Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Czechy, Hradec Kralove, Wonkova 385, Pivonka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Czechy, Hradec Kralove, Wonkova 385, Pivonka

    W samym centrum Hradca Kralove znajduje się moim zdaniem najlepszy sklep z piwem w całej Republice Czeskiej. Być może asortyment piw czeskich odbiega minimalnie od wyboru w Pivovarskym klubie czy Piwnej Galerii w Pradze, ale oczywiście jest bardzo bogaty. Choć z perełek, na które wcześniej się nie natknąłem wymienię niepasteryzowanego Króla Szumawy z browaru w Strakonicach. Natomiast ceny są znacznie niższe niż w w/w miejscach i prawie nie odbiegają od cen ogólnodostępnych. Nie ma sensu wymieniać tu wszystkich gatunków. Wśród nich są niefiltrowane piwa w PETach (Rampuszak, Opat, Car).
    Kolejnym atutem jest ciekawy wybór piw nieczeskich - głównie niemieckich i belgijskich.
    I tu kolejne cenowe zaskoczenie, za piwa tej klasy co bamberska wędzona Schenkerla /wersja marcowa i pszeniczna/ czy historyczny Emmer Bier browaru Riedenburger zapłacić trzeba jedynie nieco ponad 30 kc!!!
    Ponadto można zakupić tam różnego rodzaju szklanki i kufle ceramiczne, kosmetyki na bazie piwa, inne alkohole, zestawy podarunkowe, książki, oraz nawet specjalne piwo dla... czworonożnych przyjaciół.
    Bardzo przyjemny właściciel chętnie opowiada o asortymencie i w ogóle o piwie.
    Otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 9-18.
    Polecam
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    #2
    Jak w tej chwili wygląda oferta sklepu? Jest to co w rozpisce na stronie czy coś więcej?
    Czy da radę dogadać się po polsku/angielsku w razie czego? Prawdopodobnie pojedzie tam moich 2 znajomych, którzy po czesku słowa nie powiedzą (ja sam niewiele lepiej znam ten język)
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
      Jak w tej chwili wygląda oferta sklepu? Jest to co w rozpisce na stronie czy coś więcej?
      Czy da radę dogadać się po polsku/angielsku w razie czego? Prawdopodobnie pojedzie tam moich 2 znajomych, którzy po czesku słowa nie powiedzą (ja sam niewiele lepiej znam ten język)
      Wybór jest zazwyczaj większy jak w rozpisce. Jeśli chodzi o czeskie piwa z minibrowarów to jest rotacja. W tym tygodniu są między innymi takie marki jak Harrach, Vítek Prčice, Únětické pivo. Na stałe praktycznie są niefiltry z Dobruski, Rychnowa, Broumava, Belca /Car/.

      W końcu pojawił się Kacov /Hubertus/ w szklanych butelkach 0,5 l.

      Z ciekawszych browarów zagranicznych są m.in. brytyjskie browary St.Peters i Wychwood, korsykańska Pietra, trochę ciekawych piw z Bawarii, w tym pszenice oraz wędzonki z Schelkerli i Veldensteinera, marcowe i niefiltry z Austrii, trochę piw z USA (m.in. Anchor i Flying Dog), z bardziej egzotycznych ciekawostek są przedstawiciele m.in. Meksyku, Chin, Australii.

      Można się dogadać.

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Bardzo ciekawy sklep z asortymentem w niezłych cenach. Wybór Czechów ogromny, trzeba się dobrze rozejrzeć by wszystko objąć wzrokiem. Półka z importami akurat trafiła mi się trochę przebrana, niektórych piw z postu powyżej nie było (Australia, St. Peters, Anchor) inne występowały tylko w ilości jednej sztuki (Hardcore IPA, Snake IPA). Nie zmienia to jednak wcale faktu, że zakupy były bardzo udane a opuszczenie sklepu - niezwykle trudne. Ceny jak wspomniałem raczej korzystne, marcowa wędzonka od Schenkerli za 33 Kc, czeskie małe browary kupowałem za 16-17 Kc, amerykańce 55 - 87 Kc.

        Comment

        • barbarakalwiernia
          Junior
          • 08-2011
          • 3

          #5
          Witam, czy mógłby ktoś podać bardziej dokładne namiary na ten sklep, czyli adres, nazwę itp. i jeszcze jakby ktoś byłby tak miły i choć z grubsza wytłumaczył jak można do niego trafić byłabym niezmiernie, ale to niezmiernie wdzięczna. Pozdrawiam

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Nie no wybacz - adres masz podany, nazwę sklepu też, więc o co chodzi?
            Uliczka nie jest długa, znajdziesz. Trzeba się kierować na północ od rynku (Velké náměstí).
            A na ich stronie jest nawet mapa z zaznaczeniem sklepu: www.pivonka-hk.cz/index.php?s=adresa_a_mapa
            Last edited by Pendragon; 02-08-2011, 00:18.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Fala
              Senior
              • 07-2004
              • 671

              #7
              Brawo Pendragon, zasłużyłeś na niezmierną wdzięczność Barbary
              Idealnie by było, jak byś ją tam jeszcze zaprowadził i wskazał konkretne drzwi prowadzące do sklepu
              Napis: "ściągnięto 99%" cieszy tylko przez pierwsze pół godziny.
              Admin ma zawsze rację

              PIWOSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁĄCZCIE SIĘ

              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fala Wyświetlenie odpowiedzi
                Brawo Pendragon, zasłużyłeś na niezmierną wdzięczność Barbary
                Idealnie by było, jak byś ją tam jeszcze zaprowadził i wskazał konkretne drzwi prowadzące do sklepu
                Wracając do tematu...

                Właścicielem sklepu jest niezwykle sympatyczny człowiek, który po usłyszenia polskiego języka, starał się prowadzić rozmowę w naszym języku. Niestety nie miałem szans na dłuższą rozmowę, bo towarzysze niecierpliwili się, ale z wymiany kilku zdań wyszło, że ponoć jest piwowar w Hradec Kralove (nie Kubik), który warzy piwo, ale nie ma zgody od celników, i napić się mogą tam tylko zaproszone osoby. W całym zamieszaniu w końcu nazwy nie zapamiętałem, więc jak ktoś będzie na miejscu, to mógłby o to ewentualnie dopytać.
                Co do piw to wybór czeskich spory, chociaż jedyne jakiego nie widziałem w Polsce to półczeskie Chlabske Hradni, które zakupiłem. W lodówce głównie kvasnicove Opaty w petach. Z zagranicznych piw, to akurat trafiłem na moment z dużymi brakami w tym zakresie i wielu piw, o których mówią moi poprzednicy już nie było, ale i tak było w czym wybierać.
                Dodatkwo można kupić specjalne drewniane półki na piwo (metr piwa) oraz piwa w "dużych gąsiorach" (np. Svijany)
                Warto zerknąć na daty goszcząc w tym sklepie, bo znajomy zakupił przeterminowane piwo z Nymburka - co prawada o tydzień, więc może to wypadek przy pracy.

                Sklep jest tak blisko usytuowany rynku, że osoba, która chociaż raz zerknęła na mapę nie powinna mieć żadnych problemów z trafieniem.
                Last edited by danhaj; 02-08-2011, 08:45.
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  #9
                  Jest to dość wąska ulica, ale da radę zaparkować, jest to blisko rynku, gdzie też można zaparkować samochodem. Czyli ścisłe centrum. Wjazd tam może wydawać się nieco utrudniony, ale nie jest źle. Trzeba jechać ul. Ceskoslovenske armady, potem skręcić w prawo w Male namesti i już się jest prawie na miejscu.

                  Ciekawostką jest, że Pivonka tworzy wraz innymi sklepami tworzą projekt "Gurmánská ulička" /uliczka smakoszy/. Tworzy ją grupa sklepów, Pivonka ma piwa i destylaty, obok jest sklep z serami z całej Europy, ponadto jest sklep z kawą i czekoladami /podobno ok 300 rodzajów/ oraz winoteka z krajowymi i zagranicznymi winami. Organizują na zamówienie degustacje oraz wspólne akcje promocyjne, można sobie zamówić elegancki kosz z dobranym asortymentem z tych sklepów.

                  Więcej:

                  Comment

                  • pioterb4
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 4322

                    #10
                    Może to jest Rambusek? Ja kupiłem przeterminowane Hardcore IPA ale w życiu go nie piłem a było tylko jedno więc i tak skorzystałem.

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika danhaj Wyświetlenie odpowiedzi
                      z wymiany kilku zdań wyszło, że ponoć jest piwowar w Hradec Kralove (nie Kubik), który warzy piwo, ale nie ma zgody od celników, i napić się mogą tam tylko zaproszone osoby. W całym zamieszaniu w końcu nazwy nie zapamiętałem, więc jak ktoś będzie na miejscu, to mógłby o to ewentualnie dopytać.
                      Chodzi o "U antéňáka". Mieści się ten "klub" na ulicy Pospíšilovej 342.
                      Last edited by Pendragon; 02-08-2011, 08:59.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • danhaj
                        Senior
                        • 04-2010
                        • 619

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chodzi o "U antéňáka". Mieści się ten "klub" na ulicy Pospíšilovej 342.
                        Dokładnie tak. Darekd już mi to potwierdził.
                        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                        www.czechforum.pl

                        Comment

                        • barbarakalwiernia
                          Junior
                          • 08-2011
                          • 3

                          #13
                          Przepraszam moja wina, przeoczyłam adres sklepu... Dziękuję za pomoc.

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Uwaga, zmiana adresu!

                            Od 20 sierpnia sklep zmienia adres.
                            Będzie się znajdował mniej więcej bliżej dworca w kierunku na centrum.

                            Adres: Wonkova 385

                            Wiążę się to z powiększeniem sklepu, przy okazji łatwiej jest tam zaparkować.
                            Zapowiadany jest zwiększenie asortymentu i ilości szkła. Nowością ma być
                            asortyment dla piwowarów domowych.

                            Póki co wszystkie aktualności są tu:



                            W lodówce zawsze ciekawe propozycje z minibrowarów, w tym te górnofermentacyjne.
                            Ponadto cała gama piw zagranicznych w różnych stylach.

                            Comment

                            • darekd
                              PremiumUżytkownik
                              • 02-2003
                              • 12171

                              #15
                              Specjalnie dla sklepu została uwarzona w browarze w Dobruszce jasna czternastka Zimní královna (6 % alk.), dostępna w 1 l. but. PET.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎