Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Poznań, Sokoła 7, Piwomania [zamknięte]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • k_k_s
    Senior
    • 02-2005
    • 193

    Poznań, Sokoła 7, Piwomania [zamknięte]

    Właśnie dostałem info o zlokalizowanym tam sklepie, w którym znaleziono całe Gościszewo, cośtam z Koreba i Kormorana a poza tym Trutnov. Niestety info od laika, więc jakby ktoś się przeszedł i opisał co sklep ma na stanie to pewnie wiele osób byłoby wdzięcznych.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    byłem tam dzisiaj lecz niedziela , póżne popołudnie więc pocałowałwm klamkę a raczej kratę ( nie było kartki z godzinami otwarcia )
    Sklep znajduje się przy ulicy Sokoła 7 , jest to sklep monopolowy
    Przez szybę widziałem baaaardzo duży wybór piw czeskich Bernardy , Svijany piwa z Trutnowa i inne oraz wiele piw polskich z małych browarów , a i ceny były przystępne
    Myślę że miejsce godne uwagi
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Antoniusz
      Junior
      • 04-2009
      • 2

      #3
      sokoła

      Koledzy byłem w piątek wieczorem bo dopiero ok 17:00 otworzyli widziałem witnice ciechany żywe, naturalne, primatory, krakonos, kozel, staropramen, chodovar, kelt, i jeszcze wiele innych.
      Dopiero na sokoła dowiedziałem się o stronie browar.biz wiec w ramach wdzięczności dla właściciela który stoi w tym sklepie będę zaglądał i pisał co nowego.

      Piwnie pozdrawiam

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Audi miał sklep gdzieś w tej okolicy , czy to ten ?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • albeertos
          Senior
          • 10-2001
          • 2313

          #5
          Audi miał sklep przy ul. Bonin. Ale Sokoła to też ten fyrtel.
          (_)>
          Nigdy się nie poddawaj!!!
          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
          Lech jest tam gdzie jego wiara
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • strappado
            Senior
            • 08-2007
            • 111

            #6
            pelna nazwa tego miejsca to: Sklep Monopolowy Źródełko, przynajmniej tak mowi szyld. dzis ok godziny 12 caly czas zamkniety. oprocz wymienionych przez szybe udalo mi sie dostrzec inne piwa: Brackie, Black Boss porter, Lubuskie, Superpiwosz, Naleczowskie, Gulden z Jagielly. ceny bardzo przystepne, tylko kiedy trafie na otwarty sklep
            http://pokazywarka.pl/t47c2v/

            Comment

            • pedro4d
              Senior
              • 01-2004
              • 102

              #7
              Na wstępie zaznaczę, iż nie mamy tu do czynienia ze sklepem "monopolowym" w formie jaka się większości z nas kojarzy. Na chwilę obecną jest to sklep WYŁĄCZNIE z piwem
              A Asortyment rzeczywiście wygląda bardzo zachęcająco. Na chwilę obecną z ciekawszych piw krajowych: Rycerz z Gościszewa, Warmiak i Mazur(y) z Kormorana, Mazowieckie (niepasteryzowane) z Konstancina, sporo piw z Jagiełły (Magnus, Nałęczowskie - jasne i ciemne, Gulden), Lubuskie i Bossy z Witnicy, Brackie, Zwierzyniec (butelka 0,5 l). Dziś po południu mają dojechać: Zdrojowe (niepasteryzowane) i Dawne z Konstancina, Naturalne (filtrowane i nie) z Gościszewa i pewnie coś jeszcze Z zagramanicznych: Primatory, Polička, Černa Hora (w tym w jakichś zestawach ze szkłem), więcej nie ogarnąłem. M-kwadrat ma ponoć fotki półek, niech zapodaje.
              Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12-20, w soboty "nominalnie" 12-16 (a zazwyczaj dłużej), w niedziele nieczynne. Ceny - na pierwszy rzut oka - nieco niższe, niż na Głogowskiej.

              Comment

              • M-kwadrat
                Senior
                • 07-2004
                • 304

                #8
                Zgadza się - mam zdjęcia - załączam jedno poglądowe (zmniejszone) a wszystkie wrzuciłem na picassę: http://picasaweb.google.pl/maciej.ma...SklepPiwomania - tam są w pełnej rozdzielczości (powinno się udać rozszyfrować marki i ceny). W różnych miejscach spotykałem się z uwagami co do sposobu załączania zdjęć - mam nadzieję, że to jedno nie łapie się do kategorii wielkich wykroczeń ale jak by powinno być inaczej wrzucone to poproszę o info - zmienię.

                Uwaga formalna: sklep NIE nazywa się "Źródełko" - w trakcie rozmowy sprzedający (jeden z właścicieli) pokazywał mi odkręcony już stary szyld po poprzednim sklepie o tej znazwie. Jeżeli nic nie pokręciłem (po wizycie byłem jeszcze u Honzika sprawdzać wersje lane ;-) a na paragonie jest nazwa podmiotu prowadzącego) to sklep będzie się nazywał Piwomania. Adres jak już tu było przytoczone - Sokoła 7 - może trafić do tytułu wątku. Nowe oznakowanie lada moment trafi na sklep. Na drzwiach sa już godziny otwarcia - tak jak podał pedro4d.

                Zdrojowe Niepasteryzowane i Dawne się pojawiły, Naturalne tak samo przy czym chyba wziąłem ostatnią butelkę niefiltrowanego.

                Sklep prowadzony jest przez firmę dystrybuującą w Polsce Cerną Horę więc zaopatrzenie w ich produkty powinno odbywać się na bieżąco.

                W tym tygodniu właściwie codziennie ma się poszerzać asortyment - pewne jest pojawienie się piw ukraińskich i litewskich a z polskich na pewno Fortuny. Przewidziane jest też miejsce na lodówki co przy nadchodzącym lecie jest miłą wiadomością.

                Prowadzący nie chciałby się tu wypowiadać czy chwalić - woli poczytać opinie forumowiczów - ale listę asortymentową mógłby podesłać.

                Sklep na razie w fazie rozruchu (otwarto w piątek) - wizualnie ma się jeszcze zmienić, na pewno bardziej się wyeksponować, asortyment jak pisałem ma się powiększać, obsługa sympatyczna i kompetentna a dla mnie chyba ciut bardziej po drodze niż "konkurencja" na Głogowskiej. Szczerze życzę sukcesów sklepowi (nie żeby bezinteresownie - wszak gdzieś chciałbym dobre piwo kupować ;-) ) - mam nadzieję, że pół miliona z hakiem Poznaniaków, kilkadziesiąt tysięcy studentów plus mieszkańcy okolic są w stanie zapewnić byt takim sklepom.
                Attached Files
                Pozdrawiam, Maciek

                Comment

                • artur2
                  Senior
                  • 02-2008
                  • 535

                  #9
                  Bracke, Gulden, Zwierzyniec w Poznaniu ?
                  Toż to szok !

                  Mała prośba - jeśli Gulden, to może też i Origo dało by się sprowadzić ?
                  Mniej alkoholu, więcej smaku !
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • k_k_s
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 193

                    #10
                    Nareszcie zajrzałem.
                    Wybór w porównaniu z Głogowską póki co taki sobie (poza czeskimi, których jest od cholery ale mnie średnio interesują). Zdecydowanie na plus to, czego nie ma gdzie indziej w Poznaniu czyli Jagiełło Mocny, Nałęczowskie (x2), Magnus z Chełma, Rycerz i Naturalne z Gościszewa, Brackie i Żywiec Porter z Cieszyna, Regina Mocna, Gold, Irish Beer, Mazur i Warmiak z Kormorana, Zwierzyniec.
                    W poniedziałek ma być jeszcze lepiej. Ma też dojechać Opat i cośtam jeszcze z Czech - w sumie ma się wystawiać chyba 12 browarów.
                    Szkło będą mieli na pewno z Cernej Hory, innego póki co nie planują.

                    Comment

                    • pedro4d
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 102

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika artur2 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Mała prośba - jeśli Gulden, to może też i Origo dało by się sprowadzić ?
                      Origo jest dostępne w Carrefourze w Galerii Pestka.

                      Comment

                      • lukex
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 262

                        #12
                        Musze przyznać, że wreszcie doczekaliśmy się porządnego sklepu z piwem i tylko z piwem......Cud nad Wartą, można by rzec. Bardzo ładnie urządzony, ogromny wybór i co najważniejsze konkurencyjne ceny. Fajnie jakby jeszcze z czasem pojawił się Martiner i piwa z Raciborza.

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          #13
                          Rzeczywiście chyba cuda ostatnio nad Wartą się zdarzają - chyba moje modlitwu zostały wysłuchane po długim okresie posuchy w Poznaniu w krótkim czasie powstają dwa ciekawe sklepy. W tym jeszcze nie byłem ( i chyba długo nie będę) - Winogrady (i inne takie) są z dala od moich szlaków podróżnych
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • k_k_s
                            Senior
                            • 02-2005
                            • 193

                            #14
                            Właśnie przez lenistwo niektórych takie sklepy nie mogą się rozwijać.

                            Comment

                            • wania
                              Junior
                              • 10-2002
                              • 22

                              #15
                              no to dzis odwiedze to miejscoweczke tylko kurde stanowczo za blisko do niej mam a co za tym idzie odplyw gotowki moze sie powiekszyc

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎