Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sopot, Kościuszki 4/1b, Józef K. [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwosz306
    Senior
    • 10-2007
    • 214

    Sopot, Kościuszki 4/1b, Józef K. [zamknięte]

    Aż si się dziwię, że jeszcez nikt nie opisał tego lokalu. Moim zdaniem najprzyjemniejszy lokal w całym Sopocie jak i nie Trójmieście. Klimat niepowtarzalny, pełno staroci, gadżetów, drzewo wyrastające ze stołu, piec kaflowy, obrazy, miła cicha muzyczka. Lokal dla niepalących wiec zapach tylko i wyłącznie kawy, herbaty i ciasta
    Jest ogródek, również świetnie urządzony (tam można palić). Wybór piw jest spory ( chociaż głównie butelkowe koncerniaki) ALE... lany Koźlak i lane Żywe za 7,50/o,5l podawane w wielkich kuflach z grubym uchwytem.
    POLECAM !! Miejsce do którego trzeba trafić będąc w Trójmieście.
  • pocztapolska
    Junior
    • 05-2009
    • 1

    #2
    Właśnie postanowiłem dorzucić swoje (aż) 5 groszy:]
    Józef K. to chyba najlepszy pub w Sopocie. Byłem teraz na majówce (bywam w Sopocie przeciętnie raz na pół roku) i jestem zachwycony (Józef K. i Kinsky to jak dla mnie najlepsze puby w Sopocie+ są blisko dworca), fantastyczny wystrój + leją KOŹLAKA I ŻYWE Z BECZEK!!! Najlepsze jest to że dorzucają do tego miód!!! dajecie wiarę? ciepło w brzuchu, ciepło w lokalu... człowiek odpływa... Piwo z miodem kosztuje 8zł (niezależnie od wersji), choć może to była cena w majówkę, wiadomo tłumy.
    Pozdrawiam!
    Last edited by pocztapolska; 09-05-2009, 21:15. Powód: sic

    Comment

    • BrowarBrother
      Junior
      • 03-2009
      • 15

      #3
      Miejsce faktycznie jest unikalne Bywałem tam kilkukrotnie. Naprawdę polecam wszystkim, którzy wybierają się na urlop na Pomorze. Oczywiście tubylców również zachęcam

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        #4
        Super miejsce. Dla mnie najfajniejszy pub w trójmieście. Podziwiam twórców wystroju, gdyż zgromadzono tu mnóstwo interesujących przedmiotów.

        Zaznaczę, że koźlak nigdzie nie smakował mi tak jak w tym miejscu.

        Comment

        • BrowarBrother
          Junior
          • 03-2009
          • 15

          #5
          Koźlak i Żywe z beczki

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rzeszowiak Wyświetlenie odpowiedzi
          Super miejsce. Dla mnie najfajniejszy pub w trójmieście. Podziwiam twórców wystroju, gdyż zgromadzono tu mnóstwo interesujących przedmiotów.

          Zaznaczę, że koźlak nigdzie nie smakował mi tak jak w tym miejscu.
          A propos inny trójmiejskich lokali, gdzie można rozsmakować się w beczkowym Koźlaku lub w Żywym, polecam Jadalnię pod Zielonym Smokiem. Można spróbować również Złote lwy, a wszystko za naprawdę przystępną cenę. Do tego bardzo dobre żarełko. Dobra lokalizacja, przyjemny klimat. Gorąco polecam. Lokal mieści się na rogu Szerokiej oraz Pańskiej (schodzi się do środka od ulicy Pańskiej).

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika BrowarBrother Wyświetlenie odpowiedzi
            A propos inny trójmiejskich lokali, gdzie można rozsmakować się w beczkowym Koźlaku lub w Żywym, polecam Jadalnię pod Zielonym Smokiem
            Wiemy, wiemy. Lokal ma swój własny temat założony.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • BrowarBrother
              Junior
              • 03-2009
              • 15

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Wiemy, wiemy. Lokal ma swój własny temat założony.
              Wiem, wiem

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #8
                Ważnym odnotowania faktem jest to, że piwo podają dopiero po 17! Na pytanie dlaczego, wyjaśniono mi, że są w zasadzie kawiarnią i to dlatego... Nie obraziłem się, wyraziłem zrozumienie i wyszedłem. Nawet mi było to na rękę, bo Żywe było po 8 a Koźlak po 9
                Last edited by Pendragon; 30-11-2011, 22:53.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  W sierpniu 2013 lokal zakończył swój żywot w Sopocie, by w grudniu 2013 otworzyć się ponownie w Gdańsku przy ulicy Piwnej 1/2.
                  Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi, rodziną i ludźmi, których znasz.
                  Last edited by Pendragon; 27-12-2014, 20:55.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎