Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Refraktometr - kalibracja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • artur2
    Senior
    • 02-2008
    • 535

    Refraktometr - kalibracja

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
    Jak kalibrujcie?
    Tym fajowym śrubokręcikiem
    Kropla wody destylowanej lub przegotowanej (ostudzonej) na szkiełko. Patrzysz przez okular i kręcisz śrubką tak, aby na skali pokazywało 0.
    Z tego, co czytałem, to ma on ATC (kompensację temperatury), czyli mierzy dobrze nawet w temp. 30 st. C. Inna sprawa, że ta kropla roztworu nawet jak jest gorąca to błyskawicznie się chłodzi.

    Pytanie - czy pomiar w trakcie fermentacji jest obarczony wielkim błędem (alkohol). Wiem, że było i zdaje się Wesoły napisał, że wpływ alkoholu można zaniedbać.
    Mniej alkoholu, więcej smaku !
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
    Pytanie - czy pomiar w trakcie fermentacji jest obarczony wielkim błędem (alkohol). Wiem, że było i zdaje się Wesoły napisał, że wpływ alkoholu można zaniedbać.
    Pomiar jest obarczony bardzo dużym błędem! Wesoły NIE pisał, że można zaniechać. Robi się to TU.
    Sprawdzałem wczoraj. Różnica ponad 80% (odczyt 9,5 wyliczenie 5,2 - potwierdzone szklanym ballingometrem), więc raczej bym wpływu alkoholu nie "zaniechywał".

    Co do kalibracji to chyba powinno sprawdzać się w kilku punktach. Sprawdzałem wczoraj w czystej wodzie i w 10%-wym roztworze cukru, ale myślę, że to za mało. Poza tym błędem jest robić (jak ja) w 100ml - jak odmierzałem 10g cukru, to mogło być 9,5g lub 10,5. Myślę, że próbka min 1l. Pobawię się jak będę starter robił, bo szkoda cukru...
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • artur2
      Senior
      • 02-2008
      • 535

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
      Co do kalibracji to chyba powinno sprawdzać się w kilku punktach.
      W warunkach amatorskich będzie ciężko zrobić roztwór o dokładnie zadanej gęstości (rzędu 0,2 BLG). Tak sobie myślę, że chyba kalibracja przy 0,0BLG (woda) jest wystarczająca.

      Chociaż z drugiej strony - mam dość dobrą wagę elektroniczną. Można zważyć cukier i rozpuścić go w określonej ilości wody. Tylko wtedy robi nam się laboratorium...
      Mniej alkoholu, więcej smaku !
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • macas
        Senior
        • 02-2008
        • 680

        #4
        To jeszcze pamiętaj aby roztwór miał dokładnie 20 stopni
        Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
        Beniamin Franklin

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Temperatura nie ma chyba wpływu (kompensacja). Do sprawdzenia.

          Roztwór np 10blg robisz z 900g wody i 100g cukru. Jak ważysz chmiel to i to się uda.
          15 blg to albo od nowa (850g wody i 150g cukru), albo dosypujesz 59g cukru do powyższego roztworu (otrzymujesz 900g wody i 159g cukru, czyli 15,01%).
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • bogdan62
            Senior
            • 10-2004
            • 173

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja również dziękuję Arturze2, dotarł chyba działa.
            Jak kalibrujcie?
            Kalibrowanie należy przeprowadzać w temp. 20 stopni , pomiary już w temp. 10 do 30 stopni. Dość długo posługuje się refraktometrem, jest bardzo szybki i dokładny - ale do użytku tylko przed rozpoczęciem fermentacji, gdyż alkohol i wytwarzane gazy powodują pokazywanie absurdalnych wyników (przeliczanie jest kłopotliwe i niepewne).

            Comment

            • artur2
              Senior
              • 02-2008
              • 535

              #7
              Czy linia odczytu jest u Was wyraźna i ostra ?
              U mnie jest trochę nieostra. Nie ma problemu z odczytem np. roztworu cukru, ale już w wypadku piwa z alkoholem linia odczytu jest tak rozmydlona, że odczyt jest orientacyjny.
              Mniej alkoholu, więcej smaku !
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • bogdan62
                Senior
                • 10-2004
                • 173

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy linia odczytu jest u Was wyraźna i ostra ?
                U mnie jest trochę nieostra. Nie ma problemu z odczytem np. roztworu cukru, ale już w wypadku piwa z alkoholem linia odczytu jest tak rozmydlona, że odczyt jest orientacyjny.
                Jak podałem wyżej pomiar refraktometrem płynu zawierającego alkohol jest nieskuteczny, zawsze otrzymujemy nieprawidłowe wyniki. Sposobom przeliczania tych wyników na prawidłowe ja nie zawierze.

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23782

                  #9
                  Jak ma się wątpliwości zawsze można porównać ze wskazaniami ballingometru, jeśli wyniki po przeliczeniu są zbliżone nie widzę problemu by refraktometr stosować i podczas fermentacji.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • artur2
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 535

                    #10
                    Wiem, wiem.
                    Pytałem, czy u Was linia odczytu (granica pomiędzy obszarem białym a niebieskim) jest bardzo wyraźna, czy nie ?
                    Mniej alkoholu, więcej smaku !
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • mwa
                      Senior
                      • 01-2003
                      • 5071

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wiem, wiem.
                      Pytałem, czy u Was linia odczytu (granica pomiędzy obszarem białym a niebieskim) jest bardzo wyraźna, czy nie ?
                      Jak jestem pod światłem to widać wyraźnie.
                      Pozdrawiam Cię !!!!

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎