Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thisted, Triple Pilsner / 2 Triple

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Thisted, Triple Pilsner / 2 Triple

    0,33 l szkło, 5,1%
    trzy słody, trzy chmiele, trzy rodzaje drożdży, trzech piwowarów
    Piana: przyjemna, gęsta, żołtawa
    gaz: bez uwag
    kolor: jasnobrązowy, raczej klarowny
    zapach: analogicznie jak w Thy Ale: b. dziwny zapach, Z bardzo bliska ciut przypomina niemytą toaletę męską (nie obrzydza). Z daleka sfermentowane śliwki. Drożdżowy, ale nie tak kwaskowany
    smak: średnio nachmielony poprawny pilsner. Znów analogicznie grudki czegoś wyglądającego na drożdże.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
    Z bardzo bliska ciut przypomina niemytą toaletę męską (nie obrzydza). Z daleka sfermentowane śliwki.
    No to niezły tripel. Chyba nie jest zgodny z wytycznymi BJCP.
    Tak się zastanawiam jaką toaletę masz na myśli, zwłaszcza, że nie obrzydza.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Zdecydowanie nie klasztorniak BJCP pewnie by oceniało jako pilsner.
      Co do toalety, pewnie chodzi o coś chemicznego, ale nie wiem co
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • zgroza
        Senior
        • 03-2008
        • 3597

        #4
        zdjątko:
        Attached Files
        Lotna ekspozytura browaru

        Też Was kocham.

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          #5
          Tym razem nie ma grudek, zapach jest podobny, ale łagodniejszy i stwierdzam, że nie wiem co mnie z tą toaletą napadło. Bliżej mu do acetonu. Tak czy siak, wada.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            No co też wymyślili? Triple pilzner? Jak się to ma do pilznera? Jak do belgijskiego tripela? Chwyt marketingowy, czy świetlana przyszłość piwowarstwa?
            W składzie trzy chmiele, a oprócz nich m.in. trzy "E": E290, E300 i 223.
            Zapach bardzo ładny pilsnerowy. Głównie chmiel – mniej aromatyczny niż w Urquellu z Pilzna, za to bardziej intensywny.
            Piana średnia. Średnio wysoka, średnio trwała, średnio gęsta. Firankę daje, może trochę więcej niż średnią. Lekko żółtawa.
            Kolor ciemnego bursztynu. Bardziej wiedeński niż pilsnerowy.
            Smak jednoznacznie chmielowy, trochę jak w IPA, ale ciągle przeważają cechy dolniaka. Trochę kwasku i słodu też tu jest. W posmaku lekko piołunowe.
            Ładna i równa ta chmielowość, zarówno w smaku, jak i w zapachu. Mimo, że jest intensywna, mocna, to skomponowana tak, że w żadnym momencie nie wyłazi nic drażniącego. Mi to pasuje. Dobre piwo. Na minus „E” w składzie.
            Wracając do pytań postawionych na wstępie. Znacznie intensywniejsze od Urquella. Podobny ma tylko zapach. W smaku, to jest to ta mniej więcej kategoria co Kormoran JMCh, tyle, że dominujące chmielowe smaki tworzą tu bardziej harmoniczną całość (tylko 3 chmiele – łatwiej było, za to Kormoran ma ładniejszą pianę). Z triple’a chyba nic. Nie tak wyobrażałbym sobie hybrydę tych dwóch stylów. Jednak chwyt. Nazwa wielce intryguje i stwarza nadzieje. Efekt może poniżej tych nadziei, ale abstrahując od nazwy całkiem dobry. Nota bene w Polsce taki chwyt nie miałby racji bytu, szkoda. Za mało ludzi wie co to triple, za mało widziałoby, że taka nazwa może (powinna) nieść za sobą jakieś konsekwencje, przynajmniej teoretycznie.

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Pod inną nazwą:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎