PDA

Wersja pełna: : Poselska 9, Katedra Pub (zamknięte)

katedrapub
01-06-2009, 15:08
Pub Katedra to nowe miejsce na mapie krakowskich lokali, położone w ścisłym centrum miasta a jednocześnie z dala od zgiełku szlaków turystycznych. Wnętrze, przesiąknięte fantastyką, inspirowane filmem Tomasza Bagińskiego „Katedra” przyciągnie osoby lubiące wyjątkowość i oryginalność. W Katedrze miejsce dla siebie znajdą zarówno miłośnicy dobrej kawy jak i smakosze piwa, koneserzy drinków czy też pasjonaci wina. Pełną mistycyzmu atmosferę pubu tworzą niepowtarzalne wnętrze, gra świateł i muzyka, dostosowana do pory dnia. Naszych gości powitają niepospolite rytmy trip hopowe, ambient, worth music, czy hevenly voices podkreślające tajemniczy i niebanalny klimat lokalu.
Klimatyzacja zapewnia naszym gościom optymalne warunki do pracy, odpoczynku bądź dobrej zabawy przez cały rok. W lokalu oferujemy bezpłatny dostęp do sieci WI-FI, codziennej gazety, TV. Katedra to jeden z pierwszych pubów w Krakowie z zakazem palenia w środku, ale dbający o wszystkich swoich gości, stąd dla miłośników dymka przygotowane jest miejsce tuż przed wejściem.

Dla fanów piwa przygotowaliśmy bogatą kartę, pełną unikalnych gatunków piw z niszowych browarów z całej Polski. :stout:

abernacka
01-06-2009, 15:10
Reklama opłacona u administratora?

pizmak666
01-06-2009, 15:10
A coś więcej o tych piwach można?

katedrapub
01-06-2009, 15:26
Szanowni Klienci! :D

W obecnej chwili proponujemy Państwu w całkiem przystępnych cenach:
Krajan: Irlandzkie, Nakielskie Jasne, Nakielskie Ciemne, Koźlak, Miodowe, Miodowe Czarne, Porter;
Amber: Żywe, Grand, Złote Lwy, Koźlak;
Fortuna: Srebrny Smok, Złoty Smok, Czarny Smok, Czerwony Smok, Czarne Miodowe;
Czarnków: Noteckie Eire, Noteckie Jasne;
Jagiełło: Magnus, Origo, Mocny.

Z kranu leje się Tyskie i Perła, docelowo (z niewielką pomocą Fortuny :rolleyes:) ma być na stałe podpięty Czarny Smok i jedno z wcześniej wymienionych ...

W środę będzie dostępne piwo z Ciechana.

Zapraszam do odwiedzin. Chętnie zapoznamy się również z Waszymi opiniami oraz sugestiami.

Pozdrawiam.

e-prezes
01-06-2009, 15:27
Nawiedzę i ocenię... surowym okiem ;)

katedrapub
01-06-2009, 15:28
Zapraszam i czekamy na konstruktywną krytykę ...

abernacka
01-06-2009, 15:28
Nawiedzę i ocenię... surowym okiem ;)

Chyba te przesmaczne Tyskie;)

e-prezes
01-06-2009, 15:30
Perły w Białej Podlskiej mam pod dostatkiem, ale w Krakowie nie za wiela :) No i ważne za ile można tych pozostałych specjałów się napić. No a klimat też jest ważny.

katedrapub
01-06-2009, 15:36
Chyba te przesmaczne Tyskie;)

Lokal istnieje już od pewnego czasu i Tyskie było od początku, są na nie klienci. Pomału przekonujemy ich do naszych butelek ... Muszę przyznać, że z powodzeniem. Jak już wcześniej powiedziałem, jesteśmy otwarci na Wasze oczekiwania. Postaramy się sprostać.

MarcinKa
01-06-2009, 15:57
Koncerny na tyle zepsuły smak piwa, że liczba klientów na coś innego niż ich masówka wyraźnie wzrasta. Wystarczy popatrzeć na ruch jaki jest w Non Iron, Omercie czy Szynku, a wcale nie są to lokale na głównych szlakach. Wystarczy spojrzeć tam co piją klienci (koncernówki też tam są). Coraz mniej jest też klientów którzy wchodzą i pytają o ulubione Tyskie czy Żywaca, a jak nie ma to wychodzą. Jeśli dobrze wyeksponujecie to, że macie coś innego, lepszego od koncernówki to sukces murowany, bo naprawdę coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę jakiego poziumu są wyroby koncernowe. Ja też odwiedzę lokal i surowym (surowszym od prezesa, bo mam okular:p) okiem go ocenię. Powodzenia:stout:.

toto
02-06-2009, 11:07
Lokal maksymalnie na ok. 40 osób, ale wczoraj między 18 a 19 byłem sam. Pomieszczenie (jedna salka) raczej ciemne, w tonacji czerwonej. Wystrój - namalowane i prawdziwe gałęzie, świece, maski, ciekawe szyby w oknach. Krzesło barowe lekko chwiejne;). Asorytment jak w postach wyżej, ponadto holenderskie La Trappe (zachwalane, kilka rodzajów), Obołon Pszeniczny i PU. Ciekawe piwa pojawiły się podobno ok. 1 tygodnia temu. Lana Perła (nie pomnę, po 6 czy 6,50 zł) akurat wyjątkowo dobra i nawet chmielowa. Piłem jeszcze butelkowe (a właściwie "bączkowe") Eire Noteckie (5,50 zł) i Magnusa (4,50 zł, jest też jego klon - Nałęczowskie Ciemne). Z zeznań Pani za barem wynikało, że piwa z Ambera i Fortuny są po 8 zł, a z Krajana po 7 zł (Nakielskie Jasne chyba taniej).
Przydałoby się jeszcze jakieś ciekawe piwo lane (Perła w tej formie może zostać), gadżety typu podkładki czy szkło browarowe (są szklanki Perły i całkiem ładne kufle, ale chyba tylko półlitrowe; z podkładek widziałem tylko PU) oraz dostępny dla klientów cennik piw. No i oczywiście orientacja w smaku tego, co się sprzedaje, ale w tej kwestii widziałem pewne zadatki wiedzy i bardzo dużo dobrych chęci, więc to nie będzie problem.

smakoszek
02-06-2009, 12:10
Fee, nieładnie tak z tą reklamą. Dziwne, ze admin nie zareagował:( I to reklama nie całkiem prawdziwa, bo "bogatej" karty piw nie dostałem, jeno o cenach zostałem poinformowany. A niby jakie te unikalne piwa?

katedrapub
02-06-2009, 12:33
Za brak karty przepraszam, będzie w tym tygodniu. Nad powiększeniem asortymentu ciągle pracujemy. :kwiatek:

katedrapub
03-06-2009, 08:50
Witam,

Wczoraj dojechały:
* Ciechany (miodowy, wyborny, pszeniczne, mocne);
* Dawne;
* Świeże;

Serdecznie zapraszam! :stout:

soltys1313
05-06-2009, 10:02
Wybór piw duży. Lokal jak najbardziej warty uwagi. Od przemiłej obsługi ;) dowiedziałem się wczoraj, że jest szansa na lane Fortuny w lokalu.
P.S. Dziękuję za rabat :stout:

katedrapub
05-06-2009, 16:08
Witam,

Staramy się dbać o naszych Klientów. :D

Po ostatniej dostawie Ciechana, nie wiele zostało ... :stout: Przyczynili się do tego stali klienci, niesforny personel oraz kilka osób z browar.biz'u :rolleyes:

Za wszystkie odwiedziny dziękujemy!

UWAGA!
W poniedziałek w godzinach od 17:00, każdy kto zamówi buteleczkę "Dawnego" i powie hasło: browar.biz otrzyma od nas KARTĘ RABATOWĄ 10% na wszystkie produkty dostępne w lokalu!

Ilość kart dostępnych na barze 10 - kto pierwszy ten lepszy! ;)

ZAPRASZAMY!

katedrapub
05-06-2009, 16:10
Witam!

Ponownie ... :p

Dzisiaj niespodziewanie przyjechała spora dostawa z Ciechana.
- Stout
- Porter
- Miodowy
- Wyborne
- Mocne

Powinno starczyć na sobotę i niedzielę.

P.S. Kierowców zapraszamy na pysznego Krzepiaka! :stout:

smakoszek
05-06-2009, 17:16
Ha, ha, ha chyba się data ważności Dawnego kończy, co???
I chyba nie o to na forum chodzi, żeby się tak agresywnie reklamować, tylko żeby dać szansę forumowiczom się wypowiedzieć.

katedrapub
05-06-2009, 17:23
Jak by nie było data ważności szybko mija, ale to które mamy może spokojnie poleżeć do 17. Pozdrawiam.:stout:

smakoszek
05-06-2009, 17:31
I kto wie, czy nie poleży, jak nie dacie szansy wypowiedzieć się forumowiczom :)

katedrapub
08-06-2009, 13:04
PRZYPOMINAMY!

Dziś w godzinach od 17:00, każdy kto zamówi buteleczkę "Dawnego" i powie hasło: browar.biz otrzyma od nas :eek: KARTĘ RABATOWĄ 10% :eek: na wszystkie produkty dostępne w lokalu!

Ilość kart dostępnych na barze 10 - kto pierwszy ten lepszy! :D

ZAPRASZAMY! :stout:

katedrapub
09-06-2009, 15:08
Szanowni Klienci!

Od jutra zapraszamy na lane Smocza Jama Ciemne Dark, oprócz tego nadal dostępna jest Perła.

Pozdrawiam. :stout:

katedrapub
22-06-2009, 19:04
Witam,:kwiatek:

Po dłuższej przerwie informujemy, że uzupełniliśmy naszą lodówkę o:
- Zwierzyniec;
- Janów Mocne oraz Jasne;
- Koreb Miodowe oraz Herbowe;
- Black Boss;
- Koźlaka z Witnicy;
- Kipera;
- Śląskie;
- Premium;
- Świeże;
- Lubuskie;

Dla miłośników piwa z Niemiec :D. Na półce czeka kilka butelek z małego, regionalnego browaru FELSEN BRAU:
- EDELPILS (niepasteryzowane, jasne);
- HEFEWEIZEN (pszeniczne, niepasteryzowane);
- MARZEN (ważone specjalnie na Oktoberfest);
- DOPPELBOCK (koziołek, niepasteryzowane);

oraz

-PYRASER Kellerbier (jasne, niefiltrowane);

ZAPRASZAMY! :stout:

P.S. NA SOBOTĘ PRZYGOTOWALIŚMY MAŁĄ NIESPODZIANKĘ! CHOCIAŻ STALI BYWALCY PEWNIE WIEDZĄ O CO CHODZI! :rolleyes:

katedrapub
23-06-2009, 18:15
Witam,

Niespodzianka leje się z kranów już od dziś! :cool:

Zapraszamy wszystkich na kufelek zimnego WYBORNEGO z CIECHANOWA :p

Pozdrawiam! :stout:

e-prezes
26-06-2009, 00:01
No więc dotarłem...

Po kolei:
Nalewaki nie wskazywały piw, które się nalewa. Nie zmieniło się to mimo przejścia przez bar kilku osób, które chyba są władne w tej materii. gdybym nie wiedział, że jest Ciechanów... to skąd miałbym wiedzieć??
Duży szacunek za lodówkę i jej wypełnienie. Trochę mi tam brak piw, ale dobrze się prezentuje!
Cóż, lokalik mały, a co najważniejsze ciut duszny, mimo otwartych drzwi. Podobnie z kibelkiem, ale w Non Iron jest podobnie. Niemniej drożej niż gdzie indziej. Poczekamy na zniżki.
Jest na pewno gdzie wracać!

dontedra
26-06-2009, 11:44
Dziękujemy forumowiczom za miłą wizytę:kwiatek:
Niestety nie przypadła ona na moją zmianę czego bardzo żałuje, bo ominęła mnie okazja do wysłuchania opinii o naszych piwkach :( no cóż może następnym razem.... Panie e-prezesie co do oznaczeń nalewaka to aż wyszłam zza baru żeby sprawdzić... i etykietki są :) niefortunne umiejscowienie nalewaka sprawia jednak, że siedząc przy barze i oddając sie rozmowie z jakże sympatyczną (mam nadzieje:rolleyes:) obsługą, klient widzi medaliony od strony ozdobionej hieroglifami zrozumiałymi tylko dla barmanów :cool: Dziękujemy za konstruktywną uwagę, takie zawsze cenimy ;) Staramy się cały czas powiększać asortyment, wiec jesteśmy otwarci na prośby klientów o swoje ulubione piwa i zapraszamy w najbliższym czasie po odbiór kart stałego klienta ;)

toto
26-06-2009, 12:28
Może odpowiem za e-prezesa. Wczoraj na nalewaku, z którego lał się Ciechan Wyborne (bardzo smaczny zresztą) zamieszczona była (od strony wejścia, a więc nie od barmanów) - Perła Chmielowa. I faktycznie trzeba było pytać, co tam naprawdę jest.

dontedra
26-06-2009, 14:55
Skoro tak to przepraszam, moje niedopatrzenie :o widze że nic sie nie ukryje przed surowym okiem e-prezesa :)

singerek
28-06-2009, 23:00
A to ciekawe, bo wydaje mi się, że jak byłem we wtorek to była etykietka Ciechana Wybornego na nalewaku.
Tak swoją drogą, jest jeszcze Ciechan?

dontedra
29-06-2009, 07:52
Niestety Wybornego mieliśmy tylko dwie beczki i zszedł błyskawicznie:stout:
Teraz zapraszamy na Perłę:p co do tej nieszczęsnej etykietki na nalewaku to przeprowadziłam wywiad i okazało się że jakiś klient - wielbiciel Ciechana zwinął ją w niewiadomym celu :D

dontedra
03-07-2009, 10:33
Dziś wieczorem zapraszamy na świeżutkiego, niepasteryzowanego Ciechana Wybornego!!! :eek: Mamy jedną beczuszkę wiec trzeba się spieszyć ;) choć z drugiej strony po Wybornym na nalewak trafi Miodowy wiec jest na co czekać :p

skitof
06-07-2009, 00:10
Piłem tego Wybornego, a towarzyszyło mu Dawne. Ale nie mniej atrakcyjna jest szafa mrożąca z całą paletą piw do wyboru. Jest z czego wybierać. Wystrój nie przekonał mnie jednak. Te czerwone lampki i takiż klimat sprawiają wrażenie, że powinno się siąść na chwilę i lecieć dalej. A z klimatem miałem pecha, bo akurat Wszechpolacy urządzili sobie wieczór towarzyski, zamawiali jedną za drugą butelkę... wódki i w głośnych i licznych śpiewkach bili Moskali, zwalczali komunę i wysyłali Tuska na Machu Picchu.

norkompt
06-07-2009, 14:57
Witam,
byłem w piątek na wstepnym rozpoznaniu i odniosłem jak najbardziej pozytywne wrażenie z jednym drobnym wyjątkiem- chłodziarka mogłaby być nastawiona na trochę niższą temperaturę bo piwa, przynajmniej jak na mój gust, są trochę za ciepłe (i nie jest to kwestia świeżo wstawionych butelek bo specjalnie brałem z tylnych rzędów i ta sama sytuacja dotyczyła wszystkich, które piłem). Rozumiem, że to urządzenie zżera dość dużo prądu a co za tym idzie generuje koszty ale coś za coś i tu niestety mały (ale naprawdę mały :)) kamyczek do Waszego ogródka. Poza tym wszystko jak trza :)

Pozdrawiam

katedrapub
06-07-2009, 15:14
Witam,

Dziękujemy za cenną uwagę :rolleyes:

Ciechan Wyborne już się niestety kończy :( , ale za to jutro wieczorkiem podpinamy beczkę MIODOWEGO CIECHANA, zapraszamy wszystkich serdecznie. :stout:

Inauguracyjne podpięcie tegoż wspaniałego trunku przeprowadzi nasza wspaniała Dontedra :impreza:

Pozdrawiam. :D

Cez
06-07-2009, 16:37
Miodowe miało być już w sobotę ;)
Za mało zamówiłem? ;)

dontedra
06-07-2009, 17:36
Staramy się dawkować emocje naszym drogim klientom:p dlatego na miodowe zapraszamy we wtorek:)

laki
10-07-2009, 22:34
Piłem tego Wybornego, a towarzyszyło mu Dawne. Ale nie mniej atrakcyjna jest szafa mrożąca z całą paletą piw do wyboru. Jest z czego wybierać. Wystrój nie przekonał mnie jednak. Te czerwone lampki i takiż klimat sprawiają wrażenie, że powinno się siąść na chwilę i lecieć dalej. A z klimatem miałem pecha, bo akurat Wszechpolacy urządzili sobie wieczór towarzyski, zamawiali jedną za drugą butelkę... wódki i w głośnych i licznych śpiewkach bili Moskali, zwalczali komunę i wysyłali Tuska na Machu Picchu.

No to klimat jest świetny w tej knajpie :) - Nie narzekaj, na pewno super było. Hehehehe

Wassyl
11-07-2009, 00:17
wielki plus dla lokalu,
pominę fakt wystroju niezawiązującego do nazwy oraz tego, że lokal jest całkowicie bez papierosa (co jest niezmiernie ważne dla mojej ciężarnej połówki), zresztą sam jestem niepalący ;)
ale wybór w lodówce naprawdę miło zaskoczył mnie za pierwszym razem, a za następnym tylko potwierdził fakt. Dodatkowo 2 ciekawe napoje bezalkoholowe w oparciu słody i chmiel to było coś co z kolei zapunktowało u małżonki :)

oby tak dalej :D

zdrówko :stout:

e-prezes
14-07-2009, 15:27
dziś przyuważone:

- Janów Mocne i Jasne;
- Jagiełło Guden, Origo, Nałęczowskie Jasne i Magnus;
- Amber Koźlak, Porter i Żywe;
- Black Boss, Koźlak i Lubuskie;
- Krajan Koźlak oraz Irlandzkie Mocne;
- Ciechan (nie pomnę jaki);
- Fortuna Czarne (dużo ;));
- Kipera Super Mocnego oraz Śląskie w bączkach

oraz kilka butelek z małego, regionalnego browaru FELSEN BRAU

z nalewaka Perła i Dark.

Cez
14-07-2009, 22:37
niestety nie podoba mi się...lodówki jakoś dziwnie wyglądają...
czekam na niusy, że nie miałem racji, ale z uzasadnieniem.

katedrapub
16-07-2009, 15:21
Witam,

Dzisiaj w lodówce:
- cała gama smoków z Fortuny oraz czarne;
- Ciechany: wyborny, mocny, miód, pszenica, stout;
- Koreb: miód, korzenne;
- świeże;
- koźlak, lubuskie, black boss;
- Imber: koźlak, grand, żywe;
- Janów: jasne, mocne;
- kiper;
- śląskie;
- Jagiełło: gulden, origo;
- biodar;
- Kormoran: irish beer;
- Krajan: koźlak, porter, irlandzkie mocne, miodowe ciemne, miodowe jasne, zielone;

Wieczorem w nalewakach Smocza Głowa i Ciechan Wyborne :rolleyes:

Zapraszam :stout:

smakoszek
17-07-2009, 15:26
niestety nie podoba mi się...lodówki jakoś dziwnie wyglądają...
czekam na niusy, że nie miałem racji, ale z uzasadnieniem.

Dokładnie... coś jest w tych lodówkach...chyba zbyt jasne...

Wassyl
18-07-2009, 11:46
no... rzeczywiście lodówki jakieś takie nie teges... szaro-srebrne.. z piwem... kurcze no... ;)

raport w wczoraj:

nalewak: Ciechan Wyborne, Smocza Głowa - smocza jakaś średnia tym razem (przypominała mi podpiwek, który ostatnio robiłem a nie Smoczą :confused:)

Lodówka:
Smoki: Czarny, Czerwony, Złoty, Srebrny oraz Czarne i Czarne Miodowe
Ciechan: Wyborne, Miodowe, Stout, Mocne, Pszeniczne (kończyło się)
Amber: Żywe, Koźlak, Grand
Glossner familie: duży wybór, zapamiętałem - Doppelbock, DunkelWeizen i Weizen, keller, - jakoś nigdy nie mam odwagi ich spróbować :/
Krajan - wybór
Koreb: Miodowe i Herbowe
Janów - z 2 rodzaje

Noteckie - BRAK :eek:

Z napojów słodowych bezalkoholowych tylko Biodar słodowo-karmelowy, Ciechana Krzepkie brak :(

z nowości w wystroju - arbuz Alfred - ale podejrzewam, że długo nie postoi :D

pozdrawiam :stout:

dontedra
20-07-2009, 20:12
No cóż arbuz Alfred został wykorzystany w niecnych celach :) a nasza lodówka... no cóż... powinna liczyć się zawartość a nie opakowanie:p

Maremali
20-07-2009, 20:17
Byłem w zeszłym tygodniu, z nalewaka była ponoć Smocza Głowa i Perełka, wybór z lodówek spory aczkolwiek nie jest to sklep i może lepiej by było jakby te lodóweczki znalażly się na zapleczu. Pani obsługująca wmawiała nam, że piwo lane z nalewaka Smocza Głowa to piwo z Krakowa :eek: - bardzo ciekawe choć zagadkę udało mi się rozwiązać dopiero kilka ulic dalej w innem pubie.

Wassyl
21-07-2009, 07:04
Byłem w zeszłym tygodniu, z nalewaka była ponoć Smocza Głowa i Perełka, wybór z lodówek spory aczkolwiek nie jest to sklep i może lepiej by było jakby te lodóweczki znalażly się na zapleczu.

Coś Cie się tej lodówki czepili - jakby stała na zapleczu to byś nie mógł jednym rzutem oka ocenić co jest a potem z rozmarzoną miną postać i pooglądać i poczytać zanim kupisz...

Pani obsługująca wmawiała nam, że piwo lane z nalewaka Smocza Głowa to piwo z Krakowa :eek: - bardzo ciekawe choć zagadkę udało mi się rozwiązać dopiero kilka ulic dalej w innem pubie.

No z tego co wiem to Smoczą nadal produkuje Relakspol - chociaż może to nie aktualne - bo coś mi się plącze, że produkcję do Zawiercia przenieśli - proszę o sprostowanie ;)

zdrówko

toto
21-07-2009, 08:05
No z tego co wiem to Smoczą nadal produkuje Relakspol - chociaż może to nie aktualne - bo coś mi się plącze, że produkcję do Zawiercia przenieśli - proszę o sprostowanie ;)

Browar Relakspol zakończył działalność chyba we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu produkcja piw górnej fermentacji została przeniesiona do Browaru na Jurze w Zawierciu. Natomiast nie można ich nazywać Smoczą Głową - ta nazwa jest związana z osobą Tomka Jabłońskiego. Piwa te nie mają jakiejś oficjalnej nazwy, a na kapslochach od kegów są tylko wypisane mazakiem nazwy "Dark" i "Amber" (lub "D" i "A"). I takie też nazwy figurują obecnie w browarbizowym Dzienniku Piwnym.

dontedra
21-07-2009, 13:11
Pani obsługująca wmawiała nam, że piwo lane z nalewaka Smocza Głowa to piwo z Krakowa :eek: - bardzo ciekawe choć zagadkę udało mi się rozwiązać dopiero kilka ulic dalej w innem pubie.
Jeśli dobrze pamiętam rzeczoną sytuacje to Pan pytał o lokalne piwo z Krakowa, wiec poleciłam Smoczą Głowę (jestem przywiązana do tej nazwy choć powinno używać się tej zastępczej czyli Ciemny Dark) jako piwa chyba najbardziej związanego z Krakowem i mimo że jest ważone w Zawierciu to według tej samej relakspolowej receptury.
Nie jestem w stanie stwierdzić czy wprowadziłam Pana w błąd, ale zapewniam że raczej mi sie to nie zdarza:)

VanPurRz
27-07-2009, 11:54
Zajrzeliśmy do tego lokalu ale wygnały nas ceny. Do tego w lokalu to tylko piwo beczkowe a tu z wyborem nie jest tak różowo. Ogólnie pewnie warto zajrzeć ale dla mnie jest kilka ciekawszych miejsc w Krakowie.

Gambrinus
02-08-2009, 20:29
Jak dla mnie pomysl z lodowka jest bardzo dobry. Zaliczylem Katedre podczas mojej wizyty w Polsce. Wystroj moze sie podobac lub nie, ale atmosfera jest mila, a barmanka chetnie dzieli sie swoja wiedza na temat oferowanych piw. Wypilem Jasne z Janowa (bez zachwytu) i Herbowe z browaru Koreb - calkiem przyjemne. Na koniec Kozlak z Krajana na pol z moim bratem, ktory ograniczyl sie do ciemnych piw z Krajana (Ciemne i Irlandzkie Mocne). Gdybym mieszkal w Krakowie bylbym czestym gosciem, zwlaszcza ze w Katedrze nie wolno palic, co pozwala w pelni cieszyc sie smakiem piwa.

dontedra
12-08-2009, 21:40
Witam,

W kranach Jagiełło Special i Smocza Głowa, w kolejce czeka beczka Magnusa. Zapraszam wszystkich :stout:

W lodówce:
- Gulden, Magnus, Special, Nałęczowskie Ciemne i Jasne;
- Wszystkie piwa z Krajana;
- Czarnków;
- Smoki: czerwony, niebieski, czarny, złoty, czarne oraz czarne miodowe;
- Amber: Koźlak, Złote lwy, Żywe;

Jutro dostawa z Ciechana. :kwiatek:

dontedra
17-08-2009, 11:41
zapraszamy na
lane Magnus z Jagiełły oraz Ciechan Wyborne. :stout:

W kolejce następnie Ciechan Miodowy. :D

katedrapub
21-08-2009, 13:49
Witam,

Miód z Ciechanowa już się leje, chociaż pewnie w beczce długo nie zabawi ;).

Trzeba się spieszyć.

Zapraszamy serdecznie na kufelek. :stout:

katedrapub
24-08-2009, 13:37
Witam,

Zapraszamy na piwa butelkowane:
- Świeże;
- Naturalne;
- Lach;
- Black Boss;
- Warmiak;
- Smoki: Czerwony, Czarny, Srebrny, Złoty, Czarne Miodowe;
- Herbowe;
- Magnus;
- Nałęczowskie;
- Gulden;
- Biodar;
- Jagiełło Special;
- Zwierzyniec;
- Viva Hel;
- Ciechan;
- Krajan koźlak
- Irlandzkie;
- Irish;

Pozdrawiam. :p

dontedra
02-09-2009, 12:52
Witam!!
zapraszamy dzisiaj na Ciechana Wybornego Niepasteryzowanego z beczki, testowałam i jest pyszny jak zwykle :stout:

MarcinKa
02-09-2009, 13:26
Zasłyszane wczoraj w tramwaju:
... poszliśmy na piwo do takiego pubu Katedra. Kupiłem sobie takie ciemne miodowe, super było. Oni tam mają chyba ze 40 różnych piw w butelkach w lodówce. Nie jakieś z różnych stron świata, ale wszystkie z Polski. Super sprawa...
Mówi się o Was na mieście:stout:

dontedra
02-09-2009, 14:17
Zasłyszane wczoraj w tramwaju:
... poszliśmy na piwo do takiego pubu Katedra. Kupiłem sobie takie ciemne miodowe, super było. Oni tam mają chyba ze 40 różnych piw w butelkach w lodówce. Nie jakieś z różnych stron świata, ale wszystkie z Polski. Super sprawa...
Mówi się o Was na mieście:stout:

Woooowwww!!! Dzięki za tego posta! Nie masz nawet pojęcia jak mnie teraz dowartościowałeś :D hmmm mnie i Katedre oczywiście :p a to ciemne miodowe to na bank Fortuna:stout:

dontedra
03-09-2009, 17:00
Zapraszam dzisiaj na nowe buteleczki..... :stout:
- Racibora i Twierdzowe z Raciborza
- Corneliusa Weizen
- Kozlaka z Witnicy (etykieta zniechęcająca ale piwo świetne:) )
- Brackie

Powrócił tez Janów oraz Niepasteryzowany Warmiak :D

dontedra
09-09-2009, 15:59
Witam!

zapraszam dzisiaj wieczorem na mecz Polska - Słowenia (nie tylko kibiców ;)) do popisów naszych piłkarzy oferujemy kufelek Ciechana Miodowego z nalewaka :kwiatek:

ray
23-09-2009, 21:19
Buszując sentymentalnie z e-prezesem po Krakowie w czasie "podróży poślubnej" ;) nasze kroki nie ominęły Katedry o której zdążyłam nieco usłyszeć i przeczytać tu na forum.
Na pierwszy rzut oka klimatycznie no i rzecz jasna prawdziwie piwnie. Lodówka pełna butelek z wszelakiej maści browarów kusiła zawartością (choć trafiłam na brak miodowego z Ciechana na które akurat miałam chęć).
Z obserwacji bardziej dogłębnych, wysnuły się następujące wnioski - głównie co do wystroju:
- lokal na myśl przywodzi animowany film pod tą samą nazwą - zdobienia w oknach i na ścianach, tajemniczy nastrój owej filmowej katedry, choć moim zdaniem zdobień w stylu, pnącz, gałęzi snujących się misternie po ścianach do sufitu mogłoby być zdecydowanie więcej;
- wierzbowe gałęzie nad barem mogłyby również być w ciemnych barwach co by jeszcze bardziej dodawało mistycznej atmosfery
- pulsujące światełka choinkowe w kolorze czerwonym zdecydowanie psują cały efekt wizualny - natomiast zwróciłam uwagę na ciekawe rozwiązane oświetlenia boczne ścian w kształcie masek - duży plus!
- lodówka nie wygląda tak tragicznie jak to ktoś wcześniej utyskiwał - fajnie by wyglądała z jakąś atrapową zabudową w kolorach ścian i sufitu imitującą nawę katedry
- jak dla mnie od czapy całkiem jest malowidło na jednej ze ścian przedstawiające fragment kosmosu z jakąś planetą ;)
To chyba tyle wrażeń wizualnych z pobytu w Katedrze. Żałuję, że nie mieliśmy okazji odwiedzić jej w godzinach wieczornych, ale wszystko jest do nadrobienia... ;) :stout:

dontedra
26-09-2009, 11:35
Drodzy Browar-Bizowicze!;)

Zapraszam na lanego Ciechana Miodowego oraz premierowego Złotego Smoka Z kija :stout: Podpięte świezutkie beczki ale do wieczoru moze nie wystarczyć, wiec trzeba się spieszyć:p

dontedra
28-09-2009, 20:12
Witam!

Po raz kolejny premiera na nalewku :cool: Czarne z Fortuny, wiec zapraszamy póki się leje ;) (Dla zachęty dodam ze nie jest mega słodkie wiec warto porównać z wersją butelkową....)

katedrapub
02-10-2009, 11:45
Witam,

W nalewakach końcówka Czarnego z Fortuna i świeżutki Ciechan Wyborne, w kolejce czeka na podpięcie Miodowe.

Ciekawostką będzie:

Piwo Jasne Pełne RACIBORSKIE klasycznie warzone FERMENTOWANE W OTWARTYCH KADZIACH :D

Powiem, że już zdegustowałem i gorąco polecam ... :stout:

Oprócz tego w lodówce:
- Wszystkie piwa z Ciechanowa;
- Cała Fortuna;
- Jagiełło (Magnus, Light, Nałęczowskie, Gulden);
- Amber (Koźlak, Grand, Złote Lwy, Żywe);
- Racibórz (Pełne, Premium, Jasne Pełne Klasyczne, Twierdzowe);
- La Treppe;
- Janów;
oraz kilka rodzajów piw czeskich.

Nowa dostawa już niedługo :impreza:

Gorąco zapraszay. :rolleyes:

delvish
02-10-2009, 13:10
Ale po co tak krzyczeć? Myślisz, że w jakich kadziach fermentuje piwa Ciechan? ;)

żąleną
02-10-2009, 13:43
- La Treppe;

Ahumba, jeśli zechcesz uwarzyć klasztorniaka, masz już nazwę ;)

katedrapub
02-10-2009, 14:13
Ahumba, jeśli zechcesz uwarzyć klasztorniaka, masz już nazwę ;)

Proszę pamiętać o prawach autorskich :p

dontedra
02-10-2009, 14:24
Ale po co tak krzyczeć? Myślisz, że w jakich kadziach fermentuje piwa Ciechan? ;)

Koledze pewnie chodziło o to że wszystkie piwa z Raciborza sa ważone w kadziach zamkniętych a tylko to Tradycyjne jest ważone w otwartych. Zresztą każde piwko z tego browaru jest ciekawostką u nas ;) Jeśli Tradycyjne jest choć w połowie tak dobre jak Twierdzowe to nie ma na co czekać.... trzeba próbować jak najszybciej!:stout:

żąleną
02-10-2009, 14:35
To już wiem, dlaczego jest takie słodkie. Pewnie ktoś przechodził z workiem cukru i się wyrżnął.

Krakusy, dajcie znać, jak smakuje wersja beczkowa.

PS Warzone!

Seta
02-10-2009, 14:43
Ja dalej nie kumam co one owo piwo w owych kadziach jest: ważone, warzone czy fermentowane?

;)

delvish
02-10-2009, 14:51
Ja dalej nie kumam co one owo piwo w owych kadziach jest: ważone, warzone czy fermentowane?
Wytłumaczę ci Seat ;)
Tradycyjne jest "klasycznie warzone", fermentowane w otwartych kadziach i w tychże kadziach ważone. Reszta piw ważona jest w zamkniętych kadziach i fermentowana "niebardzowiadomogdzie" :D

A tak na serio koleżanko dontedra, to czy kolega Żą dobrze zrozumiał, że Raciborskie jest beczkowe. Bo ja mam wątpliwości.

Seta
02-10-2009, 15:04
Wytłumaczę ci Seat ;)
Tradycyjne jest "klasycznie warzone", fermentowane w otwartych kadziach i w tychże kadziach ważone. Reszta piw ważona jest w zamkniętych kadziach i fermentowana "niebardzowiadomogdzie" :D

E... A nie łatwiej dolać spirytu?? Ważne żeby w dekiel waliło!
Czekajcie Szara wróci z Żywca to dostaniem kadzią w łeb! :D

żąleną
02-10-2009, 15:10
A tak na serio koleżanko dontedra, to czy kolega Żą dobrze zrozumiał, że Raciborskie jest beczkowe.

Faktycznie, chyba nieco sobie dopowiedziałem. No cóż, niebawem się dowiemy.

smakoszek
02-10-2009, 15:14
Wzruszający tekst przepisany z etykiety:) "klasycznie warzone fermentowane w otwartych kadziach" - a polecać nie ma co :( Zwykłe piwo. Piłem wczoraj w Omercie bez tego całego krzyku. Po prostu zapytałem, czy jest coś nowego i dostałem Raciborskie i nikt nie robił tyle halo z tego powodu. Tam też się cieszą z nowości, tyle, że dyskretniej. Umiaru...

smakoszek
02-10-2009, 15:17
A tak przy okazji, co w beczkach? Nadal się trzeba śpieszyć na Czarne, bo wczoraj jeszcze było...

dontedra
02-10-2009, 17:46
Przepraszam za literówke. Proszę o wyrozumiałość dla naszej ekipy, bo jesteśmy nowicjuszami w browar.bizowym światku i cały czas sie uczymy....

dontedra
02-10-2009, 18:36
Na marginesie, Panie Smakoszku umiaru zyczę w tej krytyce w stosunku do Nas, bo o ile tą konstruktywną zawsze cenimy i wyciągamy z niej wnioski to uwagi typu "w Omercie jest tak a w Katedrze zawsze gorzej..." nic nie wnoszą. Omerte bardzo lubimy i z podziwem patrzymy na ludzi którzy tam pracują, nie staramy się z Omertą konkurować bo są dla nas wzorem, łączy nas w końcu pasja do piwa ;)

żąleną
02-10-2009, 21:07
Przepraszam za literówke.

Ten byk z oczywistych względów jest tutaj szczególnie tępiony. :)

To z beczki to Raciborskie czy z butli?

dontedra
02-10-2009, 22:51
Wiem, dlatego się kajam :p chciałabym z beczki ale mamy tylko butelkę... Piłam pierwszy raz i uwazam ze warto spróbować :p

smakoszek
03-10-2009, 10:10
Droga Pani Dontedro, nigdy, ale to przenigdy nie porównywałem Was do Omerty (proszę spojrzeć na moje posty) i nie pisałem, gdzie jest gorzej a gdzie lepiej. Piszę o tym, co widzę i chwalę, albo nie, bo temu chyba ma to forum służyć. A, czy moje, czy też innych posty coś wnoszą, to chyba nie Pani osądzać, tylko forumowiczom. I w tym przypadku życzę umiaru...
Bo ileż można się tłumaczyć tym, że się nowicjuszem?
Pozdrawiam i ponawiam pytanie, jakie piwko się leje z beczki?

dontedra
03-10-2009, 10:45
Witam!
Lane dzisiaj Miodowe z Ciechanowa oraz tradycyjnie Perełka :stout:
Panie Smakoszku jesteśmy nowicjuszami w temacie piwa i długo nimi jeszcze będziemy, właśnie dlatego na tym forum szukamy informacji i porad, zeby dać naszym klientom to czego oczekują... Nie tłumacze sie tym w ten sposób, jedynie stwierdzam fakt. Co do Pana postów to po prostu odniosłam wrazenie ze jest Pan wielkim fanem Omerty ( ja równiez jestem ) i manifestuje Pan to przez krytykę naszego lokalu. Jeśli to mylne wrazenie to najmocniej przepraszam i oczywiście ma Pan racje ze forum słuzy wyrazaniu opinii wiec czekam na kolejne, konstruktywne i racjonalne ;)
Pozdrawiam serdecznie!

Veles
04-10-2009, 14:07
Witam,
odnośnie Raciborskiego, to wczoraj piłem w Katedrze i bardzo mi smakowało, z resztą chyba nie tylko mnie, bo w lodówce się dość szybko skończyło :)

A co do samej Katedry napiszę parę słów jako stały bywalec: wystrój-super, klimat też, miejsca żeby usiąść jak dla mnie wystarczy, na obsługę też nie narzekam ;), a co do wyboru piwka to wiadomo, raz jest większy, raz mniejszy, ale cieszy, że regularnie się pojawia coś nowego na półce. Zazwyczaj wpadam tam po pracy i miejsce sobie chwalę.

Jedyne co mi przeszkadza to te cholerne muszki :) Może by się dało je jakimś muchozolem potraktować?:)

Pozdrawiam:stout:

dontedra
09-10-2009, 15:39
Witam!!
Nowe butelki zagościły w Katedrze:
- Wiśnia w piwie z Kormorana
- Lubusz, Kozlak, Boss z Witnicy
- Mocne, Miodowe i Herbowe z Koreba
- Świeze i Warmiak z Mazur
oprócz tego komplet Smoków i Ciechanów, znany juz u nas Racibórz, Krajan, trochę Jagiełły i tradycyjnie Amber.
Na nalewakach Jagiełło Special i Smocza Głowa Ciemne Dark, w kolejce czeka Magnus:stout:
zapraszamy!!

smakoszek
09-10-2009, 17:28
Litości... Świeże i Mazur to browar Kormoran. Może tak trochę lektury o browarach przed publikacją postów?

soltys1313
09-10-2009, 18:33
Litości... Świeże i Mazur to browar Kormoran. Może tak trochę lektury o browarach przed publikacją postów?

Litości..i trochę mniej upierdliwości. Olsztyn leży na Mazurach !! Może tak trochę lektury o geografii Polski przed publikacją postów?

Maggyk
09-10-2009, 18:39
Z tego co pamiętam Olsztyn leży na Warmii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Olsztyn).

Proszę o spokój w tym temacie. Jest weekend - czas na piwo panowie :stout:

soltys1313
09-10-2009, 19:07
Warmia, Mazury..Ok ;). Ja daje spokój. Prosiłbym o to samo kolegę smakoszka.

smakoszek
10-10-2009, 10:13
Chwilowo daje spokój bo miałem rację :)

dontedra
10-10-2009, 16:59
http://automisja.blox.pl/resource/Zdjecie002.jpg

lepszego komentarza chyba nie trzeba ;)

Rzeszowiak
11-10-2009, 12:11
Musze w tym miejscu pochwalić obsługę "Katedry", miałem raczej niechętny stosunek do tej knajpki, ale wczoraj byłem ze znajomymi i zmieniłem zdanie, zwłaszcza warta podkreślenia jest chęć do pomocy przy wyborze piwa przez klienta.

Pozostaje życzyć spełnienia marzenia o Ciechanowie ;)

:stout:

honza_krk
06-11-2009, 07:20
Ja też muszę pochwalić obsługę lokalu, zawsze pomocni i uśmiechnięci :) A co do wyboru piw, to jestem pod dużym wrażeniem. Dziękuję sympatycznej pani menager, za wyjaśnienie pewnej sprawy :)
Ps. Cały czas poluje na "Wiśnie w Piwie" :(

dontedra
06-11-2009, 14:42
Na "Wiśnie w piwie" zapraszam dzisiaj wieczorem i na lanego Ciechana Wybornego oczywiście :D

honza_krk
06-11-2009, 14:53
Na "Wiśnie w piwie" zapraszam dzisiaj wieczorem i na lanego Ciechana Wybornego oczywiście :D
Mam chyba pecha, dzisiaj muszę zostać w pracy do późna :( Czy mogę prosić o rezerwację trzech butelek "Wiśni" na jutrzejsze popołudnie? ;) :p

dontedra
06-11-2009, 15:45
Czy mogę prosić o rezerwację trzech butelek "Wiśni" na jutrzejsze popołudnie? ;) :p

Jasne, nie ma najmniejszego problemu:) będą czekały na zapleczu:p

dontedra
07-11-2009, 10:02
Po Ciechanie Wybornym zostało juz tylko wspomnienie :p
Dzisiaj zapraszamy na Miodowego :)
W naszej lodówce mozna znalezć:
- komplet Ciechanów i Amberów
- całą smoczą rodzine z Fortuny
- Racibora, Raciborskie i Twierdzowe
- Lubusz, Kozlaka, Black Bossa i Biodara z Witnicy
- Świeze, Warmiaka, Wiśnie w piwie i Irish z Kormorana
- Lachy i Pilsweisera z Grybowa
- Herbowe, Miodowe, Łaskie i Mocne z Koreba
- Czarnków, Noteckie Jasne i Eire
- Porter Łódzki, Brackie z zamkowego i Viva Hel z Gościszewa
- trochę Obołoni i Lwiwskich

zapraszamy :stout:

dontedra
02-12-2009, 14:00
Witam Wszystkich Piwoszy!

W Katedrze na nalewakach tradycyjnie Czarny Smok z Zawiercia oraz po raz pierwszy Złoty Strong z Krajana, następne w kolejce Irlandzkie Mocne.
Z butelek dojechały:
- Janów Mocny i Jasny
- Tager Pils z Zawiercia
- Zamkowe Jasne i Mocne z Namysłowa
- Dawne z Konstancina

Zapraszam serdecznie na Happy Hours od 13.00 do 17.00 - buteleczki tańsze złotówkę:D

pizmak666
02-12-2009, 14:11
Zapraszam serdecznie na Happy Hours od 13.00 do 17.00 - buteleczki tańsze złotówkę:D

No to promocja :) Prawdziwe Happy to kiedyś w Świniarni było 1,49PLN/0,5l . Piwo było koszmarne ale klimat świetny :D Dobra wiadomość dla nas :kazimierzowska konkurencja zaczyna przynosić małe bo małe ale zawsze jakieś pozytywne dla nas skutki :stout:

delvish
02-12-2009, 14:45
Prawdziwe Happy to kiedyś w Świniarni było 1,49PLN/0,5l . Piwo było koszmarne ale klimat świetny
Ja pamiętam czasy, kiedy w Świniarni lali Brackie, które było wówczas najtańszym piwem beczkowym tam dostępnym ;)

Demigod
13-12-2009, 11:44
Odwiedzilem w tygodniu po raz pierwszy,wystrój średni ale sympatyczna atmosfera jedyny wyraźny minus to wyjątkowo niewygodne krzesła .Zawartość lodówki powala ,w sumie sam kosztowałem siedmiu specjałów(pysznośći), obsługa bez zarzutu.W kwestii zakazu palenia uważam ,że to dobry pomysł jeśli ktos pali zawsze może wyjść na zewnątrz sam przy piwie lubię ściągnąć chmurę ale trzeba wziąć po uwagę fakt ,że niepalący czują dyskomfort siedząc w śmierdzącym dymie. Troche mnie zastanawia psioczenie na lodówkę moim zdaniem stoi w idealnym miejscu,każdy klient może podejść oglądnąć zawartość i wybrać coś dla siebie poza tym nie widzę innej opcji,pomieszczenie jest zbyt małe aby ją wywalić na zaplecze.To tyle,moja ocena 4.5/5.:stout:

dontedra
29-01-2010, 14:37
Witam Wszystkich Piwoszy!

Zapraszamy w weekend na Ciechana Miodowego z beczki :stout:

e-prezes
29-01-2010, 14:50
Będę po weekendzie. Odwiedzę na 99%:D

dontedra
29-01-2010, 15:39
Panie E-prezesie! Obawiam się że po weekendzie Miodowego już nie będzie;( Ale dojedzie w poniedziałek Kormoran mam nadzieje z Warnijskim i Miodnym, Fortuna, Porter Łódzki, trochę Konstancina, Janów i Witnica.
Teraz w lodówce można spotkać wszystkie Obołonie, Lwiwskie, Erdingery (Picantus powala na kolana) Svyturysy, La Trappe, Ciechanów, Amberki, Grybów i Perłę.
Jeśli ktoś ma jakieś życzenia specjalne, postaram się je spełnić na poniedziałek tylko proszę o info :)

Do zobaczenia!:stout:

leona
04-02-2010, 16:02
Mam wrażenie, że zbyt promowałem Katedrę jako miejsce z dobrym piwem i nie śmierdzące. I mam za swoje. Wczoraj po 19tej to szpilki chyba nie można było wcisnąć. Z kwitkiem odchodziły całe, 3-5 osobowe wycieczki spragnionych.
Jest klientela, to może by szefostwo wprowadziło jeszcze ze dwa nalewaki? :cool:

dontedra
07-02-2010, 17:51
Jest klientela, to może by szefostwo wprowadziło jeszcze ze dwa nalewaki? :cool:

Bardzo byśmy chcieli zainstalować kolejne nalewaki ale niestety brak na nie miejsca:( Jeśli tylko uda się powiększyć lokal (a są takie plany) to na pewno będą, nie tylko nowe krany, ale także więcej lodówek :D

honza_krk
08-02-2010, 10:54
Powiększenie lokalu brzmi pięknie :) Tylko z tego co widziałem, to w żadnym kierunku się nie da :( ale wierzę, że się uda, nie wiem jak, ale i tak wierzę :) Co do piw to pojawiło się kilka nowości w lodówce.

dontedra
08-02-2010, 11:02
Powiększenie lokalu brzmi pięknie :) Tylko z tego co widziałem, to w żadnym kierunku się nie da :(

Lokal obok stoi pusty :kwiatek: Honza_krk dzięki za wizytę:)

honza_krk
08-02-2010, 11:07
Lokal obok stoi pusty :kwiatek: Honza_krk dzięki za wizytę:)
No to do dzieła, może się uda przejąć pustostan :) Mam nadzieję, że piwo "Warnijskie" będzie sie już pojawiało w miarę regularnie, tak samo jak "Białe" z Czernichowa :stout:

dontedra
12-03-2010, 15:48
Witam!

Do naszej lodówki dołączyły:
- Corneliusy i Maćkowe Miodowe z Sulimaru
- Lubelskie Pils i Mocne
- Lwy i Relax z browaru zodiak
- Pilsweiser Exclusive i Strong oraz Grybów Premium
- Naturalne i Rycerz z Gościszewa
- Mazowieckie i zdrojowe z Konstancina
- Trochę niemieckich piw piwnicznych
- jak zwykle trochę ukraińskich i czeskich

zapraszamy gorąco!:stout:

Maykel
24-05-2010, 16:35
W Katedrze nie lubią poniedziałków i otwieraja pozniej niż zwykle? (byłem dziś koło 12 i było zamknięte)?

dontedra
24-05-2010, 17:54
Dziękuje za informacje. Widocznie któryś barman lekko zaspał :-) bo knajpa powinna być czynna od 10.00.

forra6
14-10-2010, 08:44
Odwiedziłem wczoraj Katedrę, o 17 względnie pusto, na połowie stolików jednak "rezerwacja". O 20 full totalny. W nalewakach Zawiercie Bursztynowe, Lubuskie, niestety skończył się Baltas White ze Svyturysa, a Zawiercie Czekoladowe dostało czkawki i nie chciało się lać. Lodówka pełna: Kormoram, Konstancin, Jagiełło, Perła, Noteckie, Amber, Fortuna itd. Jakiś Opat był, Zubr, Černá Hora w dużym wyborze, trochę Trapistów, z Engela sporo piw, ja smakowałem Kristallweizen, Weissbier Pils oraz Keller Hell.
Bardzo zacna miejscówka, warta częstszych odwiedzin :stout:

e-prezes
14-10-2010, 19:56
To ile mają nalewaków, bo nie wynika to z Twojego posta?!

forra6
14-10-2010, 22:02
zauważyłem 4 :rolleyes:...ale byłem pierwszy raz i koncentrowałem się na lodówce...

toto
02-11-2010, 10:02
W zeszłym tygodniu (czwartek wieczorem) na nalewakach: Svyturys Baltas (9 zł), Kvasar z Cernej Hory, Celtyckie (7 zł) i któreś Zawiercie. Sporo różnych butelek w lodówce.
Piwa dobre (Celtyckie super), ceny znośne, lokal pełny (ok. 40 osób, wolne tylko przy barze), nie zadymione.
I tyle plusów. Pora na minusy:
- super, że w lokalu się nie pali. Ale jeśli oznacza to, że za barem przez parę minut nikogo nie ma, bo barman pali sobie przed lokalem i patrzy przez szybę na czekających klientów - to już wcale nie jest fajnie,
- malownicza sterta na wpół rozpakowanych kartonów z butelkami z piwem (mieszcząca się tuż na lewo od wejścia) nie jest ani właściwym sposobem przechowywania piwa, ani nie sprawia estetycznego wrażenia,
- barman był wyraźnie zdziwiony, gdy powstrzymałem go przed użyciem łyżki do wyrzucenia piany ze szklanki i grzecznie poprosiłem o dolanie do pełna dopiero gdy piana sama opadnie
- piwa nalewa się trzymając końcówkę rury w pianie
- pszeniczne (Baltas) nalano do niskiej, pękatej szklanki, sygnowanej przez Boss Witnica.
Więcej grzechów nie pamiętam. Ale jak na jeden raz to dużo za dużo.

bazyliszek
12-01-2011, 12:42
a to ci numer...
http://pl-pl.facebook.com/pages/Pub-Katedra/126670527395052

leona
12-01-2011, 12:48
Możesz rozwinąć? Dla niefejsbókujących.

Pendragon
12-01-2011, 13:02
Akurat konto nie jest zahasłowane, ale też nie wiem co takiego bazyliszek tam wypatrzył.

delvish
12-01-2011, 13:10
Może barmanki tańczące na stole?

leona
12-01-2011, 13:16
Zamiast tańczyć na stole nauczyły by się nalewać piwo z pianą, to bym powiedział "łał :D

Pendragon
12-01-2011, 13:19
A czy tam jest wyjście z drugiej strony niż od poselskiej? Byłem tylko raz, więc nie pamiętam. Jeśli nie, to zdjęcie sugeruje przemeblowanie wnętrza.

leona
12-01-2011, 13:21
Fotka w kierunku kibla, wejście za plecami.

Maykel
12-01-2011, 17:47
Też nic nie widzę na tej stronie. Ale skoro już mowa o Katedrze... Będąc tam w sobotę dowiedziałem się od barmana (menedżera? właściciela?), że w pubie idą spore zmiany. Główna to zmiana... adresu. Pub pod inna nazwą (chyba Sarmacja z tego co pamiętam) ma być na ul. św. Tomasza. Mają być 4 sale, parkiet do tańczenia, każda sala z osobnym tv (transmisje meczów), sala dla palących (z tego akurat się nie cieszę). Na więcej szczegółów myślę, że trzeba zaczekać. Mam nadzieję, że nie była to jakaś tajemnica. Teraz trzeba czekać na info od właścicieli:)

Pendragon
12-01-2011, 18:36
Oho, czyżby ponownie z dontedrą? Cóż za burzliwy związek ;)

toto
13-01-2011, 08:23
Oho, czyżby ponownie z dontedrą? Cóż za burzliwy związek ;)

Z tego co nieoficjalnie słyszałem to Sarmacja mieści się (jeszcze chyba nieczynna) pod św. Tomasza 8, czyli zupełnie gdzie indziej niż House of Beer. Tym razem spudłowałeś.;)

pizmak666
13-01-2011, 14:26
Przechodziłem obok tego przybytku (po wizycie w Katedrze ;) ) gdzieś pod koniec ubiegłego roku i plakat na drzwiach obwieszczał że już mają otwarte .Lokal mieści się na św. Tomasza 8 po prawej stronie ulicy, praktycznie przy wejściu na Plac Szczepański.W środku nie byłem ponieważ świadomość tego że oba przybytki mają coś ze sobą wspólnego skutecznie mnie do tego zniechęciła.

dontedra
13-01-2011, 16:17
Oho, czyżby ponownie z dontedrą? Cóż za burzliwy związek

Mój związek z Katedrą/Sarmacją zakończył się już dość dawno temu (jakieś 8 miesięcy) :) odwiedzam nadal ale już jako klient. Co do powiązań z Housem to jak najbardziej potwierdzam bardzo ścisłe więzy. :kwiatek:

honza_krk
16-01-2011, 19:38
Też nic nie widzę na tej stronie. Ale skoro już mowa o Katedrze... Będąc tam w sobotę dowiedziałem się od barmana (menedżera? właściciela?), że w pubie idą spore zmiany. Główna to zmiana... adresu. Pub pod inna nazwą (chyba Sarmacja z tego co pamiętam) ma być na ul. św. Tomasza. Mają być 4 sale, parkiet do tańczenia, każda sala z osobnym tv (transmisje meczów), sala dla palących (z tego akurat się nie cieszę). Na więcej szczegółów myślę, że trzeba zaczekać. Mam nadzieję, że nie była to jakaś tajemnica. Teraz trzeba czekać na info od właścicieli:)
Czyli co "Katedra" out definitywnie?? Narazie nie mam czasu, żeby się na piwo ruszyć w okolice Poselskiej :(

Maykel
17-01-2011, 19:20
Czyli co "Katedra" out definitywnie?? Narazie nie mam czasu, żeby się na piwo ruszyć w okolice Poselskiej :(

Z tego co zrozumiałem to jakiś czas Katedra i Sarmacja mają działać równolegle, ale w perspektywie ma zostać tylko ta druga. Czas pokaże czy ta zmiana wyjdzie im na dobre. W każdym razie trzymam kciuki.

leona
20-01-2011, 11:44
Zajrzałem wczoraj na Tomasza 8 i się przeraziłem. To że trwa remont to normalka ale tam przygotowane leżą lub na wieszakach wiszą jakieś kontusze, żupany, suknie, jakieś bibeloty rodem z XVII-XVIII wieku. Mam nadzieję że to jakiś stary wystrój i czeka na zabranie przez rekwizytora :p

delvish
20-01-2011, 19:50
Może planują ściślejszą współpracę ze Staropolskim? :D

MarcinKa
10-05-2011, 08:56
Byłem w niedzielę. Lany Baltas pszeniczny za 9 PLN, Kormoran Wiśniowy 8 PLN i Fortuna Miodowa chyba też 8 PLN. Tłumów nie było, raczej przytulnie.
W lodówce trochę piwa, ale bez rarytasów (Fortuny, Konstanciny, Ciechany, Kipery, Kormorany, Bernardy..).

giudice
12-07-2011, 06:57
Lokal zamknięty.

W Sarmacji powiedzieli, że od tygodnia już Katedra nie egzystuje i cały interes przenoszą właśnie tu.

e-prezes
30-05-2017, 20:39
Nadal nic tam nie działa, choć w środku jakby remont.

pizmak666
31-05-2017, 07:46
Prezesie, tam zakład fryzjerski już był :D

e-prezes
31-05-2017, 07:47
Widać kiepska miejscówka, bo też padł :p