Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sleeman, Sapporo (licen)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    Sleeman, Sapporo (licen)

    Właśnie skończyłem degustację, piwo o bardzo jasnym kolorze, słomkowym. Lekkie w smaku z nutą kwiatową nie znaną jakąś, pochodzącą być może od ryżu. Piana duża dość trwała. Smak ciekawy rześki fajne było by na upały. Opakowanie to pucha 0,65 litra, uwarzone i zapakowane w Kanadzie. Mocy ani ekstraktu nie podano. Wygląda pucha tak http://www.sapporobeer.com/beer/premium/ zostawiam dla kolekcjonerów wezmę na którąś giełdę.
    Last edited by sibarh; 10-02-2009, 21:22. Powód: powinno byc nowym tematem
  • Darek_J-23
    Member
    • 09-2009
    • 34

    #2
    Przypominam sobie ta puszke ) Fajny ksztalt, ale to niestety wszystko co moge powiedziec dobrego o tym piwie.

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #3
      Puszka niezwykle efektowna, w ksztalcie pokala piwnego.

      Ciemnozlociste w kolorze, piana wystepuje, gaz rowniez. W smaku czuc duza ilosc slodu, oraz chmiel, ale niezbyt sie narzucajacy.

      Mozna wypic, link: http://www.sapporobeer.com/our-beers.html
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12201

        #4
        Piękna puszka pojawiła się w Lidlu

        Sapporo Imported ma 5%, a Sapporo premium beer warzony w Europie ma 4,7%.

        ta wersja wydaje mi się słabsza. Przypomina mi piwo z udziałem kukurydzy, dodatkowo wyczułem mokry karton, co powoduje że jest ciut gorsze od europejskiej wersji.

        Puszka 650 ml. A kiedyś piłem japońską wersję z puszeczki bodaj 100 ml, tamta wersja smakowała mi najbardziej, ale to był prezent

        No słabe piwko, nie ma się co rozpisywać, ale opakowanie fajne.

        Comment

        • mikef
          Member
          • 09-2012
          • 66

          #5
          Barwa - jasno bursztynowa. Piwo klarowne.
          Piana - biała, obfita i dość drobna, sztywna. Nawet trwała. Opada powoli do cienkiego kożuszka; pozostają też jej ślady na ściankach pokala.
          Wysycenie - średnie.
          Zapach - średnio intensywny, taki typowo piwny. Czuć słód i chmiel.
          Smak - piwo lekkie, ale dość treściwe. Czuć słód, w tle nutę kwiatową i posmak kukurydziano - ryżowy. Goryczka średnio mocna, ale dość przyjemna i dość trwała.
          Generalnie to piwo to taki solidny globalny koncerniak. No i moim zdaniem puszkowa wersja zza oceanu jest lepsza od tej europejskiej.
          Cena atrakcyjna - 7,99 zł / 0,65 l puszka w sieci Lidl.
          Sumaryczna ocena to 7/10 punktów. Można spróbować.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎