Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Sopot, Kościuszki 10, Kinsky [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwosz306
    Senior
    • 10-2007
    • 214

    Sopot, Kościuszki 10, Kinsky [zamknięte]

    Przyjemny lokal przy samym sklepie spożywczym. Na dole zalatuje lekko "burżuazją" ale wcale tak nie jest. Wystrój kinowy (w tym budynku urodził się Klaus Kinsky), na dole bardziej surowo, nie można palić. Na górze bardzo klimatycznie, palić można, pyszny Koźlak z kija i sporo naprawde tanich drinków (np. Caipiroshka - 8zl, Cuba Libre - 9,50zl)
    Last edited by Piwosz306; 10-10-2008, 09:41.
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Tak to właśnie sie dowiedziałem że jeden z moich ulubionych aktorów urodził się w Sopocie!
    Muszę odwiedzić ten pub...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      #3
      No ba, a jaki pomnik mieli mu wybudować - w rynsztoku. Można przeczyatać o tym pod koniec tego artykułu http://sopot.naszemiasto.pl/wydarzenia/816209.html

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        No ba, a jaki pomnik mieli mu wybudować - w rynsztoku. Można przeczyatać o tym pod koniec tego artykułu http://sopot.naszemiasto.pl/wydarzenia/816209.html
        Fajny tekst, dzieki Pendragon!
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • wrony
          Member
          • 09-2008
          • 33

          #5
          Byłem w sylwestra w Sopocie, i odwiedziłem ten pub. Nie będę owijał w bawełnę, to był najlepszy pub w Sopocie w jakim byłem!. Koźlak 5 zeta mały, duży 7 zeta, jestem pewien że nie chrzczony bo piłem go przez cały sylwester i nie było różnicy. Był tam też Żywiec Porter z Kija i coś jeszcze ale nie pamiętam co. Było też piwo z sokiem grejpfrutowym/pomarańczowym, nie wiem dokładnie jak się nazywało, piły panie. Drinki też tanie, a wszystko na karcie a nie że trzeba podchodzić do baru i udawać chojraka. No i klimat pubu fantastyczny, BARDZO ŁADNE PANIE, zwłaszcza te na górze!!! Pozdrawiam!!!

          Last edited by wrony; 04-01-2009, 11:37. Powód: pop

          Comment

          • coachu
            Senior
            • 09-2005
            • 225

            #6
            Koźlak z kija aktualnie kosztuje 8 żł/0.5, w ofercie także Paulaner Weissbier z butelki za zdaje się 10 złociszy.
            Klimat lokalu oczywiście fantastyczny. choć np. na randkę bardziej polecam oddalonego o ok 50 m Józefa K.
            golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

            (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
            - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              O 14:00 lokal był zamknięty. W środku obsługa paradowała z mopem. No cóż, dworzec blisko, trzeba było udać się w kierunku Gdańska...

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • beaviso
                Senior
                • 02-2010
                • 215

                #8
                Niestety, po Koźlaku pozostało już tylko wspomnienie...

                Byłem 2x w listopadzie, w odstępie 2 tygodni. Za drugim razem wdałem się w rozmowę - i, co ciekawe, pani stwierdziła, że Koźlak zniknął z winy niedogadania się z dostawcą, a na pewno nie dlatego, że bynajmniej się nie sprzedawał lub nie smakował.
                Za to pocieszyłem się Paulanerem. Wybrałem wersję butelkową jako pewniejszą, no i dlatego, że mogłem sobie sam nalać przy stoliku, czym nieco uraziłem panią zza baru, która stwierdziła, że doskonale wie, jak należy to zrobić. A poza tym w butelce był dostępny pyszny Dunkel, podczas gdy z kija tylko jasny.
                Z innych piw stwierdziłem jeszcze Guinnessa Extra Stout 0.33, ale za 12 zł to raczej nie najlepszy interes - bo gdyby chociaż był Foreign Extra...
                Pozostaje pić Paulanera, a na Koźlaka wyskoczyć obok, do ciasnego Józefa K. (choć tamtejsze kufelki mi wyjątkowo nie leżą).

                Na górze komora gazowa dla palaczy, na dole czysto i zdrowo. Jednak po Paulanera trzeba pójść w dym

                M.
                Last edited by beaviso; 04-01-2012, 01:30.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Lokal zamknięty, a dokładniej w trakcie przeobrażania się w american steakhouse.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎