Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

1516 Brewing Company, Lagerbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    1516 Brewing Company, Lagerbier

    Przywiezione wczoraj prosto z tej browarorestauracji w oryginalnej litrowej butelce.
    Piana niezbyt trwała. Alc. 4,6%.
    Czuć wyraźną goryczkę.
    Podejrzewam, że latem smakuje o wiele lepiej, choć i teraz sympatycznie się pije.
    Attached Files
    Last edited by Ahumba; 17-02-2009, 18:38.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Aaaaaaleeee... ...czy "kuehl lagern" to NA PEWNO część nazwy tego piwa?

    Comment

    • Ahumba
      Senior
      • 05-2001
      • 8962

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Aaaaaaleeee... ...czy "kuehl lagern" to NA PEWNO część nazwy tego piwa?
      Na etykiecie Napisane tylko: Lagerbier.Kuhl lagern. Alc..... i skład.
      Nazwy nie ma a syn, który mi przywiózł to piwo, nie zna jej .
      Last edited by Ahumba; 17-02-2009, 21:26.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23794

        #4
        Czyli nazwą będzie Lagerbier bo "kuehl lagern", to po prostu "przechowywać w chłodzie".
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Rozumiem, ze miasto gdzie znajduje się browar wszyscy mają sobie wyszukać w googlach?
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23794

            #6
            Becik, chyba Ci się pokićkały działy do takich uwag Tutaj opisujemy piwa, nie browary. Ale niech Ci będzie - chodzi o Wiedeń. Choć czuję, że wiesz o tym i mogłeś zamiast swej uwagi to dopisać jeśli uważałeś że informacji o mieście brakuje
            Last edited by ART; 18-02-2009, 11:53.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
              Becik, chyba Ci się pokićkały działy do takich uwag Tutaj opisujemy piwa, nie browary. Ale niech Ci będzie - chodzi o Wiedeń. Choć czuję, że wiesz o tym i mogłeś zamiast swej uwagi to dopisać jeśli uważałeś że informacji o mieście brakuje
              Nie pokićkały bo naprawdę byłem ciekaw gdzie ten browarek się znajduje, sądzę, że nie tylko ja. Austro-germańskie piwowarstwo mnie nie interesuje, a co za tym idzie mam tu braki w wiedzy ale byłem ciekaw gdzie takie piwka w bardzo ładnych butelkach warzą. Czytając post o danym piwie chciałbym wiedzieć bez "googlowania" gdzie mieści się jego producent. ot i tyle
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23794

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie pokićkały bo naprawdę byłem ciekaw gdzie ten browarek się znajduje, sądzę, że nie tylko ja. Austro-germańskie piwowarstwo mnie nie interesuje, a co za tym idzie mam tu braki w wiedzy ale byłem ciekaw gdzie takie piwka w bardzo ładnych butelkach warzą. Czytając post o danym piwie chciałbym wiedzieć bez "googlowania" gdzie mieści się jego producent. ot i tyle
                Spoko, to napiszę na zasadzie kontrastu - co wg Ciebie jest bardziej zachęcające do dyskusji, czy do stosowania się do pewnych sugestii w przyszłości?

                1)
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                Rozumiem, ze miasto gdzie znajduje się browar wszyscy mają sobie wyszukać w googlach?
                czy taki wyimaginowany tekst:

                2)
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                Piękna butelka! Bardzo mi się spodobała. Austro-germańskie piwowarstwo co prawda mnie za bardzo nie interesuje, ale wiedziony ciekawością sprawdziłem gdzie browar się znajduje - to minibrowar z Wiednia! Jak zamieszczacie takie ciekawostki to dodawajcie też krótką informację o browarze, bo sądzę że warto nam to wiedzieć.
                Ten niewielki dodatkowy wysiłek może sprawić cuda
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czyli nazwą będzie Lagerbier bo "kuehl lagern", to po prostu "przechowywać w chłodzie".
                  Grunt to znajomość języków

                  A butelka faktycznie ciekawa. Z boku ma rączkę, dzięki czemu wygodniej nalewać do kufelka
                  Attached Files
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Piwo degustowane podczas kolacji w browarze w upalny sobotni wieczór.
                    Jest bladożółte, lekko mętne. Pana zaskakująco niewysoka i nietrwała, bardzo drobna i biała.
                    Słaby zapach słodowy z powiewem chmielu. W smaku chlebek, delikatnie zbilansowane słód i chmiel.
                    Gazu mniej niż więcej. Podane w niewyszukanej szklance browaru z kalkomanią "viva la cervezacion".
                    Piwo naprawdę smaczne, chociaż po orgazmach na forum o tym browarze oczekiwałem, że po pierwszym łyku też ziemia mi się poruszy...

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎