Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brackie w Cieszynie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Brackie w Cieszynie

    Czy ktoś może podać aktualną listę pubów lejących z beczki Brackie w jego rodzinnym Cieszynie?

    Na forum można znaleźć bodajże 7 lokalizacji, ale ostatni wpis jest sprzed 2 lat, więc mogło się dużo zmienić.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Przyjedź do Cieszyna i wyjdź na miasto.Na pewno trafisz gdzieś na Brackie.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • lycaster
      Senior
      • 05-2008
      • 130

      #3
      Polecam spacer Menniczą i Głęboką, obie odchodzą od Rynku. Coś się z pewnością znajdzie. A przypuszczam, że wybierzesz się na czeską stronę - przy ulicy wejściowej Hlavni wisi neon Brackiego więc pewnie poza czeskimi piwami leją też Brackie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
        Polecam spacer Menniczą i Głęboką, obie odchodzą od Rynku.
        OK , dzięki

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
        Coś się z pewnością znajdzie. A przypuszczam, że wybierzesz się na czeską stronę - przy ulicy wejściowej Hlavni wisi neon Brackiego więc pewnie poza czeskimi piwami leją też Brackie
        Wiem o jednym barze "Alibi" - idąc od granicy to po lewej czy prawej? To ciekawe doświadczenie wypić polskie piwo za granicą z beczki, więc raczej skorzystam. Chociaż bardziej nastawiam się na Lobkowicza, Bernarda i Rebela. Nie mówiąc już o dalszych rejonach Czech...
        Last edited by Pendragon; 04-05-2009, 22:31.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • lycaster
          Senior
          • 05-2008
          • 130

          #5
          Alibi czyli dawny Tef? Jesli chodzi o tą knajpę tuż za wejściem z Hlavni w kierunku rynku to dawno temu była moją ulubioną ale niestety chyba trochę się popsuła - zmieniła się bardziej w jadłodajnię. Z tego co pamiętam zawsze lali tam Budweisera. A ten neon Brackiego wisi wcześniej po prawej stronie idąc w kierunku dworca, zaraz za jakimiś wietnamskimi budami z ciuchami. A co do tego na co sie nastawiasz z kija - nie wiem czy uda ci sie dostac - w czeskim Cieszynie krolowały zawsze Budweiser, Radegast czasem Staropramen. Jesli chcesz polaczyc piwko z niezlym jedzeniem to przy Hotelu Piast naprzeciw dworca jest niezla restauracja z dobrym jedzeniem i niezlym piwem (przynajmniej z tego co pamietam sprzed lat

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
            Polecam spacer Menniczą i Głęboką, obie odchodzą od Rynku. Coś się z pewnością znajdzie.
            Na Głębokiej nie ma lokali z Brackim, na dzień dzisiejszy jest tylko jeden z Lechem. Na Menniczej znajdziesz lokal na przeciwko teatru , tam jest Brackie, chociaz jest to lokal razcej dla miejscowych weteranów. Brackiego napijesz sie na rynku w ogródkach piwnych, jest ich sporo i w jakiś 3-4 leją Brackie.

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lycaster Wyświetlenie odpowiedzi
              A ten neon Brackiego wisi wcześniej po prawej stronie idąc w kierunku dworca
              Neon, który idzie i jednocześnie wisi? Czego ci marketingowcy nie wymyślą...

              Tak jak pisze Dryx, spokojnie powinieneś znaleźć Brackie na rynku.

              Comment

              • lycaster
                Senior
                • 05-2008
                • 130

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                Neon, który idzie i jednocześnie wisi? Czego ci marketingowcy nie wymyślą...
                Proszę się nie czepiać skrótów myślowych A zaznaczam że złocistego trunku pisząc tego posta nie uświadczałem
                Last edited by ART; 07-05-2009, 22:43. Powód: cyt.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Ech miło powspominać, to już 3 miesiące minęły...
                  Faktem jest, że w Cieszynie co kawałek można się napić Brackiego i nie ma z tym najmniejszego kłopotu. Można sobie wybierać między klimatem knajpy a ceną. Po powrocie z czeskiej strony miałem siły już tylko na 3 kolejki, każde piwko w innym lokalu. Najtaniej było za 2,70 w Kufelku (dawniej Marakesz) na Sejmowej (róg Głębokiej). Najdrożej ... najbliżej browaru - taka trochę mordownia "U Ryśka" na Zamkowej - za 3,30. Ciut taniej (bo za 3,20 zł, w weekendy promocja - 3,00zl) była knajpka przy Browarnej (róg Śrutarskiej), której nazwy nie pamiętam, ale to właśnie chyba "U Zduna"? (lokal dwuczęściowy, w dalszej, niższej części kilka automatów) Warto się też wybrać nad Młynówkę - ze względu na klimat miejsca, co najmniej jeden lokal leje tam Brackie.
                  Last edited by Pendragon; 04-08-2009, 19:19.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Polecam bar "Perełka" na ul. Przykopa (Cieszyńska Wenecja) - klimat jest tam szczególny
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #11
                      Okolica bliska więc zapytam w takim razie czy w Ustroniu leją gdzieś Brackie niepasteryzowane?

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎