Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o skrętach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • franekf
    Senior
    • 06-2004
    • 944

    Przy piwie o skrętach

    Czyli nieco o papierosach własnej roboty Ja zacząłem sobie skręcać trochę z ciekawości, najpierw rolką (nie polecam), a od pewnego czasu napełniarką do gilz. Skusiła mnie oczywiście chęć spróbiwania różnych tytoni (wybór dobrych papierosów wg. mnie jest raczej nieiwelki). Jak to zwykle bywa - są lepsze (np. niebieska Casablanka, brazowy Original, czerwony Gordzki), jak i gorsze (np. granatowy Domingo).
    Ciekawość to jedna sprawa, a druga, też nie bez znaczenia - to aspekt finansowy. Wobec galopujących cen papierosów robienie własnych staje się ciekawą alternatywą - paczkę dobrych papierosów można mieć za ok. 4 złote
    Czy ktoś jeszcze się w to bawi? Może macie jakieś ulubione tytonie, które polecilibyście innym?
    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
    Piwny Janusz bez Teku
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
    Wobec galopujących cen papierosów robienie własnych staje się ciekawą alternatywą - paczkę dobrych papierosów można mieć za ok. 4 złote
    Jeszcze ciekawsza alternatywa - rzucić palenie.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Papierosy są do dupy.

      Comment

      • Mafar
        Senior
        • 04-2003
        • 1262

        #4
        Ja tego problemu nie mam , po prostu wyrosłem z tego świństwa
        Polakom gratulujemy Brackiego

        Gdy rozum śpi budzą się demony

        Comment

        • vaz
          Junior
          • 07-2008
          • 29

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
          są lepsze (np. niebieska Casablanka
          Było mi dane zakosztować tej Casablanki

          oj, nie jest to dobry tytoń [mieszanka papierosowa ?]

          Za najlepszy tytoń do skręcania z jakim miałem styczność uważam Javaanse Jongens Halfzware. Pełny, głęboki smak. Sam tytoń wilgotny, dobrze fermentowany, bardzo drobno cięty. Ogólnodostępny w Czechach [w Polsce nieco gorzej - pojawia się czasem na Allegro].

          pzdr
          O D R O W Ą Ż warzy

          Comment

          • pezet
            Improwizator
            • 03-2006
            • 481

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja zacząłem sobie skręcać trochę z ciekawości....
            A już myślałem, że ta ciekawość to blanty, dżojnty, splify.....u nas chyba cieszące się mniejszą popularnością od zwykłej glazury

            Rzuć to świństwo chłopie!
            „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
            Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
            Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Drum, Van Nelle. Ogólnie bardziej halfzware shag niż zware shag.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ciekawe czemu połowa postów należy do przeciwników palenia, w których jeszcze dominuje jeden pogląd, wyrażania dezaprobaty, piszecie nie na temat

                Skręty swojego czasu paliłem chyba ok. 10 lat temu, bibułkę skręcałem sobie zawsze na ołówkach Nazwy tytoniu jakiego używałem już nie pamiętam. Chyba paliłem je przez około rok, porzuciłem gdyż po dłuższym czasie zaczął mi przeszkadzać ten zbyt aromatyczny tytoń. Może czas wrócić i palić sobie od czasu do czasu....
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #9
                  Spróbuj Druma, Turnera. Casablanka kiedyś była niezła, teraz to syf.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • pezet
                    Improwizator
                    • 03-2006
                    • 481

                    #10
                    To tym razem bardziej na temat.
                    Nie palę tytoniu ale czasami (1 na rok) lubię sobie pokurzyć.
                    Pamiętam jak kiedyś (pewnie ponad 10 lat temu) kolega poczęstował mnie genialnie skręconym Samsonem. Tak mi smakował, że przez chwilę zastanawiałem się czy sobie nie kupić paczki. Nie pamiętam pełnej nazwy. Był delikatny ze śliwkowym posmakiem.
                    Z tym samym gościem objeżdżaliśmy stopem Europę (też ponad 10 lat temu) i we Francji kupił białego Camela chyba to był Camel Mild. To była rewelacja. Siedzieliśmy nad Oceanem paliliśmy i piliśmy wino.
                    To tak bardziej wspomnieniowo
                    Czy firma Camel jeszcze istnieje?
                    „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
                    Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
                    Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      #11
                      Już od dawna kumpel mówił mi o tych maszynkach i nawet miał sobie kupić. Niedawno u innego kolegi widziałem rolkę, ale nie zrobiła na mnie wrażenia. Tydzień temu u znajomych widziałem maszynkę i jak to działa. Naszła mnie ochota do zakupu czegoś takiego. Pomijając aspekty smakowe i cenowe jest dużą przyjemnością samemu pobawić się w produkcję. Są możliwości komponowania własnych mieszanek. No i ta satysfakcja, że mam coś oryginalnego a nie koncernówkę
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • franekf
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 944

                        #12
                        Kupiłem sobie dziś z ciekawości niebieskiego Druma (Drum Original się zwie dokładnie) i faktycznie - bardzo przyjemny w paleniu. Były jego jeszcze jakieś dwa inne rodzaje, też je chyba niedługo zbadam
                        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                        Piwny Janusz bez Teku

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          #13
                          Jeżeli to temat o skrętach to ja czasami skręcam w lewo a czasami w prawo
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • jacer
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 9875

                            #14
                            half zware shag czy zware shag?

                            Kurde, kopsnij skręta

                            Jakie jest opakowanie? Całe plastikowe czy folia i papierowa wkładka w środku?

                            Nie dopusc do wyschnięcia tytowiu, ma być wilgotnawy, suchego nie da się palić.
                            Milicki Browar Rynkowy
                            Grupa STYRIAN

                            (1+sqrt5)/2
                            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                            No Hops, no Glory :)

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeżeli to temat o skrętach to ja czasami skręcam w lewo a czasami w prawo

                              O skrętach, nie zakrętach!!!!
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎