Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gitara.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • angasc
    Senior
    • 04-2006
    • 977

    Gitara.

    Mam do Was prośbę i pytanie.
    Moja córcia zapałała chęcią nauczenia się gry na gitarze. Jako że ja mam drweniane ucho, to nie mam w tym temacie żadnego pojęcia. Czy ktoś obeznany z tematem mógłby polecić jakiś model gitary akustycznej, która mogłaby służyć przez kilka lat, była w miarę przyzwoicie wykonana, miała ładne brzmienie i nie kosztowała majątku? Myślę o pieniądzach w granicach 400- 800 zł, max 1000 zł.
    Sprawa jest dość pilna, bo córcia ma urodziny w końcu marca. Miałbym prezent z głowy
    Last edited by angasc; 08-03-2009, 19:43.
  • soltys1313
    Member
    • 01-2008
    • 73

    #2
    Jako obeznany w temacie powiem tak. Nie kupuj córce gitary za 1000 zł do nauki. Bo jeśli się jej znudzi po 6 miesiącach, to stracisz kawałek kasy. Różnice między gitarą za 200zł a 1000zł rozpozna powiedzmy po 2 latach nauki gry klasycznej. Nie mam na myśli walenia akordów (bez obrazy dla innych), ale grania z nut utworów klasycznych, flamenco itd. Jeśli rzeczywiście zapała miłością do gitary, to za 2 lata, za rok kupisz jej taką. A starą gitarę, tą za 300zł będzie mogła zabierać na ogniska, żeby bajerować chłopaków, a nowej nie zniszczy. Za 300, trochę ponad 300zł można kupić już Yamahe. Byle byś jej nie kupował w TESCO, ani innej Biedronce. Nie jest ona ceniona z gitar klasycznych, ale do nauki w zupełności wystarcza. Najważniejsze gitara ma być klasyczna, struny nylonowe. Na strunach nie oszczędzaj, za 60 PLN Savarez'y polecam. Tyle w temacie. Jakbyś jeszcze potrzebował jakieś info służę pomocą. Pozdrawiam
    Last edited by soltys1313; 09-03-2009, 00:18.

    Comment

    • dkrasnodebski
      cymbał
      • 05-2003
      • 2316

      #3
      Zgadzam się z Sołtysem, że nie warto wydawać masy pieniędzy na początek. Nie warto też kupować rzeczy najtańszych bo te potrafią często ino zniechęcić do grania swoim brzmieniem czy niewygodą. Poza tym na rzeczy tanie stać ino bogatych.
      Ja ze swej strony gorąco polecam gitary firmy Admira. Sam używam modelu Paloma i uważam, że jest to intrument, który daje radę zarówno jako gitara do nauki jak i instrument koncertowy oferujący wygodę i przyzwoite brzmienie. Koszt takowej to ok. 650pln.
      Muzyk ze mnie żaden, do tego nacodzień gram na basie.
      Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

      www.radoslawstolar.pl

      Comment

      • angasc
        Senior
        • 04-2006
        • 977

        #4
        Dzięki Wam.
        Te 1000 zł to taki maksymalny max, myśłałem raczej o cenie bliższej 500 zł
        Na forach ludzie polecają T. Burton Greengo lub któryś z modeli Takamine.
        Możecie coś o nich powiedzieć?
        Last edited by angasc; 09-03-2009, 11:01.

        Comment

        • huanghua
          Senior
          • 10-2005
          • 1910

          #5
          Tutaj to Maidenowiec jest specem od gitar. Zapytaj go.
          W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #6
            Darek też w końcu

            Ja bym jednak trzymał się koncepcji gitary akustycznej. Z bardzo prostego powodu. Jeżeli mówimy tutaj o nastoletniej dziewczynie, bez dłoni młynarza, będzie to dla niej znacznie wygodniejszy instrument. Gitary klasyczne, a szczególnie te tańsze, mają tendencję do posiadania deski od boazerii zamiast porządnego gryfu. Gitara akustyczna z węższym gryfem, myślę, że sprawi jej więcej radości. I nie musi to być elektroakustyk, co już odejmuje parę stówek na starcie.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • Infam
              Senior
              • 05-2005
              • 715

              #7
              A właśnie Angasc, ile lat ma córka?
              Patryk (syn) 9l zaczął się uczyć grać na gitarze. Kupiłem klasyczną ale rozmiar 3/4. Myślę, że to na razie dla niego najlepsze wyjście.
              "Dużo to nie znaczy Dobrze
              Dobrze znaczy dużo"

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #8
                3/4 są genialne Widziałem kiedyś Stratocastera 3/4, kupiłbym to chociażby do powieszenia na ścianie. Ale właśnie, córa ma lat kilka czy kilkanaście?
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • soltys1313
                  Member
                  • 01-2008
                  • 73

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi

                  Ja bym jednak trzymał się koncepcji gitary akustycznej. Z bardzo prostego powodu. Jeżeli mówimy tutaj o nastoletniej dziewczynie, bez dłoni młynarza, będzie to dla niej znacznie wygodniejszy instrument...
                  Tylko nie zapominaj o fakcie, że gitary akustyczne mają metalowe struny, i tak jak napisałeś, jeśli ktoś nie ma dłoni młynarza, to może boleć, zwłaszcza na początku, kiedy jeszcze opuszki nie są zrogowaciałe angasc, zrobisz jak uważasz. Ja polecam mimo wszystko klasyka, przynajmniej na początek.
                  Last edited by soltys1313; 09-03-2009, 14:14.

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    #10
                    Założy się szlify, jak zresztą powinno się do akustyka, i nie będą tak palców żreć
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • huanghua
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 1910

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                      Darek też w końcu
                      (...)
                      ... ale on taki zawsze skromny, zahukany bidulek...
                      W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                      Comment

                      • angasc
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 977

                        #12
                        Córka ma lat 14
                        Od początku chciała gitarę akustyczną, w pełnym rozmiarze. Podejrzewam, znając swoje dziecię, że zanim nam wyjęzyczyła swoje pragnienie, to przekopała się przez wszystkie możliwe fora, popytała znajomych i nieznajomych. Ja tylko dorzucam kilka pytań, coby mieć wrażenie że cokolwiek wiem i mam na coś wpływ
                        Generalnie gitara została kupiona. T.Burton Greengoo, za 380,00 zł . Byliśmy w sklepie, obejrzeliśmy kilka różnych modeli i egzemplarzy. Ta wydała się małej najwygodniejsza i miała zdecydowanie najlepsze brzmienie w tym przedziale cenowym.
                        Pozostaje kolejna kwestia: moglibyście polecić któryś z podręcznikow gry na tym pięknym instrumencie? Tak np. z własnego doświadczenia?

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          Szczerze to najlepiej byłoby zainwestować w jakiegoś kumatego nauczyciela. Ewentualnie mogę polecić książkę Krzyśka Błasia "Żadnych tajemnic - szkoła gry na gitarze", wydawnictwa ABsonic. Krzyśka znam już parę lat przez forum gitarowe na którym robię za moda-nazistę i gość generalnie jest kumaty i sensowny. Maciek, vel Rzooff, ma bardzo fajne kursy gitarowe przez net w którym trzeba wykazać się też własną pracą.

                          http://www.rzooff.republika.pl/ tutaj kursy

                          Ale jaja, właśnie zobaczyłem, że dokładnie tą gitarę sprzedają z tym podręcznikiem


                          Mam nadzieję, że trochę pomogłem
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #14
                            Jeśli chce się nauczyć grać, to nauczyciel, szkoła muzyczna, jakiś ośrodek kultury. Sama się nie nauczy, chyba, że jest geniuszem muzycznym. Nie chodzi tylko o brzdąkanie, ale również teorię muzyki, technikę gry. Tego się nie da wyczytać w "szkole gry na gitarze".

                            Comment

                            • Maidenowiec
                              Senior
                              • 07-2004
                              • 2287

                              #15
                              W pewnym sensie jest to prawda, zresztą o czym napisałem w pierwszym zdaniu mojego poprzedniego wpisu. Ale nie można też nie zauważyć, że wielu dobrych muzyków było i jest samoukami. Kwestia zacięcia.
                              Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                              Thou shallt not spilleth thy beer!

                              Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎