Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwo imprezowo-hurtowe prośba o pomoc!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • admiro
    Senior
    • 05-2005
    • 248

    Piwo imprezowo-hurtowe prośba o pomoc!

    Witam!
    Tego lata nasza wieś zamierza zorganizować "Dni Gorzelni" (hehe tak się nazywa wieś), imprezka typowo rekreacyjna (zespół, grill, zabawy itp).
    Ponieważ moja żona jest sołtysem, chcemy mieć swój wkład - uwarzenie i poczęstowanie ludzi piwkiem domowym.
    Spodziewana frekwencja: ok 100 osób może się przewinąć, większość pełnoletnia.
    Na oko licząc potrzebne będzie 200-300 litrów piwka.
    Sprzętowo jestem przygotowany, doświadczenie na razie nie duże ale zamierzam to nadrobić.

    Prośba: proszę o dwa-trzy sprawdzone przepisy na piwko górnej fermentacji, które może posmakować "ogółowi", i nie ukrywam ekonomiczne, najlepiej coby nie musiało długo leżakować.

    Zacierać i gotować mogę nastawy 40 litrowe.

    Pozdrawiam
    Moje piwo jest bezcenne.

    Schizma miodowa.
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Dosyć poważna sprawa. Zamierzasz to do beczek wlać?
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • anteks
      maruda
      • 08-2003
      • 10738

      #3
      a w czym to będziesz fermentować ?
      Mniej książków więcej piwa

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        To czemu nie piszesz miejsce zamieszkania:Gorzelnia tylko Częstochowa? Chyba nie ze wstydu?
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • admiro
          Senior
          • 05-2005
          • 248

          #5
          Fermentować oczywiście na 2-3 razy w 4 fermentatorach standardowych typ BA, butelek mam nieograniczoną ilość to wykorzystania, zakapslowania i zwrotu.

          Nie ukrywam, że chodzi o piwko jak najprostsze w warunkach fermentacji, do przelania po burzliwej do butelek.

          Robiłem w ten sposób Ale - do spożycia po 3 tygodniach od początku produkcji, ale wiem, że macie doświadczenia w piwkach "imprezowych".

          Jak projekt wypali za rok na Dniach Gorzelni to będzie już profesjonalny pokaz piwowarstwa domowego
          Moje piwo jest bezcenne.

          Schizma miodowa.

          Comment

          • fidoangel
            Senior
            • 07-2005
            • 3489

            #6
            A to, które robiłeś nie może być?
            "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

            Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

            Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
            Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
            Sprawdź >>>Przewodnik<<<

            Comment

            • admiro
              Senior
              • 05-2005
              • 248

              #7
              Mieszkam tu gdzie strzałka w załączniku, na pograniczu Nowej Szarlejki, Nowej Gorzelni, Kalei i Wydry (adres administracyjny Kalej), uwierz Kiszot, Częstochowa to dla własnej wygody.

              Piwko Ale warzyłem z gotowców, teraz oczywiście chcę robić piwko od początku.
              Attached Files
              Moje piwo jest bezcenne.

              Schizma miodowa.

              Comment

              • fidoangel
                Senior
                • 07-2005
                • 3489

                #8

                Proszę bardzo-przepis podaję bo jest to najlepsze z moich ostatnich piw biorąc pod uwagę opinie przeciętnego konsumenta piwa. Jednocześnie kojarzone nie z przemysłówką ze sklepu że wyszło mi "prawie jak żywiec" ale z piwem domowym.
                Przepis można jeszcze uprościć ale pamiętać o solidnym chmieleniu.
                "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                Comment

                • admiro
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 248

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                  http://browar.biz/forum/showpost.php...&postcount=155
                  Proszę bardzo-przepis podaję bo jest to najlepsze z moich ostatnich piw biorąc pod uwagę opinie przeciętnego konsumenta piwa. Jednocześnie kojarzone nie z przemysłówką ze sklepu że wyszło mi "prawie jak żywiec" ale z piwem domowym.
                  Przepis można jeszcze uprościć ale pamiętać o solidnym chmieleniu.
                  Dzięki bardzo! Oba chmielenia goryczkowym czy drugie aromatycznym?
                  Druga sprawa - czy zwykłe S-04 dadzą radę? Jeśli tak to na 40 litrów stosować 2 czy 1 saszetkę?

                  Proszę o wyrozumiałość przeczytałem już prawie całe to forum ale wolę dopytać niż ryzykować błędy.

                  Pozdrawiam.
                  Moje piwo jest bezcenne.

                  Schizma miodowa.

                  Comment

                  • fidoangel
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 3489

                    #10
                    Oba goryczkowym, możesz śmiało stosować granulat Marynki w takiej ilości jak podałem ale weź pod uwagę, że to jest przepis na 80 litrów

                    Na 40 litrów weź dwie saszetki.
                    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro Wyświetlenie odpowiedzi
                      ... uwarzenie i poczęstowanie ludzi piwkiem domowym. ...
                      Tym oto sposobem powstaje obowiązek akcyzowy. Nie chwaliłbym się tym głośno, chyba że chcesz uczciwie zapłącić należne podatki.

                      Comment

                      • wogosz
                        Senior
                        • 12-2005
                        • 1007

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Fidoangel
                        Proszę bardzo-przepis podaję
                        To chyba nie jest prosty przepis. Nie bardzo rozumiem po co brać do tego kaszę. Jako surowiec niesłodowany powinna być przed zacieraniem sklejkowana. Fakt że jest drobna, może nie zapewnić całkowitego rozłożenia skrobi tym bardziej, że nie dodajesz jej od początku. Dodatek na poziomie 3,3% nie daje chyba w piwie żadnych pszenicznych posmaków.
                        Dla Admiro:
                        Jeżeli chcesz zrobić 300l. piwa to musisz ugotować ok. 12 warek po 25l. aby swobodnie fermentować w wiadrach z BA. Żeby było szybko to musisz robić piwa lekkie (mniej więcej do 11 Blg), aby nie musiały długo leżakować. Kawał roboty Cię czeka. Skoro to wszystko będziesz butelkował to możesz zrobić kilka różnych piw. Najoszczędniej to chyba będzie fermentować po 4 warki ( tyle masz fermentorów) na jednych drożdżach.
                        To może być Weizen po dwie warki jasnego i ciemnego na drożdżach np. WB06, Bitter i Brown Ale też po dwie warki na drożdżach dla piw Ale (nie wiem które byłyby najlepsze bo nie robię takich piw) i proponowałbym zrobić po 2 warki piw jasnych i ciemnych na słodzie jęczmiennym używając drożdży górnej fermentacji np dla piw typu Koelsch. To może być ciekawe doświadczenie - prawie te same piwa w odmianie ciemnej i jasnej.
                        Swoją drogą zabutelkowanie 600 butelek Gretą? - nie zazdroszczę.

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                          To chyba nie jest prosty przepis. Nie bardzo rozumiem po co brać do tego kaszę. Jako surowiec niesłodowany powinna być przed zacieraniem sklejkowana.
                          To miał być sprawdzony przepis a ten dodatkowo nie jest skomplikowany a jak wcześniej napisałem można go uprościć np. nie dając kaszki. Ta akurat nie musi być kleikowana bo jest "błyskawiczna"
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wogosz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dodatek na poziomie 3,3% nie daje chyba w piwie żadnych pszenicznych posmaków.
                          I nie daje nic oprócz piany i pewnego posmaku no nie wiem czego? Dzieciństwa ?
                          Last edited by fidoangel; 31-05-2009, 23:17.
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • admiro
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 248

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro Wyświetlenie odpowiedzi
                            Na oko licząc potrzebne będzie 200-300 litrów piwka.
                            Oczywiście z pośpiechu się machnąłem, 200-300 butelek piwka a 100-150 litrów max, 2 szt różnych piw do spróbowania jak wszyscy się odliczą.

                            Z tego co wiem znajomych mam prawo poczęstować bez akcyzy, to nie jest impreza dochodowa.
                            Moje piwo jest bezcenne.

                            Schizma miodowa.

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika admiro Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z tego co wiem znajomych mam prawo poczęstować bez akcyzy, to nie jest impreza dochodowa.
                              Podaj proszę, podstawę prawnę takiego przyzwolenia

                              P.S. Dochodowość imprezy nie ma tu nic do rzeczy.
                              Last edited by delvish; 01-06-2009, 07:26.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎