Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Eem, Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De Eem, Bitter

    Butelka euro 0,5 litra, alkohol 6,8 %, eks. brak, kapsel goły
    Kolor - prawie pomarańczowy, mętne
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - wyraźny słodko-słodowy
    Gaz - ok
    Smak - średnio słodkie z charakterystycznym gorzkawym posmakiem, średni chmiel, pod koniec cytruski,
    Smakowało mi . Polecam do wielokrotnego użytku.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 2036 - moje 1034 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • GaryFisher
      Senior
      • 10-2009
      • 739

      #3
      de Eem, Eem Bitter [a.6.8%;EBC22;EBU38]

      Piwo uwarzone według Reinheitsgebot, chociaż nie wspominają o tym prawie ani o Niemczech jednak na każdej flaszce napisli o warzeniu tylko z czterech składników.

      Przeterminowane niestety.

      Słody: pilsner, munchener, barwiący
      Chmiele: Hallertau Perle, Saaz, Cascade

      Kolor: ciemnozłoty, jak niezbyt mocna herbata, opalizuje [5]

      Piana: drobnoziarnista, średnioniska opada w umiarkowanym tempie

      Zapach: z butelki zaleciało miodem, ze szklanki nadal go czuć do spółki z karmelowo-chlebową słodowością i alkoholową nutą winną albo raczej rakii, po ogrzniiu ta mieszanka karmelu i rakii przypomina cukierki Kukułki, w tle kwiaty i jakaś taka dziwna trawiastość, chyba nie z chmielu, bo aromatu chmielu jako taki jast ledwie wyczuwalny przy porządnym, silnym sztachnięciu się

      Smak: słodkawy, slodowo-chlebowo-karmelowy, również z wyczuwalnym miodem i winno alkoholowym smaczkiem, czuć z tyłu wyraźny, octowy kwasek, który co prawda nie przeszkadza w żłopaniu ale jednak w degustacji dosyć wyraźnie, coś się dzieje z piwem, a piłem dużo bardziej przeterminowane z tego browaru (pół roku starsze), które lepiej zniosły próbę czasu, aromat chmielu wyraźniejszy niż w zapachu, goryczka leciutka, żywiczna, przy paru ostatnich, szybkich grzdylach wyszła też ziemistość

      Nasycenie: za niskie

      Opakowanie: bączek z zieloną, taką sobie etykietą ze zdjęciem rozlewisk, przez które na rowerze przejeżdżałem i napisem "Piwo Rzemieślnicze!", na lewym skrzydle opis, na prawym parametry [3.5]

      Producent: Bierbrouwerij de Eem, Amersfoort; www.bierbrouwerijdeeem.nl
      Zakupione w: Melger's Wijn en Dranken w Haarlemie
      Cena: €1
      Degustowane: 22.04.2014r. ok. godz. 12:45 w Haarlemie
      Data ważności: 12 2013
      Soundtrack: "Look at Yourself" by Uriah Heep (1971)

      Click image for larger version

Name:	De Eem Eem Bitter 6.8%.jpg
Views:	1
Size:	39,8 KB
ID:	2049905
      Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎