Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Wilenska 23, Sens Nonsensu [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krasnolud
    Junior
    • 03-2009
    • 22

    Wilenska 23, Sens Nonsensu [zamknięte]

    Ostatnio przypadkiem przechodziłem koło tej knajpy w ciągu dnia i spodobało mi się wnętrze. Wpadłem tam w ostatnią sobotę i wyszedłem zachwycony. Knajpa klimatem przypomina kazimierzowskie puby. Piękne ozdobne tapety, stare efektowne lampy, stare stoliki, gadżety z Koła, przytulnie i miło. Mnóstwo ludzi no i najważniejsze...dobre piwka. Niestety brak piwa z nalewaka, ale w ofercie Obołoń biłe, pszeniczne, magnat i chyba aksamitne. Do tego Ciechan miodowy, wyborny i porter oraz Żywe i Koźlak. Wszystkie z butli i po 8 zł (przynajmniej miodowe, biłe i magnat bo takie piłem, więc przypuszczam, że ta cena tyczy się wszystkich piw). Polecam przeprawę przez Wisłę, bo dla tej knajpy warto. Mogliby poprawić muzykę, bo czasami była w klimacie a czasami przypadkowa, ale ogólne wrażenie bardzo, bardzo pozytywne. Zamówiliśmy również talerz chleba ze smalcem i z ogórkami za 10zł - smalec chyba domowy bo naprawdę bogaty w skwarki, pyszna przekąska do piwa. Polecam
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    To ciekawa kwestia, że na Pradze nowo powstałe knajpy mają w ofercie właściwie tylko piwa regionalne i specjalne. Cena byłaby do wytrzymania, gdyby któreś z oferowanych piw było z beczki. W przeciwnym razie 8 pln za butlę to żadna atrakcja, choć trzeba przyznać że jest to kompensowane klimatycznym wystrojem.
    Last edited by docent; 19-08-2009, 21:27.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      #3
      Klimat rzeczywiście świetny, Ciechan Wyborny po 7 (5 za okazaniem legitki studenckiej w tygodniu do 19, w weekend do 17), Ciechan Porter po 9. Jedno z najfajniejszych miejsc obecnie.

      Comment

      • bono_boniecki
        Senior
        • 10-2007
        • 177

        #4
        Zgadzam się, klimatyczne miejsce. Ogólnie polecam, choć Ciechan Wyborny od dłuższego zasu nie bardzo mi smakuje.

        Comment

        • Komar_Pafnucy
          Senior
          • 08-2005
          • 1114

          #5
          Byłem wczoraj i patrząc na wpisy w tym wątku, od prawie dwóch lat w lokalu właściwie nic się nie zmieniło. To budujące, biorąc pod uwagę ogólną tendencję do zmieniania się knajp na gorsze.
          Dalej do wyboru Obolonie, Ciechany, Żywe i Koźlak. Do tego jeszcze Miodne z Kormorana. Ceny od 7 do 9 zł za butelkę.

          Multitap Crawl
          Multitap Crawl na Facebook

          "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
          Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎