Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nøgne Ø, Saison

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Nøgne Ø, Saison

    0,5 l, 6,5%, 14°, 25 IBU
    niepasteryzowane, niefiltrowane, refermentowane
    piana: obfita, lekka, nietrwała
    gaz: data produkcji maj 2007, albo za długo stało w supermarkecie, albo źle odmierzylu surowiec do refermentacji, bo piwo wyszło z butelki
    kolor: mętnogruszkowy
    zapach: w pierwszym momencie myślałem, że kwas, ale na szczęście nie. Zapaszki kwaskowo-owocowe są jednak faktem
    Smak: charakterna, maskowana goryczka, owocowość (tak w stronę jabłka), a nawet coś w rodzaju kwiatowości Aksamitny.
    Attached Files
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    #2
    Na dzisiejszą pogodę piwo jak znalazł. Owocowo-ziołowo-drożdżowy aromat, słodko-kwaskowy smak z lekką goryczką i odrobiną ziół. Bardzo dobrze orzeźwia.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Kolor miodowo-cytrynowy. Piana drobna i bardzo mikra, szybko zjechała do obrączki.
      Aromat cytrusowy - mandarynka i banan w pierwszej kolejności, potem słodowość, gładka i jedwabista, nuty pieprzowe a na koniec trochę goździka i lekka kanaliza.
      Smak w pierwszej fazie mocno słodowy i jednocześnie cierpki. Następnie mocno goryczkowy i owocowy. Końcówka pełna i treściwa.

      Za dużo w nim weizena a ciut za mało nut kwaskowatych, przyprawowych i nieco za ciężkie jak na saisona. Mimo to piłem z ogromną przyjemnością.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Opis Leona zgodny z moimi odczuciami, no ja tylko nie wyczułem żadnej kanalizy faktycznie dość sporo nut wezenowych, ale razem z estrami owocowymi, i lekką pieprznością od drożdży tworzy to niezła kompozycję. Goryczka średnia, bardzo przyjemna, krótka acz bardzo wyrazista. Saison to styl o którym wciąż niewiele wiem, ale ten egzemplarz smakował mi wybornie.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6114

          #5
          Piana - sporo na początku potem pełna warstewka.
          Lacing - dość fajny (z krążkowaniem).
          Barwa - mętny pomarańczowy, jasny.
          Gaz - średni.
          Aromat - wybija się bardzo przyjemna morelka.
          Smak - słodkawe morelkowo wraz ze skórką brzoskwini. Potem jest też dopasowana goryczka.

          Można z przyjemnością wciąż wracać w te klimaty
          Attached Files

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎