Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Klein Duimpje, Zevenmijlslaarzen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Klein Duimpje, Zevenmijlslaarzen

    Butelka 0,33 litra, alkohol 7 %, eks.brak, kapsel firmowy browaru, piwo kat. S
    Kolor - ciemno-miodowy, mętny
    Piana - średniowysoka, średniotrwała
    Zapach - wyraźnie słodko-owocowy
    Gaz - okey
    Smak - wyraźnie słodkie, lekko kwaskowate, średnie nuty owocowe, lekko winne, średnia goryczka w tle.
    Smaczne - do wielokrotnego użytku

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1959 - moje 1004 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Klein Duimpje, Zevenmijlslaarzen

      Mała poprawka w nazwie - Zevenmijlslaarzen. Znaczy Siedmiomilowe Buty, w które obutego dzielnie maszerującego Tomcia Palucha (Klein Duimpje) widzimy na etykietce.

      Parametry i opakowanie j.w.
      Piwo górnej fermentacji, warzone ze słodu pilzneńskiego, pszenicznego, monachijskiego i płatków jęczmiennych, z chmielem Hallertau i Saaz, z dodatkiem kolendry.
      Ciemnozłote, mętne, umiarkowanie nagazowane, piana średniej wielkości i trwałości.
      Zapach chmielowy, malinowy, lekko cytrynowy, słodowy, intensywny.
      Smak bardzo owocowy, lekko słodowy, z wyraźną goryczką i dalszymi owocami w posmaku.
      Smaczne mocne golden ale. Chciałem napisać „Belgian golden ale” ale przecież jest holenderskie
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • GaryFisher
        Senior
        • 10-2009
        • 739

        #4
        Klein Duimpje, Zeven Mijls Laarzen (India Pale Ale)[a.7.2%]

        Na etykiecie wspoominają o specjalnym, słoweńskim chmielu. To ten Dana??

        Słody: pilzneński, monachijski, carmelowy i Carared
        Chmiele: Marynka, Saaz, Dana

        Dosładzane cukrem.

        Kolor: pomarańczowo-bursztynowo-mleczny, niezbyt ciemny, chyba idealny dla stylu [5]

        Piana: niska, przybrudzona, średnioziarnista, opada dosyć szybko, chociaż jakiś kożuch zostaje prawie do końca [3.5]

        Zapach: po równo słodowo-chlebowo-karmelowy i chmielowy, ziołowo-żywiczny, żaden element za bardzo nie dominuje nad pozostałymi z początku, potem coraz wyraźniejszy staje się chmiel, czuć też trochę ziemistości i mandarynki, na drugim planie znowu karmel i biszkopt współgra z owocami odrobiną takiego syropu na kaszel znanego szczególnie z niektórych Double AIPA [4]

        Smak: trochę wodnisty co uwypukla chmielowe nuty żywicy, ziemi i cytrusów, w podstawie głównie czysty słód, owoców za bardzo nie czuć, goryczka jest dosyć mocarna, ciężka, ziołowo-żywiczno-pestkowa, chyba głównie z Marynki; tyle różnych słodów i chmieli, a w sumie tylko dobry przeciętniak wyszedł, w dodatku trochę alkohol czuć, chodziło chyba o pokazanie tej teutońskiej goryczki ale coś ponadto też by się przydało, De Molen jest lepszy w dziedzinie pokazywania możliwości chmieli [3.5]

        Nasycenie: średnie, dla mnie za małe ale to niby angielskie piwo [3.5]

        Opakowanie: flaszka Vichy, etykieta zielona z ludkiem z logo browaru przemierzającym świat z kuflem piwa w siedmiomilowych butach (minimalnie inna niż na focie sibarha ale centralna jej część niczym się nie różni), kapsel firmowy [4.5]

        Uwagi: drugie piwo z nowym adresem na etykiecie, które jest takie sobie.

        Producent: Huisbrouwerij Klein Duimpje, Hyacintelaan 2A, 2182DE Hillegom; info@kleinduimpje.nl; www.kleinduimpje.nl
        Zakupione w: Melger's Wijn en Dranken w Haarlemie
        Degustowane: 27.02.2013r. ok. godz. 17:30 w Haarlemie
        Data ważności: okt 14
        Soundtrack: "Iron Curtain" by SBB
        Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎