Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Transplantacja!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zic
    Senior
    • 06-2005
    • 118

    Transplantacja!

    Czy zastanawialiście się kiedyś na transplantacją waszych organów??
    Ostatnio coraz czeście o tym się mówi i BARDZO DOBRZE
    Ilu z Was nosi np: karteczke w dokumentach na której widnieje napis ..w razie śmierci prosze o pobranie moich organów.....plus grupa krwi..???
  • zic
    Senior
    • 06-2005
    • 118

    #2
    Mam nadzieje że choć JEDEN formułowicz ma taka kartecze przy sobie..
    I że będzie nas coraz wiecej....

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23798

      #3
      Chyba nie sądzisz że i ktoś tutaj sądzi że śmierć go dotyczy... Pewnie mało kto się nad tym zastanawia gnając przez życie...
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Aby kolegę uspokoić napiszę, że ja noszę kartkę dotyczącą zgody na pobranie narządów po mej śmierci.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Nie chcę burzyć sensu całej akcji, ale z tego co się orientuję, to wpisaną karteczkę z grupą krwi można sobie w buty włożyć, bo nikt na tej podstawie nie może podjąć żadnej decyzji. Chyba, że byłaby potwierdzona przez stację krwiodawstwa czy lekarza.

          Jesteście poza tym pewni, że mając taką karteczkę nie będą pytać rodziny o zgodę, bo nie sądzę. Były plany z jakimś oficjalnym dokumentem, ale tego nie dokończono. Teoretycznie w polskim prawie domniemuje się, że jeśli ktoś sobie nie zastrzegł, to jego organy mogą być pobrane do transplantacji. W praktyce decyduje rodzina.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • pirackamuza
            Senior
            • 12-2004
            • 1903

            #6
            Dokładnie tak, jak pisze kopyr. W nowym prawie jazdy jest wprawdzie miejsce na samodzielne wpisanie grupy krwi, ale wpisuje się ją samemu, a więc nieoficjalnie.
            Ja żadnej karteczki nie noszę, ale rodzina wie, że można w razie czego wziąć sobie ode mnie, co będzie potrzebne (nie radziłbym jednak wątroby ani płuc )
            Toruń przeprasza za Radio Maryja
            www.bobofruty.pl

            Comment

            • JAQBA
              Senior
              • 08-2006
              • 1351

              #7
              Zgoda na pobranie organów do przeszczepu po śmierci to tzw. "Oświadczenie woli"

              Tak powinno to wyglądać
              I jeszcze taka ciekawostka http://www.przeszczep.pl/?a=tekst&id=1200

              Comment

              • iron
                Senior
                • 08-2002
                • 6703

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                (...)
                Ja żadnej karteczki nie noszę, ale rodzina wie, że można w razie czego wziąć sobie ode mnie, co będzie potrzebne (nie radziłbym jednak wątroby ani płuc )
                Chyba chciałeś napisać - że można wziąć sobie od Ciebie, co będzie się nadawało, czyli pewnie niewiele tego będzie

                A ja zostawiam tą decyzję (choć u mnie podobnie pewnie niewiele by się dało wykorzystać) tym którzy po mnie zostaną - mi to już będzie obojętne...
                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                Rock, Honor, Ojczyzna

                Comment

                • silvian
                  Senior
                  • 08-2008
                  • 727

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dokładnie tak, jak pisze kopyr. W nowym prawie jazdy jest wprawdzie miejsce na samodzielne wpisanie grupy krwi, ale wpisuje się ją samemu, a więc nieoficjalnie.
                  Ja żadnej karteczki nie noszę, ale rodzina wie, że można w razie czego wziąć sobie ode mnie, co będzie potrzebne (nie radziłbym jednak wątroby ani płuc )
                  Jestem honorowym dawcą krwi zawsze mam przy sobie legitymację członkowską gdzie wpisana jest grupa krwi. W razie wypadku (tfu, tfu) to chyba powinno wystarczyć.
                  "Niech zatrwożą się niewierni, przyjaciele, na sztorc kosa..."

                  Comment

                  • zic
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 118

                    #10
                    gnając przez zycie...

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chyba nie sądzisz że i ktoś tutaj sądzi że śmierć go dotyczy... Pewnie mało kto się nad tym zastanawia gnając przez życie...
                    Może dlatego warto o takiej "małej" drobnostce powiedzieć........
                    A mając takową karteczkę przy sobie i można pędzić przez życie Przy okazji pomuc innym....

                    Comment

                    • zic
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 118

                      #11
                      to zastanów się Chyba lepiej mieć przy sobie napisana swoją grupę krwi No chyba że nie wiesz jaką masz... I o jakim potwierdzeniu ty mówisz??
                      To ma ułatwić tym osoba które Cię ratują...
                      A chyba czas się liczy Prawda...
                      Masz racje najlepiej żeby rodzina wiedziała o twojej decyzji co do pobrania tkanek czy organów..

                      Comment

                      • Łysa
                        Member
                        • 08-2006
                        • 73

                        #12
                        Zgadzam się z przedmówcą. Ja noszę przy sobie tzw Krewkartę. To odpłatny dokument wydawany w stacji krwiodawstwa. Mnie, honorowego dawcę kosztowalo to chyba 30 zł. Wydaje mi się, że pozostałych obowiązue odpłatność dwukrotnie wyższa.
                        Poza deklaracją odnośnie moich organów, noszoną zawsze przy sobie, uświadomiłam całą rodzinę o mojej decyzji i wierzę, że ją uszanują w razie tfu, tfu.
                        A wspominałam, że jestem w Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku Kostnego?
                        A też gnam przez życie jak szalona...
                        Sorry za błędy, ale mam udokumentowaną dysortografię

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika silvian Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jestem honorowym dawcą krwi zawsze mam przy sobie legitymację członkowską gdzie wpisana jest grupa krwi. W razie wypadku (tfu, tfu) to chyba powinno wystarczyć.
                          Książeczka honorowego dawcy jest podpisana przez lekarza. Podobnie było z pieczątką w starym książeczkowym dowodzie.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zic Wyświetlenie odpowiedzi
                          to zastanów się Chyba lepiej mieć przy sobie napisana swoją grupę krwi No chyba że nie wiesz jaką masz... I o jakim potwierdzeniu ty mówisz??
                          To ma ułatwić tym osoba które Cię ratują...
                          Właśnie o to mi chodzi, zę jeśli mam przy sobie karteczkę z napisem mam grupę A1Rh+ to nikt tego nie weźmie pod uwagę, dopóki nie będzie to zaświadczenie wydane przez stację krwiodawstwa lub potwierdzone przez inny ośrodek medyczny.
                          Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności, gdybyś miał dostać wstrząsu przy transfuzji. Jeżli masz jakąś karteczkę, to tak jakbyś jej nie miał. Nie twierdzę, ze jest tak z karteczką o zgodzie na pobranie organów. Przypominam jednak, że w Polsce obowiązuje prawo, że od kogoś kto nie zastrzegł, że się nie zgadza, mogą zostać pobrane organy.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łysa Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zgadzam się z przedmówcą. Ja noszę przy sobie tzw Krewkartę. To odpłatny dokument wydawany w stacji krwiodawstwa. Mnie, honorowego dawcę kosztowalo to chyba 30 zł. Wydaje mi się, że pozostałych obowiązue odpłatność dwukrotnie wyższa.
                          Co potwierdza moje wątpliwości odnośnie karteczki z grupą krwi.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Łysa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zgadzam się z przedmówcą. Ja noszę przy sobie tzw Krewkartę. To odpłatny dokument wydawany w stacji krwiodawstwa. Mnie, honorowego dawcę kosztowalo to chyba 30 zł.
                            Zdaje się,że na Śląsku dają ją za darmo.Jak odbiorę to dam znać.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎