Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szczecin, Dworcowa 19, Małpi Gaj (d. 007 Pub / Biblioteka Piwna)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • HubertJ
    Senior
    • 05-2007
    • 188

    Szczecin, Dworcowa 19, Małpi Gaj (d. 007 Pub / Biblioteka Piwna)

    Miejsce, w którym aż wstyd przyznać, byłem wczoraj po raz pierwszy. Z kilku powodów- zawsze było nie po drodze, opinia jaką słyszałem o tym pubie też średnio korzystna (opinia mówiąca, iż jest to raczej miejsce dla starszych panów, co lubią popijać bosmana z butelki), a i na browar.biz ani wzmianki o tym miejscu... A szkoda.

    Za barem 6 kijów, na pytanie ile z tego jest czynnych- dowiedziałem się, że jeden... Ale jaki. Beczkowe Żywe z Ambera! Rewelacyjny smak- i to w firmowym szkle.
    Reszta oferty też, jak na Szczecin, niezła. Z butelki można wypić Świeże, Noteckie, Krajana Miodowego, Złote Lwy lub jedno z licznych piw niemieckich (w tym 6 czy 7 piw pszenicznych).

    Można też przekąsić bardzo smaczną pizzę, na której jest prawdziwa wędzona szynka (a nie jak to ostatnio coraz częściej jest praktykowane- mortadela czy inne dziadostwo).

    Ogólnie bardzo miłe zaskoczenie.

    Polecam

    czynne: pon-czw: 17-1, pt-sob: 17-3

    facebook
    Last edited by Pendragon; 10-06-2013, 10:55.
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
    Miejsce, w którym aż wstyd przyznać, byłem wczoraj po raz pierwszy. Z kilku powodów- zawsze było nie po drodze, opinia jaką słyszałem o tym pubie też średnio korzystna (opinia mówiąca, iż jest to raczej miejsce dla starszych panów, co lubią popijać bosmana z butelki), a i na browar.biz ani wzmianki o tym miejscu... A szkoda.

    Za barem 6 kijów, na pytanie ile z tego jest czynnych- dowiedziałem się, że jeden... Ale jaki. Beczkowe Żywe z Ambera! Rewelacyjny smak- i to w firmowym szkle.
    Reszta oferty też, jak na Szczecin, niezła. Z butelki można wypić Świeże, Noteckie, Krajana Miodowego, Złote Lwy lub jedno z licznych piw niemieckich (w tym 6 czy 7 piw pszenicznych).

    Można też przekąsić bardzo smaczną pizzę, na której jest prawdziwa wędzona szynka (a nie jak to ostatnio coraz częściej jest praktykowane- mortadela czy inne dziadostwo).

    Ogólnie bardzo miłe zaskoczenie.

    Polecam
    Ale jaja, jak otwierali mieli tylko Warkę i Żywca , trzeba znaleźć czas by się tam wybrać. Cenowo jak to wygląda?


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • HubertJ
      Senior
      • 05-2007
      • 188

      #3
      Butelki w większości 7-8 zł.
      Ile Żywe niestety nie wiem, ale za Żywe 0,5 l. i Noteckie 0,33 (z butli) zapłaciłem 10 zł.

      Comment

      • HubertJ
        Senior
        • 05-2007
        • 188

        #4
        W weekend nie było Żywego z beczki (ponoć ma wrócić w przyszłym tygodniu). Zamiast niego podpięty był żubr
        To czego wcześniej nie zauważyłem- mają całkiem niezłą kolekcję szkła- można np. napić się Warsteinera czy Flensburgera w dedykowanym kuflu

        Comment

        • HubertJ
          Senior
          • 05-2007
          • 188

          #5
          Czy ktoś orientuje się jak wygląda sprawa z lokalem z tematu? Doszły mnie słuchy, że mieli remont, ponoć już zakończony. Czy remont wiązał się ze zmianą właścicieli, czy tylko chęcią "odświeżenia" pubu? No i sprawa najważniejsza- co mają w kijach i lodówkach?

          Jeżeli ktoś był to proszę o informację, ja niestety bywam w Szczecinie mało systematycznie.
          Last edited by HubertJ; 12-10-2009, 21:13.

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
            opinia jaką słyszałem o tym pubie też średnio korzystna (opinia mówiąca, iż jest to raczej miejsce dla starszych panów, co lubią popijać bosmana z butelki
            Myślę że w dobie masowego picia ze zmytych na full w zmywarkach szklanek lub plastikowych kubków wyłącznie reklamowanej w TV ogólnoswiatowej masówy takie miejsce gdzie wiekowi lokalsi piją - jakby nie było - ich regionalne piwo (fakt że z browaru należącego do Wielkiej Trójki) bezpośrednio z butelek zaczyna mieć pozytywny wydźwięk
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • TCT
              Senior
              • 04-2007
              • 135

              #7
              Nie tak dawno (2 października) nic nie wskazywało, że odbył się tam remont, znajomi od tego czasu bywali i raczej klamki nie całowali. Natomiast zastanawia mnie, że od dłuższego czasu krążą pogłoski jakoby zamykali/zamknęli itd, podczas gdy nie ma to pokrycia w faktach. Co jest z kija na dziś to nie wiem, ale kiedy byłem ostatnio to był tylko Żubr . Dużo lepszy jest wybór butelkowych, zwłaszcza niemieckich pszenic - i to parę innych niż te najbardziej znane. Widziałem też Bernarda w butlach z krachlą (butelkowe generalnie po 8zł)
              "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
              art. 86 Konstytucji RP

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Byłem ostatnio i pocałowałem klamkę.Zero informacji na drzwiach.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • wojtazz
                  Member
                  • 04-2003
                  • 47

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Byłem ostatnio i pocałowałem klamkę.Zero informacji na drzwiach.
                  Czynne od wtorku do niedzieli, od 15 do nocy... Po zmianie właściciela według mnie się pogorszyło, z kija jest tylko Żubr Duży wybór butelkowych ,przeważnie niemieckich- po 8zł. Bosman zielony po 6zł, Koźlak z Ambera po 7zł. Z Kormorana Warmiaka nie było, tylko Mazur więc zaspokoiłem się Koźlakiem.

                  Comment

                  • Radek01
                    Junior
                    • 12-2009
                    • 8

                    #10
                    Byłem ostatnio. Myślałem że ten pub jest zamknięty bo szyld zniknął ale jednak działa.
                    Ceny raczej norma. Wybór piwa z kija się pogorszył ale butelkowe dalej jakieś 40 rodzajów. Polecam ale newcastle które polecił mi barman który notabene miał konkretne pojęcie o piwie a dla kobitek kirch porter. Moja Pani zakochała się w tym piwie. Szkoda że w Polsce nie stety niedostępne :-(

                    Comment

                    • HubertJ
                      Senior
                      • 05-2007
                      • 188

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radek01 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Szkoda że w Polsce nie stety niedostępne :-(
                      A Szczecin to w Germanii leży ?

                      Co mają z kija, nadal tylko żubra? Czy barman wspominał o planach rozwoju pubu, czy raczej się nic ciekawego nie zapowiada?

                      Comment

                      • Radek01
                        Junior
                        • 12-2009
                        • 8

                        #12
                        Chodzi mi o to ze niektore piwa mozna dostac w sklepach np paulanera a kircha niestety.
                        Nie rozmawialem z barmanem zbyt dlogo i tylko na temat piwka bo po to tam poszedlem i w tej kwestii sie sprawdzil wyśmienicie.

                        Comment

                        • wojtazz
                          Member
                          • 04-2003
                          • 47

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi

                          Co mają z kija, nadal tylko żubra? Czy barman wspominał o planach rozwoju pubu, czy raczej się nic ciekawego nie zapowiada?

                          Dzisiaj byłem, pojawił się Czarnków w butelkach, wziąłem sobie jako drugie, myślałem, że zapłacę 3 lub 4 zł a tu cena 5zł... Tak więc wolę Czarnków w wersji Żabkowej
                          Właściciel stwierdził, że niedługo będzie dostępny lany Czarnków (ciemny). Czyli można liczyć na jakiś rozwój powolny

                          Comment

                          • HubertJ
                            Senior
                            • 05-2007
                            • 188

                            #14
                            Byłby to jakiś krok do przodu

                            Szkoda, że nie wrócą do Żywego z beczki, ale Eire to nie Żubr, więc nie ma co narzekać.

                            Comment

                            • Radek01
                              Junior
                              • 12-2009
                              • 8

                              #15
                              Ostatnio rozmawiałem z właścicielem i podobno ma być też guiness lany.
                              Co ciekawe nie po 16 zika jak w airischu a po 12taka
                              Cena zacna jak na guinessa za ktorego nie tak dawno trzeba bylo dac 18zl tfu holerne euro jego kurs nawet piwoszy dotykac musi. :-)
                              Ale żeczywiście pubik się rozwija. Chyba ten kryzys tak wplynal na wszystkie puby u nas ze musialy podupasc w asortymencie.
                              Pozdrawiam.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎