Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Smuttynose, Pumpkin Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    Smuttynose, Pumpkin Ale

    Aż dziwne, że nikt nie opisał dotąd tego piwa. Dawno nie miałem okazji otwierać nowego tematu Tym mi przyjemniej, bo piwo nietypowe.

    Piwo przywiozła mi małżonka z NY, a wypite zostało w październiku 2008.

    Kolor: Miedziano-miodowy, zupełnie mętny.
    Piana: Średnia, szybko opada.
    Zapach: Pachnie miodem i przyprawami, zapach bardzo silny, nietypowy i wyjątkowo przyjemny. Tak naprawdę ciężko wywąchać, czy bardziej czuć miód czy dynię.
    Smak: Smak powala, piwo jest wyjątkowo treściwe. Czuć, że bardzo ekstraktywne. Wyczuwa się dynię, smak amerykańskiego chmielu i wyraźną goryczkę. Poza tym sporo "górnych" nutek. Doskonałe, mocą chyba dorównuje Belgom.
    Opakowanie: Butelka 0,33 z etykietą jakości gorszej niż niektóre domowe . Na etykiecie niestety brak informacji o ekstrakcie i zawartością alkoholu. Jeśli dokopię się do buteleczki, to zamieszczę zdjęcie. Do tego ładny kapselek z foką.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
    Jeśli dokopię się do buteleczki, to zamieszczę zdjęcie.
    Dokopałem się.

    Jak pisałem wcześniej, na etykiecie brak podanego ekstraktu i zawartości alkoholu.
    Dzięki stronie browaru wiem, że piwo ma 5,6% alkoholu, co jest szokujące, jako że głębią smaku dorównuje znacznie mocniejszym.
    Pojemność to nie 0,3 l, tylko 12 uncji.
    Attached Files

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
      Dokopałem się.

      Jak pisałem wcześniej, na etykiecie brak podanego ekstraktu i zawartości alkoholu.
      Dzięki stronie browaru wiem, że piwo ma 5,6% alkoholu, co jest szokujące, jako że głębią smaku dorównuje znacznie mocniejszym.
      Pojemność to nie 0,3 l, tylko 12 uncji.
      Czyli 355 ml. Aktualnie ma 14° plato i 6,5% alk. i dobrze czuć w smaku dynię, w aromacie mieszanka przypraw, dynia i delikatnie cytrus. Pełne i smaczne.
      Last edited by e-prezes; 19-11-2015, 11:31.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎