Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o skanerach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Jadoo
    Senior
    • 10-2008
    • 339

    Przy piwie o skanerach

    Czy mógłby ktoś doradzić jakiś konkretny model skanera lub doradzić coś odnośnie wyboru i obsługi? Z góry dzięki
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Nie ten dział, poproś ARTa przesunięcie i błagaj o litość
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • noodles
      Senior
      • 09-2005
      • 700

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jadoo Wyświetlenie odpowiedzi
      Czy mógłby ktoś doradzić jakiś konkretny model skanera lub doradzić coś odnośnie wyboru i obsługi? Z góry dzięki
      A na forach komputerowych pytasz o porady jakie piwo kupić ?
      Moja kolekcja podstawek

      Comment

      • JAckson
        Senior
        • 05-2004
        • 6122

        #4
        Moja żonka używa Intek AR-109 i na razie sobie chwali. Jedynie dobrze jest dokupić/dorobić zewnętrzną antenę, by efekt był lepszy
        Last edited by JAckson; 23-04-2009, 19:51.
        MM961
        4:-)

        Comment

        • Mafar
          Senior
          • 04-2003
          • 1262

          #5
          Dlaczego nie chcecie doradzić koledze? Przecież jest małolatem i nie wszystko wie.
          Polakom gratulujemy Brackiego

          Gdy rozum śpi budzą się demony

          Comment

          • Paco
            Senior
            • 12-2007
            • 265

            #6
            Ja np. mam skaner z drukarką firmy hp model Deskjet coś tam coś, nie jest zły tylko jeżeli chodzi o drukowanie zużywa dużo tuszu i tusz jest drogi (jakość skanowania bardzo dobra, czas skanowania jednego dokumentu to ok 30 - 40 sek. nie wiem czy to wolno czy szybko, ale mi to wystarczy). Powinieneś dobrać skaner do swoich potrzeb, dużo zależy od tego co będziesz skanował i w jakich ilościach. Najlepiej zapytać jakiegoś znajomego informatyka lub poszukać w internecie opinii na temat skanerów.
            Grunt to się nie przejmować, piwo pić i obserwować
            zbieram ELBING
            wymiana--> http://picasaweb.google.com/PacoElbl

            Comment

            • Qbric
              Senior
              • 04-2001
              • 427

              #7
              Niewiele napisałeś o tym po co Ci ten skaner i jak go będziesz używał. Podejrzewam, że nie jest Ci potrzebny do zastosowań profesjonalnych bo wtedy pewnie miałbyś dobre rozeznanie w rynku, lecz w celach domowych. Polecam, podobnie jak kolega wcześniej, urządzenia wielofunkcyjne czyli: skaner, drukarka, kopiarka- pseudo ksero w jednym. Zwróć uwagę na dwie rzeczy: żeby ksero działało bez włączania komputera oraz, jeśli pozwalają Ci na to finanse, aby każdy kolor był w oddzielnym kartridżu co zmniejszy koszty użytkowania. Ja posiadam HP, ta firma ma naprawdę duży wybór tego typu urządzeń, Canon, Epson też dobre.

              Pozdr
              Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                No, nie polecajcie koledze dwóch, a nawet trzech w jednym. Jak skaner to skaner, jak drukarka to drukarka. Urządzenia wielofunkcyjne to taki gadget co krawaty wiąże i usuwa ciążę. Częściej jestem zmuszony używać takiego cudaka (HP) i proces skanowania przebiega na nim dwukrotnie dłużej niż na zwykłym skanerze.
                Jeśli chcesz mieć dobry i tani skaner to polecam Canona, już w przedziale 200-300 zł taki kupisz. Mam canona już 3 lata i działa bez zarzutu, taki np Plustek wysiadł już po około 1 roku.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Jadoo
                  Senior
                  • 10-2008
                  • 339

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                  A na forach komputerowych pytasz o porady jakie piwo kupić ?
                  Przy piwie o... piłce kopanej, filmach itd. ...

                  Dzięki za pomoc, zamierzam kupić skaner/urządzenie wielofunkcyjne do skanowania podstawek, ew. innych kolektybiliów.

                  Comment

                  • Qbric
                    Senior
                    • 04-2001
                    • 427

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    No, nie polecajcie koledze dwóch, a nawet trzech w jednym. Jak skaner to skaner, jak drukarka to drukarka.
                    I do tego jeszcze kserokopiarke niech sobie w pokoju postawi... W zastosowaniach domowych (czyli od czasu do czasu) najlepiej spisują się właśnie takie wielofunkcyjne kombajny. Zgadzam się, że może nie dorównują w pewnych kwestiach urządzeniom dedykowanym ale trzeba sie zastanowić co komu trzeba. Nie obchodzi mnie, że na moim kombajnie strona sie skanuje 10s a na innym 3s jeżeli używam go raz na jakiś czas. Ważne jest za to, żeby nie zajmowało całego biurka (bo skaner obok drukarki już przerabiałem) i można było jeszcze gdzieś szklanke z piwem postawić. Bo tak to już jest, że wygodnie jest pójść na pewien kompromis jakościowy ale mieć wszystko w jednym. I tak w telefonie jest nawigacja, w nawigacji a mp3, a mp3 mają wbudowane radia... A na Forum piwnym jest temat o skanerach :-)

                    Pozdrawiam
                    Last edited by Qbric; 24-04-2009, 21:40.
                    Grill bez piwa NIE! - Piwo bez grilla TAK!

                    Comment

                    • genea
                      Senior
                      • 02-2006
                      • 1515

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jadoo Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czy mógłby ktoś doradzić jakiś konkretny model skanera lub doradzić coś odnośnie wyboru i obsługi? Z góry dzięki
                      Z racji wykonywanego zawodu myślę, że mogę Ci trochę podpowiedzieć. Pierwsze pytanie, to jaką kasą dysponujesz. Wiadomo, że jakość ma swoją cenę. Ale do zastosowań amatorskich w zupełności powinien wystarczyć skaner o rozdzielczości optycznej 1200x2400 dpi. A takie skanery można kupić już za ok. 200zł. Natomiast nie polecam wielozadaniowych kombajnów i to z kilku powodów. Po pierwsze jako ksero są nieekonomiczne (szybkie zużycie tuszu). Po drugie jeżeli wysiądzie ci np. skaner i musisz oddać do naprawy, to na ten czas nie możesz korzystać z trzech urządzeń a nie tylko z jednego. No i po trzecie, ale to już moja osobista opinia jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego
                      A co do zajętości miejsca na biurku, to wszystko zależy jakie kto ma biurko

                      Ja osobiście używam Epson Perfection V350 Photo i nie narzekam. Ma kilka bajerów, m. in. możliwość korekty graficznej (kilka różnych opcji np. usuwanie morro czy przywracanie kolorów) czy skanowania negatywów. Nie będę się tu wdawał w opisy techniczne. Wszystko to przecież możesz znaleźć na stronie producenta
                      Owocnego szukania
                      Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
                      Bractwo Piwne

                      Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
                      Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎