Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mniejszy garnek okolo 15l

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • andron1
    Junior
    • 10-2008
    • 11

    Mniejszy garnek okolo 15l

    Wszyscy piszecie ze posiadacie garnki o pojemnosci >30
    Ja chcialbym w nim uwarzyć brzeczki na około 10 litrów.Czyli polowa standardowej wartosci.
    Czy garnek 15 litrow bylby ok??
    Na razie i tak uczę się tajników więc nie chce robic większych nastawów.
    Poza tym chce troche pokombinowac z róznymi rodzajami piwa no i troche zal byloby gdyby cale 20l nie nadawalo sie do picia . 10 mozna przezyc .


    Troszke nie z tej beczki, czy drozdze zakupione w saszetce standardowo 11g sa obliczone na jakas pojemnosc??
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    jeśli myślisz o kupnie garnka to od razu kup większy , po 3-4 warkach zapragniesz robić z zacieraniem i będzie problem .
    Jednak koniecznie chcesz lub nie masz warunków to 15l garnek wystarczy na 10l warki
    Saszetka jest na około 20l ale spokojnie można podzielić na 3-4 części i robić startery
    Last edited by anteks; 01-12-2008, 17:58.
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Terry
      Senior
      • 01-2008
      • 148

      #3
      Jeżeli wiąże się to z jakimiś znaczącymi oszczędnościami (np masz już garnek ok 15L) to jasne - lepiej zrobić kilka warek testowych sprawdzić czy się wkręcisz.
      Ja tak zrobiłem. Wygrzebałem stary gar 18 L. Cudo to nie było i mi ciągle kipiało. Po kilku warkach wkręciłem się na tyle, że teraz warzę w setce

      Jeżeli i tak będziesz zmuszony kupić garnek - nie ma sensu bawić się w pojemności mniejsze niż te 30 L
      Wielka różnica w cenie między 15, 20 a 30 chyba nie jest a w takim garze bez problemu uwarzyć przecież można i 10 L.
      Prędzej czy później (na 90% "prędzej") 10L stanie się dla Ciebie ograniczeniem.

      Comment

      • bogdan62
        Senior
        • 10-2004
        • 173

        #4
        Najlepiej korzystać z doświadczeń innych, chyba każdy kto zaczynał od garnka 15l kupił większy, 30l to minimum. Garnki 15l mogą być jako dodatkowe, jeżeli ktoś chce warzyć z dekoktem.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎