Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kręcące się kapsle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tomassi
    Member
    • 08-2007
    • 59

    Kręcące się kapsle

    Witam wszystkich piwowarów,
    przeczytałem już co nieco na różnych forach piwowarskich, mam już więc pewien podkład teoretyczny i pierwszą warkę za sobą. Jako, że w życiu nic nie jest łatwe i proste, oczywiście wystąpiły kłopoty. Chodzi o to, że używam kapslownicy stołowej Gifo, i mimo użycia nie wiem jak wielkiej siły kapsle po uchwyceniu przez ręcznik dają się (fakt, że z bardzo dużym oporem) obracać. Butelki jakich użyłem pochodzą z oferty Biowinu. Napisałem o tym problemie do BA gdzie kupiłem owa kapslownicę, dostałem niemal natychmiastową odpowiedź z poradą by sięgnąć po inne butelki. Tak też zrobiłem, próbowałem więc na Valentinsie, Żywym Piwie i Okocimiu Palonym. Ale choć nie wiem jak mocno staram się docisnąć dźwignię kapslownicy - potrafię przez ścierkę ruszyć kapslem. Fakt, że niemal zdzieram przy tym skórę, ale jednak oryginalnego Valentinsa nie jestem w stanie "przekręcić". No więc czy trzeba być czarodziejem żeby zgadnąć, które butelki się nadają, a które nie? Tylko metoda prób i błędów? A może po prostu model mojej kapslownicy jest pechowy i felerny?
    Czy macie jakieś pomysły lub patenty na opanowanie tego typu kłopotów?
    PS
    Próbowałem zakapslować wypitego wcześniej Valentinsa bardzo delikatnie zdjętym oryginalnym kapslem. Niemal położyłem się na dźwigni, a kapsle i tak daję się z dużym oporem przekręcać.
    Hej szable w dłoń!!!
    Pro Fide Rege et Lege
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Nie kręci, nie kręci, bo przekręci.

    Tym się nie przejmuj. Będą trzymać.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Jakie to kapsle, miękkie czy twarde?

      Zresztą jakie by nie były, rację ma jacer. Szczelność zamknięcia gwarantuje gumka, która szczególnie w przypadku twardych kapsli, ma nawet taki rant, w miejscu gdzie styka się z szyjką. Także pomimo, że da się przekręcić kapsel, to nie znaczy, że butelka jest źle zakapslowana.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • tomassi
        Member
        • 08-2007
        • 59

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        Jakie to kapsle, miękkie czy twarde?
        Chyba twarde, zielone i czerwone 26 mm z BA.
        Faktem jest, ze po odwróceniu do góry dnem nic nie cieknie.
        Last edited by tomassi; 20-10-2008, 20:18. Powód: uzupełnienie
        Hej szable w dłoń!!!
        Pro Fide Rege et Lege

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Jak nie cieknie to nie musisz się martwić, tylko tyle, że jeżeli cóś jest na rzeczy po 50ciu butelkach, to źle to rokuje na przyszłość... Domagaj się w BA jakiejś extra-gwarancji - no sam nie wiem - negocjuj...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎