Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cateau, Vivat Blonde

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    Cateau, Vivat Blonde

    Historique de l'Abbaye du Cateau, Vivat
    Ekstrakt nie podany, alk. 6,5 vol.
    Zapach owocowo-winny, nie bez fenolowych akcentów; piana równa, nagazowanie powyżej średniej; kolor złoty. Smak adekwatny, a wszystko to odświeżające (jak na parametry, jeśli chodzi o ekstrakt - nie znane, ale można się domyślać, że właściwy raczej dla piw mocnych). Klasztorne blonde w wersji light. Nie dla ekstremalnych wielbicieli klasztorniaków, a raczej ukłon w stronę tych, których warto by było przekonać. Dobre, równe piwo.
    Ciekawostki ze strony internetowej browaru:
    • fermentuje w otwartych kadziach, a fuzle są zbierane ręcznie;
    • nie przechodzi powtórnej fermentacji w butelce (to nie byłoby ciekawostką, gdyby fakt, że smakuje, jakby przechodziło).
    Last edited by sibarh; 02-05-2011, 07:15.
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
    • fuzle są zbierane ręcznie;
    Jak można zebrać fuzle? Spirytus sie rektyfikuje, a tu prosta ręczna metoda.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kolesław Wyświetlenie odpowiedzi
    • nie przechodzi powtórnej fermentacji w butelce (to nie byłoby ciekawostką, gdyby fakt, że smakuje, jakby przechodziło).
    Jeśli potrafisz to wychwycić, to szacunek, ale ja cos w to nie wierzę.
    Last edited by Marcin_wc; 05-01-2009, 21:30.

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Co do pierwszej uwagi, to fakt, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Pisząc "fuzle", miałem na myśli fuzle sensu largo, czyli to, co się nie rozpuszcza. W tym przypadku drożdże. Górna fermentacja, produkcja rzędu 1.000 hl rocznie. Nie warzę, nie wiem czy to jest realne, aczkolwiek wydaje mi się, że tak. Co do drugiej uwagi, to po prostu przekazuję, co oni tam sobie piszą na swojej stronie. (Pierwszej uwagi też to dotyczy.) Powtarzam: piwo smakowało, jak znane mi piwa przechodzące powtórną fermentację w butelce.

      Comment

      • Kolesław
        Senior
        • 03-2004
        • 1130

        #4
        Obrazek
        Attached Files

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna wersja 0,33:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎