Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ölvisholt, Skælv (Skjálfti)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Ölvisholt, Skælv (Skjálfti)

    Pierwsza nazwa jest na mojej, duńskiej wersji tego piwa, druga to nazwa islandzka.
    5,0%, 0,5 l
    Piana: niezbyt obfita, ale gęsta i w miarę trwała, jak na taki lagerek
    Gaz: może być
    Kolor: ciemnożółty bursztyn
    zapach: b. silne nutki owocowe, takie mango i ananas
    smak: b. pozytywne zaskoczenie, smak bogaty, dominują nuty owocowe, ale zdecydowana goryczka jest b. wyraźnym tłem, prawie brak nut słodowych, b. świeże wrażenie
    zdecydowanie smakuje
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • Kolesław
    Senior
    • 03-2004
    • 1130

    #2
    Moje piwo przyjechało z Danii, ale nazwę ma islandzką.
    W składzie: 5 słodów jęczmiennych, 1 słód pszeniczny oraz chmiele First Gold, Cascade i Celeia
    Zapach: na początku trochę owocowej słodyczy z delikatną żywicą, potem owocowa słodycz z odrobiną prażonego słodu.
    Piana średnia. Gaz niski - pojedyncze bąbelki leciutko szemrzące na podniebieniu.
    Kolor złoty, lekko przygaszony.
    Smak taki jak zapach. Wszystko(to co w aromacie) ładnie tu się intensyfikuje, a na dodatek jest też i chmielowa goryczka (jak dla mnie mogłoby być więcej). W posmaku piwo słabnie, gaśnie, przy czym ujawnia się trochę kwasku.
    To piwo to premium lager - tak stoi na etykiecie. Po takim wstępie jego spożycie to przyjemne rozczarowanie - nie ma nic wspólnego z wrażeniami (brakiem) jakie dają popularne - tfu - eurolagery klasy - tfu - premium. Dobre.
    Zdrowie Sibarha.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Zmiana wszystkiego jeśli chodzi o grafiką ale nadal jest to to samo piwo, nazwa na mojej wersji: Ölvisholt Skjálfti

      kolor - bursztyn z rubinem
      piana - znikoma, biała, opadła szybko
      smak - goryczka, dość mocna ale fajnie skontrowana owocowym posmakiem, lekka skórka cytryny i niezłym finiszem słodowym
      gaz - odrobinę za dużo
      opakowanie - szata graficzna bardziej kraftowa, firmowy kapsel
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎