Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Świeże słody w BA, ale za ile...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kolomar
    Senior
    • 12-2005
    • 175

    Świeże słody w BA, ale za ile...

    Witam, na stronie BA chwali się swieżymi słodami oraz tym, że w opisie jest zawarta podstawowa specyfikacja. Fajnie, tylko, że swieży pilzneński bez rabatu kosztuje 6zł za kg!
    Warzenie piwa
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    ja widzę, że 5,56 zł/kg
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kolomar Wyświetlenie odpowiedzi
      Witam, na stronie BA chwali się swieżymi słodami oraz tym, że w opisie jest zawarta podstawowa specyfikacja. Fajnie, tylko, że swieży pilzneński bez rabatu kosztuje 6zł za kg!
      A obiło Ci się może o uszy, co się dzieje z kursem polskiej waluty?

      A dołączanie specyfikacji się im bardzo chwali. Piwowarzy od dawna na to oczekiwali.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • kolomar
        Senior
        • 12-2005
        • 175

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
        A obiło Ci się może o uszy, co się dzieje z kursem polskiej waluty?

        A dołączanie specyfikacji się im bardzo chwali. Piwowarzy od dawna na to oczekiwali.
        Tak, coś mi się obiło, tylko, że nagminnym się staje, że gdy się waluta osłabia to mamy podwyżki, a co się działo gdy nasza waluta się umacniała do rekordowych poziomów? Ale nie o to mi chodzi. Chyba czas na słody z polskich słodowni, które są dużo tańsze a jakościowo nie takie złe. Mam nadzieję, że sklep Elroya pójdzie w tym kierunku...
        Last edited by kolomar; 04-02-2009, 16:57.
        Warzenie piwa

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kolomar Wyświetlenie odpowiedzi
          Chyba czas na słody z polskich słodowni, które są dużo tańsze a jakościowo nie takie złe.
          No nie wiem. Teraz jade na strzegomskim i chyba był to pierwszy i ostatni zakup.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            My Optimę mieliśmy dwa razy, pierwszy i ostatni.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • kolomar
              Senior
              • 12-2005
              • 175

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
              No nie wiem. Teraz jade na strzegomskim i chyba był to pierwszy i ostatni zakup.
              No właśnie czytałem o Twoim rozczarowaniu i bardzo mnie to intryguje. Użyłem już w tym sezonie ok. 50 kg. słodów ze Strzegomia i jestem zadowolony. Wcześniej często słód kupowałem w BA więc porównanie jakieś mam, ale przez tym sezonem przekalkulowałem sprawę i kupiłem w WESie. Wydajność może lekko niższa, ale piwa wychodzą bardzo dobre, no i ta cena
              Warzenie piwa

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kolomar Wyświetlenie odpowiedzi
                No właśnie czytałem o Twoim rozczarowaniu i bardzo mnie to intryguje.
                Mnie też intryguje, bo jestem z tych słodów zadowolona. No, pomijając 2007 rok - fatalna wydajność. Z 2008 są ok.
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mnie też intryguje, bo jestem z tych słodów zadowolona. No, pomijając 2007 rok - fatalna wydajność. Z 2008 są ok.

                  Z 3,3kg weyermanowskiego słodu spokojnie wychodziło 20l 12 Blg, a teraz raptem 10Blg. Za pierwszym razem myślałem, że coś źle się zatarło, ale to już drugi raz.

                  No i ten brak przełomu brzeczki. Sama o nim pisałaś.
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    No nie wiem. Teraz jade na strzegomskim i chyba był to pierwszy i ostatni zakup.
                    Chętnie odkupię.
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • kolomar
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 175

                      #11
                      Od kiedy wiem jak wygląda przełom, to mam praktycznie za każdym razem, czy to na strzegomskim, czy na weyermanna...
                      Warzenie piwa

                      Comment

                      • Marusia
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 20211

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        No i ten brak przełomu brzeczki. Sama o nim pisałaś.
                        Tak, ale w trakcie moich rozważań doszłam w końcu do wniosku, że to nie wina słodu. Na przykład w grodziskim nie ma ani ziarenka słodu strzegomskiego i też przełomu nie było.
                        www.warsztatpiwowarski.pl
                        www.festiwaldobregopiwa.pl

                        www.wrowar.com.pl



                        Comment

                        • piotry
                          Oj tam, oj tam !
                          • 08-2005
                          • 761

                          #13
                          co do słodu to ja używałem tego z BA i strzegomskiego i wydajnośc zawsze mi kiepska wychodziła. Przyznam szczeze że mało się staram aby była the best bo moim zdaniem nie o to tu chodzi, ale jeżeli z 5 kg slodu mam 22L 15blg to chyba nie najgorzej zwazywszy, że jest to słód śrutowany ok 9 miesiesy temu

                          Comment

                          • Makaron
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 2107

                            #14
                            Jak warzylem na slodzie z BalticMaltu bylem bardzo zadowolony. Slod byl bardzo dobrej jakosci. No ale ta slodownia jest daleko na polnocy
                            "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                            Comment

                            • Adam5
                              Junior
                              • 01-2007
                              • 23

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Makaron Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak warzylem na slodzie z BalticMaltu bylem bardzo zadowolony. Slod byl bardzo dobrej jakosci. No ale ta slodownia jest daleko na polnocy
                              Kupowałem dwukrotnie słód w Bogutyn Młynie ale trzeciego razu nie było. Słód był stosunkowo tani ale był potwornie zaśmiecony. Pełno w nim jakiegoś pyłu. W czasie śrutowania (w kuchni to robię) wszędzie wokół było zapylone.
                              Natomiast słód Weyermanna jest bardzo czysty. Bogutyn.... już od pewnego czasu nie prowadzi sprzedaży słodu, a posiadali go chyba z Baltic Maltu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎