Ogłoszenie

Collapse

Orgniazujesz ODPŁATNĄ ciekawą piwną imprezę? Sprawdź zasady zamieszczania informacji komercyjnych.

Cieszy nas każda ciekawa inicjatywa piwna w kraju. W BrowarBizie doceniamy takie działania w szczególności.

Nasz serwis funkcjonuje nieodpłatnie dla Użytkowników wykorzystujących go do celów niekomercyjnych. Zamieszczanie wszelkich informacji w celach komercyjnych* - jest dozwolone wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu tych spraw z właścicielem strony.

Zastrzegliśmy sobie to w regulaminie:

który wymaga akceptacji podczas rejestracji w serwisie.

* informacja komercyjna = informacja pozostająca w związku z prowadzoną działalnością lub zamieszczana na prośbę osób prowadzących tę działalność (nie jest to definicja sztywna)

Dla organizatorów ciekawych imprez piwnych dostępnych dla gości odpłatnie oferujemy dwa warianty współpracy:
  • Patronat medialny BrowarBizu - nieodpłatna, wzajemna forma promocji Imprezy w BrowarBizie (bannery, mailing, dedykowany wątek, itp.) i BrowarBizu na Imprezie (na materiałach promocyjnych Imprezy i na miejscu).
  • Współpraca reklamowa na zasadach komercyjnych.
    Np. dla kiełkujących projektów możliwość prowadzenia dedykowanego wątku to koszt 70 zł brutto rocznie, czyli wystarczy stać się tzw. PremiumUżytkownikiem BrowarBizu. Inne formy reklamy - w Kurierze Piwnym (biuletyn emailowy), bannery w BrowarBizie itp. są także dostępne.


Prezentacja komercyjnej oferty i wypowiadania się w imieniu tego rodzaju przedsięwzięcia na naszym Forum wymaga nawiązania oficjalnej współpracy w którymś z ww. wariantów.

BrowarBiz szerzy wiedzę piwną i dociera do tysięcy osób zainteresowanych tematem piwnym w sposób szczególny. Ponosimy duże koszty jego funkcjonowania i liczymy w tym wypadku na zrozumienie i wzajemność.

W razie pytań prosimy pisać na imprezy@browar.biz lub dzwonić pod nr
77 542 12 12 (wewn. #2 BrowarBiz) w godzinach 9:00-16:00.

Dziękujemy za uwagę.
Art & Maggyk
See more
See less

2009.09.19-10.04: Oktoberfest, Monachium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • macas
    Senior
    • 02-2008
    • 680

    2009.09.19-10.04: Oktoberfest, Monachium

    W tym roku wybieram się wraz ze znajomymi do Monachium obchodzić 40-tkę, oczywiście na największej PIWNEJ IMPREZIE.
    Czy ma może ktoś doświadczenie jak się tam nie "zgubić" i gdzie za jakąś normalną cenę przenocować ???

    będę wdzięczny za sugestie
    Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
    Beniamin Franklin
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Kilka lat temu miałem przyjemność dwa razy uczestniczyć w Oktoberfest.
    Zgubienie się nie jest łatwe, wszystko odbywa się na tzw. Łąkach Teresy (Theresienwiese), a całe miasto, ku załamaniu mieszkańców, przestawia się na obsługę piwnych turystów. Wszędzie są wskazówki, drogowskazy, itp.
    Na samym terenie Oktoberfest, coż, każdy browar monachijski ma swój hiper-namiot, ale tak naprawdę, różnią się one kolorami. Piwo podobne, muzyka podobna, wszystkie twarze (zwłaszcza po kilku litrowych "Massach") takie same... .
    Ponieważ jednak miasto "się przestawia", znalezienie noclegu z ceną "nieksiężycową" nie jest proste. Sugeruję poszukanie czegoś w okolicy, z możliwością dojazdu S-Bahnem a potem metrem.
    Namioty piwne i tak zamykają o 23.00, jest szansa załapać się na ostatnie kolejki (kolejki - w sensie pociągów, a nie przy barze ). Taka podróż S-Bahnem w towarzystwie, hm, piwoszy, może być dodatkową atrakcją...
    Lokalni miło patrzą na turystów lekko nawiązujących strojem do klimatu (np. biało-błękitne dodatki), ale niekoniecznie podobają im się obcokrajowcy w skórzanych majtach z klapą . Taki hardkor jest zarezerwowany dla prawdziwych Bawarczyków.

    Comment

    • Raciborz
      Senior
      • 06-2004
      • 594

      #3
      Ja tez planuje wypad z ekipą.A nocować raczej planujemy w Czechach,w Monachium raczej niema szans na normalne ceny w tym okresie
      Pozdrawiam

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9732

        #4
        Z terenu O'festu wychodzi się "prawie" (kwestia azymutu po nocy, po piwie...) prosto na stację metra Theresienwiese. Jeden przystanek do dworca PKP (czyli Deutsche Bahn).
        Nocowanie więc poza Monachium ma głęboki sens (ekonomiczny, choć Bawaria generalnie tania nie jest), sugerowałbym czesanie wyszukiwarek pod kątem np. "Pensions Bayern", itp.

        Comment

        • abernacka
          Senior
          • 12-2003
          • 10837

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
          (...)
          Nocowanie więc poza Monachium ma głęboki sens (ekonomiczny, choć Bawaria generalnie tania nie jest), sugerowałbym czesanie wyszukiwarek pod kątem np. "Pensions Bayern", itp.
          Dlaczego chłopaka chcesz naciągnąć?! Będąc w Niemczech nie szuka sie tanich pokoi w pensjonatach, ale "Ferienwohnungen" w tak zwanych wolnych pokojach. Ceny w tym momencie mogą być o 50% tańsze. Po drugie Bawaria jak i całe Niemcy nie są drogie (kolejny stereotyp!) tylko przed wyjazdem trzeba poszukać noclegu.
          Last edited by abernacka; 23-04-2009, 14:13.
          Piwna turystyka według abernackiego

          Comment

          • macas
            Senior
            • 02-2008
            • 680

            #6
            Zaczynam szukać , dzięki za cenne uwagi i proszę o jeszcze, jak się komuś cosik istotnego przypomni !!!
            Piwo jest dowodem, że Bóg nas kocha i pragnie naszego szczęścia.
            Beniamin Franklin

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Dlaczego chłopaka chcesz naciągnąć?!
              Ja chłopaków nie naciągam, se wypraszam .
              Co do Ferienwohnungen, tu jak wyżej - co kto lubi .
              Faktem jest, że mogą być tańsze od Pensions. Wcześniejsza rezerwacja z pewnością nie zaszkodzi, gdy chodzi o cenę. Choć opcja dojazdów z Czech jest także piwnie nęcąca...
              Generalnie Monachium nie należy do tanich niemieckich miast, a w czasie O'fest różnice cen noclegów przypominają dawny Poznań w okresie MTP.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Po drugie Bawaria jak i całe Niemcy nie są drogie (kolejny stereotyp!) tylko przed wyjazdem trzeba poszukać noclegu.

                No, ja znalazłem w Bayeruth nocleg za 25 ojro ze śniadaniem.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23792

                  #9
                  Ustalono, że kufel piwa (Mass) będzie kosztować do 8,70 Jewro. Czyli 5% drożej niż rok wstecz
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • marcel49
                    Junior
                    • 08-2007
                    • 5

                    #10
                    Wydaje mi się, że najtańsza opcja to pole namiotowe + własny namiot. 2 lata temu byliśmy ze znajomymi na polu Thalkirchen, 4 stacje metra od Łąk Teresy. ceny dokładnie nie pamiętam ale drogo nie było.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9732

                      #11
                      Camping jest przyzwoity, dojazd też bez kłopotu, tyle, że w czasie trwania O'Festu może być (zwłaszcza w nocy) dość rześko...

                      Comment

                      • Pierun
                        Member
                        • 05-2005
                        • 65

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika macas Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zaczynam szukać , dzięki za cenne uwagi i proszę o jeszcze, jak się komuś cosik istotnego przypomni !!!
                        Ja może coś ze swoich doświadczeń. Otóż miałem okazje w 2008 roku być na tej imprezie.

                        Owego dnia było deszczowo i chłodno. Na sam Plac Teresy dotarłem w okolicach godziny 12:00. Na miejscu ścisk i tłok ludzi, zarówno na głównej arterii jak i pobocznych uliczkach. Do wszystkich hipernamiotów ciągnęły się kolejki które chyba nie miały końca. Ochrona pilnowała wejść jak do twierdzy wpuszczając osoby z specjalnymi przepustkami i biletami nabytymi długo przed imprezą (które są nabywane w sposób nie do końca dla mnie zrozumiały). W dniu mojej bytności oczywiście biletów nie można kupić, więc do środka nie dostałem się w ogóle i nie poczułem klimatu wewnątrz ogromnej hali. Ale za to udało mi się na osłodę udać do Augustiner Bräu’s restaurants gdzie w bardzo miłej atmosferze wychyliłem kilka litrów oktoberfestowego piwa (po 2 litrach nie przeszkadzał mi brak bawarskiego rzępolenia). Ogólnie trochę odczuwałem niedosyt, ale następnym razem przestudiuje sposoby nabywania biletów do poszczególnych hal i tylko wtedy gdy będę miał je w garści wybiorę się na Oktoberfest. Tobie również proponuje zorientować się jak to z tymi wejściówkami jest bo inaczej pozostaną Ci ogródki wokół namiotów (jak ja byłem to nie była fajna perspektywa ze względu na pogodę) lub udania się do któregoś z pubów, wymienianego Augustinera albo np. restauracji Hacker-Pschorr Bräu która znajduję się dosłownie rzut beretem od głównego wejścia na Oktoberfest.

                        Comment

                        • abernacka
                          Senior
                          • 12-2003
                          • 10837

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pierun Wyświetlenie odpowiedzi
                          (...) Na miejscu ścisk i tłok ludzi, zarówno na głównej arterii jak i pobocznych uliczkach. Do wszystkich hipernamiotów ciągnęły się kolejki które chyba nie miały końca. (...).
                          Dlatego coraz wiecej miłośników Piwa wybiera małe regionalne festy na prowincji bawarskiej ( w tym samym okresie) a nie dawno nic mającą wspólnego ze świętem piwa Octoberfestem.
                          Piwna turystyka według abernackiego

                          Comment

                          • Pawel82
                            Junior
                            • 02-2009
                            • 1

                            #14
                            oktoberfest

                            Jak mozecie napiszcie cos wiecej o tej imprezie chodzi o pole namiotowe jak to wyglada i takie tam bede wdzieczny.Wybieram sie w tym roku z kolegami samochodem wiec szukamy taniego lokum w okolicach calej imprezy.Wolimy wydac kase na piwo i zabawe niz na placenie krocie w hotelu

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              najtaniej = spać w samochodzie
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎