Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olrus
    Member
    • 11-2004
    • 86

    Poznań, Głogowska 115, Piwa Świata

    Wy tu Panowie Gadu - Gadu, a tutaj się okazuje że w Poznaniu od prawie 3 tygodni działa w sklepie 4 Strony Świata ( róg Hetmańskiej / Głogowskiej , vis a vis przystanku tramwajowego) stoisko piwne. Wybór przeszło 250 rodzajów piw nawet mnie mocno oszołomił. Najbardziej pokaźne są tutaj piwa belgijskie ( myślę że około 100 -ki rodzajów ). Oprócz tego co zapamiętałem sporo piwa z browarów :Olobon, Cerna Hora. Z polskich oprócz oczywistej masówki Czarnków, Nakło i cała gama piw z Fortuny. Do tego jest możliwość kupienia szkła browarnianego. Jak dla mnie na początek w zupełności wystarczy.
  • snorre
    Senior
    • 02-2006
    • 655

    #2
    A to się ucieszyłem Jutro w trakcie "okienka" podjadę i dokonam lustracji Czy pełen wybór z Fortuny oznacza, że jest też Komes?
    Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

    Comment

    • jedrek122
      Member
      • 12-2008
      • 43

      #3
      Czy ktoś zna nr.tel do wlaściciela lub do sklepu pozdrawiam
      jedrek122

      Comment

      • M-kwadrat
        Senior
        • 07-2004
        • 304

        #4
        Chyba muszę sobie tam zrobić po drodze w najbliższym czasie.
        Pozdrawiam, Maciek

        Comment

        • artur2
          Senior
          • 02-2008
          • 535

          #5
          Się podjedzie, się zobaczy, się kupi.
          Mniej alkoholu, więcej smaku !
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • strappado
            Senior
            • 08-2007
            • 111

            #6
            a jak z cenami? poziom piotra i pawla czy moze troche nizsze??
            http://pokazywarka.pl/t47c2v/

            Comment

            • pedro4d
              Senior
              • 01-2004
              • 102

              #7
              ...no i czy zna ktoś może godziny otwarcia tegoż przybytku?

              Comment

              • albeertos
                Senior
                • 10-2001
                • 2313

                #8
                Dzisiaj mam zamiar się tam wybrać, jak mi się uda to wieczorem skrobnę małą relację.
                (_)>
                Nigdy się nie poddawaj!!!
                Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                Lech jest tam gdzie jego wiara
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • westom_Poznań
                  Member
                  • 02-2006
                  • 54

                  #9
                  Ja właśnie wróciłem stamtąd, była akurat dostawa przyjechały piwa z Nakła. Pani obsługująca powiedziała, ze jeszcze trochę chce zwiększyć asortyment. Jednak najbardziej byłem zadowolony z zakupu Komes Porter Cena 4,80 + 0,35 kaucja

                  Comment

                  • M-kwadrat
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 304

                    #10
                    Byłem wczoraj. 4 litery ze mnie bo nie sprawdziłem jak jest czynne...
                    Fortuny są wszystkie - łącznie z porterem. Z Czarnkowa wszystkie trzy podstawowe (Noteckie niepasteryzowane 1,50zł/0,33l). Cerna Hora Kern (3,20zł/0,5l), Granat (3,60zł/0,5l), Modra Luna (4,10zł/0,5l), Pater i chyba jeszcze jedno. Na pewno też browar Koreb. Pani sprzedająca powiedziała, że na pewno chcą też wprowadzić do sprzedaży piwa z Ciechana.
                    Last edited by M-kwadrat; 26-02-2009, 13:53.
                    Pozdrawiam, Maciek

                    Comment

                    • snorre
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 655

                      #11
                      Byłem też dzisiaj - chyba Pani dzięki forum miała mały najazd Komes jest, jest dużo belgijskich (no, ale 100 to chyba nie...) - ucieszyło mnie, że są duże formaty (0,75l), w tym Gouden Carolus Cuvee van de Keizer - rocznikowane, od razu kupiłem 3 sztuki (2002,2006,2008) i wiele innych w dużych butelkach. Jeśli będzie Ciechan to będzie jeszcze fajniej
                      Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                      Comment

                      • pedro4d
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 102

                        #12
                        Z tym najazdem może być prawda, bo również dziś przejazdem wpadłem do tego sklepu.
                        Ogólne wrażenie to rozczarowanie. Z polskich, czeskich czy ukraińskich piw nie znalazłem ani jednego, którego nie kupiłbym w innym sklepie w Poznaniu (jeśli pojawią się Ciechany to zmienię zdanie ). W belgijskich piwach zbytnio się nie rozeznaję, aczkolwiek odniosłem wrażenie, iż wybór piw zagranicznych w tym sklepie jest dużo skromniejszy niż np. w PiP czy w Almie.
                        Kolejnym minusem tego sklepu jest straszna ciasnota. Wchodząc do sklepu klient odnosi wrażenie, że wchodzi do kwiaciarnio-kiosku z gazetami. Dopiero przy kasie po bokach słabo wyeksponowane (lub lepiej rzec: pochowane) piwa. Z zewnątrz - poza naklejką "piwa z całego świata" o wymiarach ok 30x100 cm, umieszczoną na szybie wśród dziesiątek innych gówien i reklam - trudno rozpoznać, że ten sklep piwnie wyróżnia się spośród innych.
                        Nigdzie nie znalazłem godzin otwarcia sklepu. U obsługi dowiedziałem się, że jest on czynny od 7:30 do 20:30. Nie wiem tylko czy w weekendy również. Można płacić kartą.
                        Podsumowując - na dzień dzisiejszy nie jest to sklep, dla którego warto byłoby mi się fatygować na drugi koniec miasta.

                        Comment

                        • artur2
                          Senior
                          • 02-2008
                          • 535

                          #13
                          Chyba kolega zbyt przesadza.
                          Mnie osobiście cieszy kolejny sklep, nawet mały, gdzie można dostać coś innego niż masówkę. Oby takich sklepów było więcej. Jak będą Ciechany to już będzie naprawdę fajnie.
                          A tak na marginesie - gdzie w Poznaniu można dostać Komesa ? Pytałem się ostatnio u Łysego na Świerczewie i właścicielka powiedziała mi, że z Komesem jest teraz problem.
                          Mniej alkoholu, więcej smaku !
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • strappado
                            Senior
                            • 08-2007
                            • 111

                            #14
                            wlasciciel ma w planach dostawienie odpowiednich ragalow na butelki w miare powiekszania sie asortymentu. oprocz wspomnianych Ciechana i Nakła potwierdzil tez ze ma zamiar wprowadzic do sprzedazy piwa z Witnicy. Warto tam zagladac regularnie bo sklep jest na razie w fazie formowania sie i ilosc dostepnych piw bedzie sie z czasem zwiekszac.
                            http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                            Comment

                            • unkel
                              Senior
                              • 08-2008
                              • 244

                              #15
                              Koledzy mogliby podrzucić pomysł żeby sprowadzić Janów. Wtedy na pewno bym się bujnął te 220km

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎