Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mała kolekcja początkującego "zbieracza"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kosa333
    Member
    • 12-2008
    • 78

    Mała kolekcja początkującego "zbieracza"

    Witam. Mam na imię Patryk i mieszkam w Łowiczu. Już jako mały chłopiec zacząłem zbierać kapsle, ale byłem w tym swoim kolekcjonowaniu bardzo niesystematyczny. Kila dni przed ostatnimi świętami przez przypadek natrafiłem na stronę kolekcjonera. Przeczytałem, że ma on ponad kilka tysięcy kapsli. Trochę mnie zatkało, wziąłem swoje kapselki i przeliczyłem. Okazało się, że jest 265. Dzisiaj moja kolekcja się powiększyła i liczy 391 sztuk. Mam nadzieję, że wytrawni kolekcjonerzy wspomogą swojego młodszego kolegę. Chciałem podziękować użytkownikom:
    granat862 ORAZ Pierre_Dolchee
    za dołożenie swojej cegiełki do moich zbiorów
    Zainteresowanych proszę o kontakt w temacie, na PW lub email kosa333@op.pl.
    Będę na bieżąco informował was o moich postępach
    Narazie
  • biereczapplistes
    Senior
    • 05-2007
    • 325

    #2
    Mam dublety najróżniejszych browarów z najróżniejszych części świata, mogę przesłać foto, być może coś Cię zainteresuje.
    Zawsze staram się, aby stan kapsli był idealny, tylko sporadycznie mają jakieś skazy, więc pod tym względem będzie ok.
    Pijast Piwodziej :D

    Comment

    • Kosa333
      Member
      • 12-2008
      • 78

      #3
      Oczywiście

      Prześlij na maila skany, ale już ci mogę powiedzieć że większości z nich nie mam

      Comment

      • Kosa333
        Member
        • 12-2008
        • 78

        #4
        Coraz więcej kapselków

        Hej na dzień dzisiejszy moja kolekcyjka wynosi 452 kapsle. Prośba o pomoc - nadal aktualna.

        Comment

        • Kosa333
          Member
          • 12-2008
          • 78

          #5
          Powiększenie

          Na dzień dzisiejszy : 624 kapselki. dzięki wymiankom . Prośba o pomoc - aktualna. Chciałem również poradzić się, jak przechowywać kapselki, aby były ładnie i tanio eksponowane.

          Comment

          • sergioP
            • 09-2005
            • 1261

            #6
            Użyj wyszukiwarki
            - Wiesz Luciu, co ci powiem?
            - ???
            - ...napiłbym się piwa.

            ------------------------------------------
            Dzień dobry panu.
            Poproszę dwa piwa...albo nawet trzy.

            Comment

            • yoreck
              Senior
              • 04-2004
              • 526

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kosa333 Wyświetlenie odpowiedzi
              Na dzień dzisiejszy : 624 kapselki. dzięki wymiankom . Prośba o pomoc - aktualna. Chciałem również poradzić się, jak przechowywać kapselki, aby były ładnie i tanio eksponowane.
              ja wkładam kapsle w koszulkach krystalicznych A4 - podzielonych na kieszonki - do jednej koszulki wchodzi mi 60 kapsli.Koszt to kilkanaście groszy.Takie koszulki wkładam do segretora

              Comment

              • Kosa333
                Member
                • 12-2008
                • 78

                #8
                800 kapselków

                Witam. Przeliczyłem dokładnie mój zbiór i okazało się, że kapselków jest dokładnie 800. Polskie i zagraniczne w prawei równych proporcjach i kilkadziesiąt niepiwnych. Dziękuje za pomoc kibi'emu od którego dostałem ładną paczkę. Prośba o pomoc jak najbardziej aktualna, a wszystkich zainteresowanych wymianą zapraszam na http://picasaweb.google.com/kosa1333

                Comment

                • woj69
                  Member
                  • 11-2008
                  • 67

                  #9
                  Witam.
                  Oto moja aktualna oferta kapsli na wymianę. W przypadku kapsli polskich zastosowałem numerację w\g Katalogu Pawła Kamienieckiego, który znajdziesz na stronie http://www.kapsle.xon.pl/. Jeżeli chodzi o kapsle zagraniczne załączam jpg.
                  Jeżeli będziesz zainteresowany proszę pisz na woi6918@vp.pl. Czekam na Twoje jpg. z kapslami na wymianę.
                  Pozdrawiam . Wojtek.
                  Attached Files

                  Comment

                  • waclaw67
                    Senior
                    • 06-2009
                    • 483

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoreck Wyświetlenie odpowiedzi
                    ja wkładam kapsle w koszulkach krystalicznych A4 - podzielonych na kieszonki - do jednej koszulki wchodzi mi 60 kapsli.Koszt to kilkanaście groszy.Takie koszulki wkładam do segretora
                    Witam.
                    Przeglądając ten dział natknąłem się na Twoją odpowiedż.
                    Mam pytanie w jaki sposób jest podzielona ta koszulka na kieszonki.
                    Czy poprzez pszeszycie na maszynie czy też w inny ciekawy sposób ?
                    Pozdrawiam

                    Comment

                    • Paco
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 265

                      #11
                      Ja podzieliłem koszulkę na kieszonki zszywkami, można też zgrzewać, przeszywać jak komu wygodnie, wariacje dowolne.
                      Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
                      zbieram ELBING
                      wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

                      Comment

                      • woj69
                        Member
                        • 11-2008
                        • 67

                        #12
                        Witam, Koszulki zostały podzielone dokładnie tak jak piszesz - przeszyte maszyną do szycia drobnym ściegiem. Wystarczyło poprosić Mamę krawcową i już..... Moja rada sugeruję, abyś kupował te przeźroczyste. Kiedy włożysz je do skanera lub zrobisz im zdjęcie uzyskujesz najlepszą jakość jpg. Jest to istotne wówczas, kiedy zechcesz swoje duble zaoferować do wymiany np. na FORUM. Jedna standardowa koszulka podzielona jest na 5 kieszonek w których mieści się 10 kapsli. Najlepiej jest przechowywać je w dużym biurowym segregatorze,
                        choć ja osobiście swoją kolekcję mam powpinaną w styropianowe płyty, które to zawieszone są na ścianie jednego z pomieszczeń obiektu w którym pracuję. Pamiętaj również o tym, aby po wypełnieniu jednej kieszonki " zamknąć " ją - najlepiej zszywaczem biurowym tak, aby kapsle z niej nie wypadały. Zapraszam Cię do zapoznania się z moją najnowszą ofertą kapsli na wymianę ( i nie tylko ) na stronie :http://www.kapsle.xon.pl/phpBB/viewtopic.php?t=1699, a być może dojdzie do wymiany i wzbogacimy nasze wspólne kolekcje o nowe egzemplarze.
                        Pozdrawiam, kapslarz Wojtek z Rumi.

                        Comment

                        • danio_145
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 723

                          #13
                          A ja jednak poleciłbym ci te chropowate. Efekt na skanerze wcale nie jest zepsuty a koszulki te są grubsze, trwalsze i kapsle lepiej siedzą.

                          Comment

                          • waclaw67
                            Senior
                            • 06-2009
                            • 483

                            #14
                            koszulkuna kapsle

                            proponuję też koszulki na małoobrazkowe negatywy fotograficzne ale tylko krystaliczne
                            które posiadają gotowe kieszonki /poziome/.Do każdej wejdzie 6 kapsli i jest 7 kieszonek.
                            Można boki kieszonek aby nie wypadały kapsle zakleić .Koszulka ta posiada u góry miejsce na opis.Można je kupić w sklepach i punktach fotograficznych.Pozdrawiam
                            wszystkich dyskutantów.

                            Comment

                            • woj69
                              Member
                              • 11-2008
                              • 67

                              #15
                              Fakt, te przeźroczyste made in Poland to tak jak piszesz - " lipa ", ale udało mi się kupić przeźroczyste : made Germany i te są super. Wykonane z grubszego tworzywa, a przez to o wiele trwalsze. Polecam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎