Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Birżu, Senovinis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Birżu, Senovinis

    Pet firmowy 1 litra, alkohol 7 %, eks.brak, zakrętka goła
    Kolor - brazowo-czerwony, klarowny
    Piana - nie wysoka, nie trwała
    Zapach - wyraźny kawowo-karmelowy, bardzo sympatyczny
    Gaz - okey
    Smak - słodowo-owocowo-miodowe, średnio słodkie, lekko karmelowe, leciutko winno-kwaskowate, lekko palone, średnia goryczka
    Smaczne, jakbym nie widział etykiety, a ktoś by mnie poczęstował to powiedziałbym,
    że jest to piwo niemieckie typu festbier lub wyrób belgijsko-holenderski
    Smaczne, warte zaliczenia.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1937 - moje 992 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach owocowo-winny, delikatny, przyjemny, aczkolwiek nietrwały. Jak już się ulotni, pozostaje lekki słód.
      Piana słaba. Nieźle się napracowałem by uzyskać centymetr. A i ten szybko opadł, pozostał ledwie cień piany na powierzchni.
      Gaz takoż słaby - prawie się go nie czuje.
      Kolor mocnej herbaty, pod światło ceglasto-różany.
      Smak słodowo-winno-owocowy. Jest i trochę kwasku. Ale wszystko to dominuje goryczkowy, chmielowy posmak.
      Oryginalne piwo, a mimo wszystko dobrze wyważone. Ma coś z belgijskiego ale, ale nie wydaje mi się by było piwem górnej fermentacji. Solidne 4, a jeśli komuś nie przeszkadza brak piany i gazu, to można dać jeszcze mały plusik. (Jeśli uprzeć się na porównania z Belgami, to trzeba przyznać jednak, że przeciętny Belg jest bardziej złożony, ale gdzie Walonia, gdzie Żmudź, nie ma co się upierać )
      I takie fajne piwo pakują w PET-y

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Detal.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎