pokrzywowo-ejlowe.
        Nagazowanie raczej niewielkie. Butelka longneck, kapsel browaru, czarna eta o konturze wyspy, na kontrze (o ile się dobrze zmóżdżyłem) info, że piwo jest górnej i dolnej fermentacji - nie rozumiem, ale i nie muszę, grunt, że mi smakowało .

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          bergamotka, WTF
          Bergamotka to to coś, czym aromatyzują herbaty Earl Grey. Świetnie komponuje się również z tabaką.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎